poster

Třetí sudička (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 48 min

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Každý, kdo říká, že u protějšku jde o duši a vnitřní krásu a na vzhled se nedívá, tak kecá. Zas na druhou stranu, je-li někdo sudičkami obdařený moudrostí, možná se vyrovná i s pásovým oparem.(1.5.2011)

 • Karlos80
  ***

  Tak tuto pohádku jsem už strašně moc dlouho neviděl, a nebo si to pletu s jiným filmem o třech sudičkách... Ale docela, jsem byl i potěšen jejím znovu uvedením. Pohádka o veliké lásce, která přemáhá nepřízeň osudu, od scénáristky Boženy Šimkové a režiséra Štursy byla sama o sobě tak za slabé tři, a to jen za výkony všech těch brněnských herců, v čele s Vlastou Fialovovou, jednou z nejvýraznějších temnějších hereček. To bylo tak jediné světlé pozitivum z celého tohoto filmu. Jen za ateliéry a dekorace určitě ne, možná ještě za kostýmy. Interiéry co jsem si všiml se natáčeli na pravém pohádkovém hradu Bouzov.(12.5.2007)

 • LuNaj
  ***

  Odpočinková, pohodová pohádka, ve které vlastně není žádný zlosyn, který by princovi znepříjemňoval snahy o získání srdce krásné princezny. Někoho možná bude štvát spousta rádoby filozifických otázek o kráse, lásce a podobné kraviny. Mně to nevadilo. Pro jednou příjemná změna od všech tě padouchů, černokněžníků a draků, kterých jsou mraky. Ještěže to Štursa moc nenatáhl, jinak by to bylo horší, než žvýkačka Hubba Bubba po půlhodině. Resumé? Neunudí, nevyvolá ve vás nadšení, takový čistý průměr.(25.8.2008)

 • otík
  **

  Tato poněkud posmutnělá pohádka vůbec nevypadá jako česká, ale jako typicky německá. Nemohu si pomoct. Pořád jsem pátral po tom, kdo začne mluvit jinak a český dabing nebude sedět. Nestalo se tak, protože to je skutečně česká pohádka. A to mě na tomto nic moc pohádkovém díle překvapuje vlastně nejvíce. Jinak je to hodně upovídaná, nezajímavá a v podstatě hrozně dlouhá pohádka.(7.5.2018)

 • Bart
  ***

  Ani nemusíte vidět přední brněnské herce, abyste poznali, že pohádka byla natočena v brněnské televizi. Méně kvalitní barevný filmový materiál, chudé dekorace a valná část děje natáčená v ateliéru. V tomto duchu se nese většina počinů z brněnské a ostravské televize, i když samotná kvalita dílka bývá lepší. Hvězdička navíc za výkon Dramomíry Hofmanové v roli královny. Jinak bych dal dvě.(28.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace