poster

Třetí sudička (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 48 min

 • Karlos80
  ***

  Tak tuto pohádku jsem už strašně moc dlouho neviděl, a nebo si to pletu s jiným filmem o třech sudičkách... Ale docela, jsem byl i potěšen jejím znovu uvedením. Pohádka o veliké lásce, která přemáhá nepřízeň osudu, od scénáristky Boženy Šimkové a režiséra Štursy byla sama o sobě tak za slabé tři, a to jen za výkony všech těch brněnských herců, v čele s Vlastou Fialovovou, jednou z nejvýraznějších temnějších hereček. To bylo tak jediné světlé pozitivum z celého tohoto filmu. Jen za ateliéry a dekorace určitě ne, možná ještě za kostýmy. Interiéry co jsem si všiml se natáčeli na pravém pohádkovém hradu Bouzov.(12.5.2007)

 • honzic
  **

  Pohádka s velkými myšlenkami, leč trochu nudná. Hodnocení: 45 %(30.1.2012)

 • triatlet
  ***

  V jednoduchosti příběhu je jeho síla. Bez zbytečných odboček se jasně naplňuje sudiččina věštba a kouzlo lásky vítězí. Pěkné exteriéry, neokoukaní herci, vhodně zařazená písnička.(1.5.2011)

 • Bart
  ***

  Ani nemusíte vidět přední brněnské herce, abyste poznali, že pohádka byla natočena v brněnské televizi. Méně kvalitní barevný filmový materiál, chudé dekorace a valná část děje natáčená v ateliéru. V tomto duchu se nese většina počinů z brněnské a ostravské televize, i když samotná kvalita dílka bývá lepší. Hvězdička navíc za výkon Dramomíry Hofmanové v roli královny. Jinak bych dal dvě.(28.2.2006)

 • Danulinda
  **

  Psanou podobu pohádky se třemi sudičkami jsem měl vždy velmi rád, ale toto zpracování s většinou nevěrohodnými výkony zdejších herců mě spíše zklamalo.(11.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace