Každý film, který vyčuhuje z obrovského balíku filmů, nadepsaného krimi a akční, je pro mne film dobrý. Tím "vyčuhuje", myslím, že má něco výce než klasickou kriminální zápletku. (Jednoho či dva poldy hrdiny, nějakého hajzlíka v jejich řadách, tradiční honičku v autech či po svých přes ploty a nakonec zjištění, které tušíme už někde od poloviny filmu, že vrah je zahradník). Takovýmy filmy a seriály jsme v současnosti zaplavováni až nehorázným způsobem. Tento snímek u mne lehce vyčuhoval. Nemám v úmyslu jej vynášet do nebes. Je to TV film s určitým rozpočtem, což je zřejmé a například zařazení některých "herců" v menších rolích nebyl zrovna šťastný, ani nad některýmy dialogy jsem se zrovna nerozplýval. Samotný příběh je však napsaný poměrně zajímavě - už tím, že se paralelně rozvíjí vyšetřování dvou případů vraždy, průběh děje není jednoznačný a vcelku dobře graduje. Je zde patrná jistá dávka kreativity a snaha o originalitu. Proto hodnotím jako velice slušný průměr. 65%.(16.2.2013)

Třetí závěrečný díl z volné trilogie detektivek s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem je zcela bezesporu nejlepším dílem. Konečně je zde napětí, akce, pořádné pátrání a závěrečné řešení nespadne detektivům jen tak do klína, ale musí se o něj zasloužit sami. Z celé série jediná pořádná detektivka. Rok výroby 2005!(10.3.2012)

• Trucker

Detektivní hovadina připomínající nesmyslnou koláž samoúčelných vulgarit, psychopatického chování, neustálého volání přes mobil a všudypřítomného kouření cigaret, které jako kdyby se marně pokoušelo evokovat dobu 80. let, kdy v detektivkách kouřili všichni a téměř pořád, ale tak nějak to tam mělo svoje kouzlo, zatímco zde to je vyloženě otravné. Kromě toho by mě zajímalo jakého šílence z řad tvůrců napadlo, že policajtka bude v takové tělesné kondici, že po vylezení několika pater po schodech bude funět jako stoletý traktor (který ujel po třech kolech ze šroťáku) a bude se v křečovitém předklonu přidržovat zábradlí, což je taky výjev, který se zde několikrát opakuje a při třetím a dalších opakováních už je opravdu trapný. Za zmínku stojí ještě poslední čtvrthodina, která už jenom roubuje další a další trapně-zhovadilé situace na to, co už divák do té doby přetrpěl - prostě se ještě muselo přihodit pár shnilých brambor na tu hromadu kompostu. Zřejmě bylo na poslední chvíli (asi tak pár hodin před uvedením tohoto veledíla do distribuce) ještě nutné prodloužit stopáž.(17.8.2015)

Poslední detektivka ze série o majoru Bohuslavovi - po zcela debilním druhém filmu se vrátili tvůrci ke scénáristovi Šulcovi a výsledkem je alespoň mírně podprůměrná detektivka. Kanyza sice celou dobu vypadá, jak kdyby si k filmu odskočil z natáčení Hospody, ale vrátila se Mazancová v podání Cibulkový a je to obrovský plus. Jednak jí to sluší (což poznamená v úvodu filmu i výrostek Hugo... teda Kotek) a druhak byla jediná celou dobu rozumná. Milostná linka je tradičně špatná (major se chová jak ješitnej debil) a během vyšetřování případů je pplk. Kadlec celou dobu otravnej svojí nesmyslnou nedůvěrou ve svojí vlastní podřízenou. Ale přesto to tak nějak celý v rámci možností funguje a happy endu se dočká i dcera na vozíčku.(25.8.2016)

• Gilmour93

Dýchavičná Vilma nedá schody, Clooney Kanyza nedá cigaretu z huby, vrah nedá prostor fotbalu s kotětem a podplukovník Stropnický je špatný z toho, že mu nedá Vilma.. Bezzubá, bídně natočená a až příliš na náhodu spoléhající detektivní historka. Konec se žárovkou byl jak z Columba - on osobně by při něm v nevěřícím úžasu spolkl doutník..(11.2.2013)

• - V bytě zavražděného drogového dealera Hese (Karel Basák) je možné vidět zarámovaný plakát s motivem seriálu Akta X (od r. 1993). (navabaca)