Třetí závěrečný díl z volné trilogie detektivek s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem je zcela bezesporu nejlepším dílem. Konečně je zde napětí, akce, pořádné pátrání a závěrečné řešení nespadne detektivům jen tak do klína, ale musí se o něj zasloužit sami. Z celé série jediná pořádná detektivka. Rok výroby 2005!(10.3.2012)

Začalo to takto, známá dvojka Mádl-Kotek hráli s dalším chlapcem oblíbenou dětskou hru na šest ŠIKANA a kapitán Mazancová (V.Cibulková) zasáhla a dostala vynadáno od svého šéfa (M.Stropnický), že použila pouta a Kotka přivázala k popelnici: A vy jste si chtěla zahrát na spravedlivého šerifa. Ano, zvolila jsem tu jemnější variantu. Taky jsem jim mohla vokázat kozy, jak mě výslovně prosili … Major Bohuslav a kapitán Mazancová vyšetřují vraždy v dalším dílu krimi. Policejní Dr. (R.Přibil) měl tuto hlášku, když kpt. Mazancová zadýchaně vyběhla schody a nabízí jí cígo : Nikotin z rukou lékaře je snad lék !(14.3.2012)

Taková normální televizní detektivka se zajímavým obsazením, ale poněkud překombinovaným scénářem, který spoléhá na „náhodu“ daleko více, než jsem schopen v tomto žánru tolerovat. Navíc oběti jsou lidé, kteří si svůj osud z pořádné části zasloužili, nebo si ho vyloženě vykoledovali, a sotva se našel někdo, kdo by jejich smrti litoval. Proto i otázka, kdo je vrah, zůstala spíš intelektuálním cvičením, než že by na odpovědi nějak záleželo.(28.2.2005)

• Gekacuk

Opravdu slabá detektivka. Překalkulovaná, zmatená, nepravděpodobná. Vztahy velmi krkolomné. Pošťuchování mezi Kanyzou a Cibulkovou bylo rovněž na škodu. Schmitzer se také moc nepředvedl. Jeho postava byla zejména v poloze militantního milovníka zvířat velmi nevěrohodná. Herečka představující invalidní dceru velmi nevýrazná, na úrovni neherce. Asi nejlepší výkon: Simona Stašová a René Přibil.(12.3.2012)

• Maskati

Trapas! Viktor by se měl držet svých reportáží a ne...t se mezi scénáristy. Tyhle "kolegyně" s pistolí v kabelce jsem zažil osobně a bez chlapa v zádech se nezmohly ani na "ká-óčko" takovýho smrada. Překombinovaná pohádka pro důchodce s testosteronovou cibulí a vyhuleným chytrolínem ala Colombo. Dost hrůza.(25.8.2016)

• - V bytě zavražděného drogového dealera Hese (Karel Basák) je možné vidět zarámovaný plakát s motivem seriálu Akta X (od r. 1993). (navabaca)