• Trucker

Detektivní hovadina připomínající nesmyslnou koláž samoúčelných vulgarit, psychopatického chování, neustálého volání přes mobil a všudypřítomného kouření cigaret, které jako kdyby se marně pokoušelo evokovat dobu 80. let, kdy v detektivkách kouřili všichni a téměř pořád, ale tak nějak to tam mělo svoje kouzlo, zatímco zde to je vyloženě otravné. Kromě toho by mě zajímalo jakého šílence z řad tvůrců napadlo, že policajtka bude v takové tělesné kondici, že po vylezení několika pater po schodech bude funět jako stoletý traktor (který ujel po třech kolech ze šroťáku) a bude se v křečovitém předklonu přidržovat zábradlí, což je taky výjev, který se zde několikrát opakuje a při třetím a dalších opakováních už je opravdu trapný. Za zmínku stojí ještě poslední čtvrthodina, která už jenom roubuje další a další trapně-zhovadilé situace na to, co už divák do té doby přetrpěl - prostě se ještě muselo přihodit pár shnilých brambor na tu hromadu kompostu. Zřejmě bylo na poslední chvíli (asi tak pár hodin před uvedením tohoto veledíla do distribuce) ještě nutné prodloužit stopáž.(17.8.2015)

Slušná televizní kriminálka, kde děj svižně ubíhal, stále se něco dělo a i když motiv první vraždy byl dosti zvláštní (i když to rozčilení chápu), dobře jsem se bavil. Závěr mě vyloženě potěšil, pro mě byl nepředvídatelný. Postavy byly výborně obsazené, přestože někdy herci-kriminalisté mluvili příliš strojeně. Kvalitní film, jakých na našich obrazovkách příliš mnoho nevidím.(10.2.2013)

Třetí závěrečný díl z volné trilogie detektivek s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem je zcela bezesporu nejlepším dílem. Konečně je zde napětí, akce, pořádné pátrání a závěrečné řešení nespadne detektivům jen tak do klína, ale musí se o něj zasloužit sami. Z celé série jediná pořádná detektivka. Rok výroby 2005!(10.3.2012)

• Gilmour93

Dýchavičná Vilma nedá schody, Clooney Kanyza nedá cigaretu z huby, vrah nedá prostor fotbalu s kotětem a podplukovník Stropnický je špatný z toho, že mu nedá Vilma.. Bezzubá, bídně natočená a až příliš na náhodu spoléhající detektivní historka. Konec se žárovkou byl jak z Columba - on osobně by při něm v nevěřícím úžasu spolkl doutník..(11.2.2013)

Poslední detektivka ze série o majoru Bohuslavovi - po zcela debilním druhém filmu se vrátili tvůrci ke scénáristovi Šulcovi a výsledkem je alespoň mírně podprůměrná detektivka. Kanyza sice celou dobu vypadá, jak kdyby si k filmu odskočil z natáčení Hospody, ale vrátila se Mazancová v podání Cibulkový a je to obrovský plus. Jednak jí to sluší (což poznamená v úvodu filmu i výrostek Hugo... teda Kotek) a druhak byla jediná celou dobu rozumná. Milostná linka je tradičně špatná (major se chová jak ješitnej debil) a během vyšetřování případů je pplk. Kadlec celou dobu otravnej svojí nesmyslnou nedůvěrou ve svojí vlastní podřízenou. Ale přesto to tak nějak celý v rámci možností funguje a happy endu se dočká i dcera na vozíčku.(25.8.2016)

• - V bytě zavražděného drogového dealera Hese (Karel Basák) je možné vidět zarámovaný plakát s motivem seriálu Akta X (od r. 1993). (navabaca)