• Maskati

Trapas! Viktor by se měl držet svých reportáží a ne...t se mezi scénáristy. Tyhle "kolegyně" s pistolí v kabelce jsem zažil osobně a bez chlapa v zádech se nezmohly ani na "ká-óčko" takovýho smrada. Překombinovaná pohádka pro důchodce s testosteronovou cibulí a vyhuleným chytrolínem ala Colombo. Dost hrůza.(25.8.2016)

Každý film, který vyčuhuje z obrovského balíku filmů, nadepsaného krimi a akční, je pro mne film dobrý. Tím "vyčuhuje", myslím, že má něco výce než klasickou kriminální zápletku. (Jednoho či dva poldy hrdiny, nějakého hajzlíka v jejich řadách, tradiční honičku v autech či po svých přes ploty a nakonec zjištění, které tušíme už někde od poloviny filmu, že vrah je zahradník). Takovýmy filmy a seriály jsme v současnosti zaplavováni až nehorázným způsobem. Tento snímek u mne lehce vyčuhoval. Nemám v úmyslu jej vynášet do nebes. Je to TV film s určitým rozpočtem, což je zřejmé a například zařazení některých "herců" v menších rolích nebyl zrovna šťastný, ani nad některýmy dialogy jsem se zrovna nerozplýval. Samotný příběh je však napsaný poměrně zajímavě - už tím, že se paralelně rozvíjí vyšetřování dvou případů vraždy, průběh děje není jednoznačný a vcelku dobře graduje. Je zde patrná jistá dávka kreativity a snaha o originalitu. Proto hodnotím jako velice slušný průměr. 65%.(16.2.2013)

Taková normální televizní detektivka se zajímavým obsazením, ale poněkud překombinovaným scénářem, který spoléhá na „náhodu“ daleko více, než jsem schopen v tomto žánru tolerovat. Navíc oběti jsou lidé, kteří si svůj osud z pořádné části zasloužili, nebo si ho vyloženě vykoledovali, a sotva se našel někdo, kdo by jejich smrti litoval. Proto i otázka, kdo je vrah, zůstala spíš intelektuálním cvičením, než že by na odpovědi nějak záleželo.(28.2.2005)

• Gilmour93

Dýchavičná Vilma nedá schody, Clooney Kanyza nedá cigaretu z huby, vrah nedá prostor fotbalu s kotětem a podplukovník Stropnický je špatný z toho, že mu nedá Vilma.. Bezzubá, bídně natočená a až příliš na náhodu spoléhající detektivní historka. Konec se žárovkou byl jak z Columba - on osobně by při něm v nevěřícím úžasu spolkl doutník..(11.2.2013)

Třetí závěrečný díl z volné trilogie detektivek s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem je zcela bezesporu nejlepším dílem. Konečně je zde napětí, akce, pořádné pátrání a závěrečné řešení nespadne detektivům jen tak do klína, ale musí se o něj zasloužit sami. Z celé série jediná pořádná detektivka. Rok výroby 2005!(10.3.2012)

• - V bytě zavražděného drogového dealera Hese (Karel Basák) je možné vidět zarámovaný plakát s motivem seriálu Akta X (od r. 1993). (navabaca)