Vetřelci v Coloradu (TV film)

Komedie / Dobrodružný

Česko, 2002, 65 min

Janakuv rezijni debut je filmem pro deti, sve si v nem ale najde i spousta filmovych nadsencu (odkaz na Baye a nastup a la Armageddon se neda prehlednout):) Pomerne originalni namet, jehoz zpracovani sice zas tak moc nenadchne, ale na jedno zkouknuti, proc ne?:) Abych nezapomnel: Adela Doudova predvadi strhujici vykon coby novodoba femme fatale!:)))(26.2.2005)

Tri hvezdicky za to, ze je to pouze televizní film, jinak by to bylo horsi. Tenhle film se pro me stal spise hledanim odkazu k jinym filmum, kterych tady filmovy nadsenec najde hodne. Strhujici a velmi vyrazny vykon talentovane Adely Doudove, ktera po celou dobu drzi snimek nad vodou, byl misty zastinen puvaby druhe herecky. Doudove herectvi je vsak velmi presvedcive a celkove ma navrch.(2.3.2005)

• kajas

Mám takový pocit, že jsem tohle viděla jako malý capart se školou v kině. Byla jsem určitě moc nadšená. Dnes jsou mi představitelé hlavních dětských rolí docela nesympatičtí (hlavně ta holčička). Film ale naštěstí netrvá dlouho a některé scény jsou velice zábavné. A Janák už tehdy koketoval s myšlenkou "roštěnek na pokusy", kterou tak úspěšně rozvinul s duem Kotek a Mádl :).(3.8.2013)

Karel Jánák natočil příjemný dobrodružný film pro děti. Dospěláci (nebo studenti filmové vědy) se u toho pobaví trochu jinak:). Malí hrdinové jsou sympatičtí a stateční, vše by se jim mnohem lépa dařilo, kdyby jim to nekazila podlá "Olina" (A.Doudová). Tím chci slečnu Doudovou pochválit za dobrý herecký výkon. Na Oscara za herectví to bohužel není - ale snad bude ten "Zlatý paňáca" za ty "Ovce":)...(9.3.2005)

Karel Janák natočil podle vlastního námětu celkem pohodový prázdninový příběh o stopování rádobytrampů mladší trojicí dětských hrdinů. I když je scénář místy nadnesený, příběh zdařile navazuje např. na podobné dětské dobrodružství - Třetí skoba pro Kocoura. Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na dětské herce, ale postupem jsem sledoval jejich nápadité (byť předvídatelné) kousky. A pobavila mě řada hlášek - vidění světa starších sourozenců očima mladších dětí: ""Víc než načerno vyhazujou z vlaku opilce."/ A nejezdí se do deseti let vlakem zadarmo?" Jediný, co mi skutečně vadilo, byl rotvajler ve spojení s hajným...(5.7.2010)

• - Snímek získal na mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu Hlavní cenu dětské poroty, Cenu diváků a Čestné uznání mezinárodní poroty. (Terva)