poster

Vetřelci v Coloradu (TV film)

Komedie / Dobrodružný

Česko, 2002, 65 min

 • Slarque
  ***

  Zvláštní případ. Chvílemi jsem si myslel, že to natočil nějaký diletant, za chvíli jsem se dobře bavil nějakým pěkným nápadem. Je to hravý televizní film pro děti, který se mi vcelku líbil i navzdory tomu, že hlavní padouch nosí tričko mých oblíbených Iced Earth. Ale co by to bylo za Janáka bez klišé, že?(12.7.2010)

 • kajas
  **

  Mám takový pocit, že jsem tohle viděla jako malý capart se školou v kině. Byla jsem určitě moc nadšená. Dnes jsou mi představitelé hlavních dětských rolí docela nesympatičtí (hlavně ta holčička). Film ale naštěstí netrvá dlouho a některé scény jsou velice zábavné. A Janák už tehdy koketoval s myšlenkou "roštěnek na pokusy", kterou tak úspěšně rozvinul s duem Kotek a Mádl :).(3.8.2013)

 • Bláža
  ***

  Tri hvezdicky za to, ze je to pouze televizní film, jinak by to bylo horsi. Tenhle film se pro me stal spise hledanim odkazu k jinym filmum, kterych tady filmovy nadsenec najde hodne. Strhujici a velmi vyrazny vykon talentovane Adely Doudove, ktera po celou dobu drzi snimek nad vodou, byl misty zastinen puvaby druhe herecky. Doudove herectvi je vsak velmi presvedcive a celkove ma navrch.(2.3.2005)

 • tulakfelix
  ****

  Karel Janák, pozdější režisér Snowborďáků, vymákl jeden z nejlepších českých filmů z dětského prostředí. Neustálé napětí, nepředvídatelnost situací, ztotožnění a postavami, celý film jsem těm dětem fandil víc než našim při hokeji s Ruskem. Dospěláci totálně přehrávají a tím ze sebe dělají neschopné pitomce, dětští herci „si hrají" spíš než aby „hráli", což naopak působí přirozeně, protože tak to děti dělají. Děj je naivní, závěr filmu übernaivní, ale vygradoval lépe než gólová akce v 59. minutě. ** Co se mi nelíbilo: Scéna, kdy místní mopedoví piráti uloví bráchu a jeho kamaráda a mučí je, je ve filmu třikrát a pokaždé téměř stejná. To je nedomyšlený. ** Legální shlédnutí on-line: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1040607347-vetrelci-v-coloradu/video/(19.4.2013)

 • triatlet
  ****

  Karel Janák natočil podle vlastního námětu celkem pohodový prázdninový příběh o stopování rádobytrampů mladší trojicí dětských hrdinů. I když je scénář místy nadnesený, příběh zdařile navazuje např. na podobné dětské dobrodružství - Třetí skoba pro Kocoura. Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na dětské herce, ale postupem jsem sledoval jejich nápadité (byť předvídatelné) kousky. A pobavila mě řada hlášek - vidění světa starších sourozenců očima mladších dětí: ""Víc než načerno vyhazujou z vlaku opilce."/ A nejezdí se do deseti let vlakem zadarmo?" Jediný, co mi skutečně vadilo, byl rotvajler ve spojení s hajným...(5.7.2010)

 • - Snímek získal na mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu Hlavní cenu dětské poroty, Cenu diváků a Čestné uznání mezinárodní poroty. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace