Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

HAL

Už to není ten "film o ničem" který je jen velmi zábavný a nepokouší se o nic víc jako první Clerks, teď už se hraje na vážnější notu - řešení krize středního věku, hledání osudové lásky a problémy s celoživotními přáteli..........................................vyděsilo vás to? Tak to se zas uklidněte protože přes to všechno jsou hlavní hrdinové pořád ti stejní flákači z Quickstopu co dlabou na budování perspektivního života a radši řeší orální sex hned po tom análním a ta vážnější linka je jen citlivě propletena s jejich filosofujícími monology a odkazy na kultovní filmy. Proklatě zábavná a milá záležitost. Nedoporučuji lidem bez smyslu pro černý, absurdní a vulgární humor; zapšklým páprdům, puritánům a moralistům; fanatickým fanouškům Transformers a Pána Prstenů a lidem se slabým srdcem (protože občas se budete tak řezat smíchy že se o vás bude pokoušet infarkt). Generační film per excellence. 10/10 ()

Xmilden

Nyní již nemám co tajit a musím to tedy říst, po poctivém shlédnutí všech Smithových 7 filmíků je pro mě nejlepším filmem Clerks 2. Myslím, že jsem tento film viděl až jako v pořadí druhý (po Dogma), ale až tento film mě přesvědčil, že stojí za to shlédnout i jiné snímky daného režiséra. Tento u mě ale přesto vyhrál. Jen pro pořádek uvedu pořadí v jakém se mi líbily další snímky: 2. Hledám Amy, 3. Flákači, 4. Clerks, 5. Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, 6. Dogma, 7. Táta na plný úvazek ()

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $24,148,068Tržby Celosvetovo $26,983,776Tržby za predaj DVD v USA $26,440,798 //počet predaných kusov 1,422,072║ Tento tip humoru ma až tak nechytil, aj keď miestami to malo niečo do seba ale väčšinou sprostredkovaný humor išiel len okolo mňa... potešila aspoň účasť Rosario Dawson v tomto filme. /45%/ ()

B!shop

Kevin Smith je zpet a rozjel to neuveritelnym zpusobem. Na puvodni Clerks navaze behem minuty, takze skoro nepoznate, ze prvni dil vzniknul pred hezky dlouhou dobou a tohle je jen pokracovani a pride vam, ze puvodni film pokracuje a to ne nejakym nastavovanim deje, ale vcelku logickym vyvojem postav. A od zacatku do vas pere jeden for za druhym, tentokrat podtrzeny sviznou hudbou, takze se film rychle zene do finale. Navic 80% foru je pekelne sprostejch. Navic se vraci Jay, opet s nekolika slusnejma hlaskama a Silent Bob, kterej se nakonec taky rozpovida. A je fajn, videt zas pohromade O'Hallorana a Andersona. Jenze to porad neni vse, je tu navic krasna Rosario Dawson, na chvily se objevi Ben Affleck a Jason Lee a objevuje se tu dalsi vetsi postava, totalni looser Elias, kterej si mysli, ze jeho holka ma v kunde skritka. Jak je u Kevina Smithe zvykem, resi se tu vsemozny organy, jsou tu narazky na nabozenstvi i barvy pleti, probere se i par filmu a nechybi ani trochu reseni vztahu a mezi postavama to slusne jiskri, v pripade jednoho foru mezi postavou a zviretem. Vyslednej dojem tak trochu pokazi zbytecne sentimentalni a dojemna zaverecna desetiminutovka, kde si vsichni vsechno vysvetli, ale nejak to Smith zakoncit musel a v podstate si lepsi zaver neumim predstavit. Ale i kdyz tu je tech 10 minut udobrovani, stale to je z 99% totalni masakr. Jeden z mejch nejocekavanejsich filmu, od kteryho jsme hodne cekal, me nastesti nezklamal a s klidem davam 5*. Takovejhle komedii neni nikdy dost, snad Kevin zas neco podobnyho v blizke dobe natoci, hlavne aby tam byl Jay a Silent Bob. ()

JohnnyD

Senilný Kevin Smith sa snaží kopírovať sám seba a je horší ako jeho ktorýkoľvek imitátor. Svoj švih začal pomaly strácať už niekde pri Dogme, toto je len bohapustá snaha kopírovať ostré dialógy Clerks, situačnú komiku Mallrats a emócie Chasing Amy a to všetko v jeho nudnej prehollywoodizovanej réžii plnej klišé. Kde je ten chlapík spred obchodíku, ktorý kedysi v 90tych rokoch všetkých vyfackal scenármi reálnejšími ako realita sama? Už by asi fakt mal prestať húliť. ()

• Ve filmu se šestnáctkrát objeví termín „ass to mouth“. (Kulmon)
  • Randalovo řečnění proti Pánu prstenů je téměř doslova vzaté ze Smithova slovního výpadu proti této trilogii z Londýnského pořadu "Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder". (Kulmon)
  • Dům, ze kterého Randal vyjde na začátku filmu, je dům, ve kterém strávil dětství Kevin Smith. (Kulmon)

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008