Reklama

Reklama

Peklo začíná na zemi

všechny plakáty

Obsahy(1)

Budete chtít raději zemřít, než se ráno probudit! Mladá lékařka Beatriz nastupuje do prestižní psychiatrické léčebny specializující se na hypnózu. Zanedlouho je jedna pacientka nalezena mrtvá. Beatriz pátrá po příčinách jejího úmrtí. Jeden z těžce postižených pacientů ji začíná našeptávat, že v léčebně nemusí umírat pouze pacienti. Kdo bude další v pořadí, lékař nebo pacient? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tvůrci zde stvořili opravdu podivnou směsici snových pasáží, halucinací a erotického jiskření. Divákova mysl musí být po celou dobu jeho trvání v obrovském střehu, protože rozeznat skutečnost s fikcí je opravdu těžký úkol. Tedy hlavně když z toho začne režisér postupem času dělat skutečný guláš a vlastně popírá vše, co jsme měli možnost vidět před půlhodinou. Tento film staví právě především na podivných halucinacích, které jsou ovšem mnohdy velice pěkně ztvárněny co se kamerových záběrů a triků týká. Bohužel jejich smysl jaksi většinou vyšumí do ztracena. Tohle je právě důvod proč samotná atmosféra snímku je tolik nerovnoměrná což je na jednu stranu dobře, jenže nudné pasáže zde zcela převyšují ty zajímavé. Pokud se tedy nebudeme bavit o ženských přednostech hlavní herečky. ()

Nivenx 

všechny recenze uživatele

Velice slabé. I když jak už je známo, tak české překlady či názvy filmů jsou opravdu klenotem a kolikrát bych autorům, co filmy pojmenovávaj dal pěstí. Ale jinak tento film je tak slabý, že ho zkrátka nic nezachrání. Film jede pod slavnějším kouskem Prokletý ostrov a hodí Beatriz do cvokárny, kde později zjišt'ujete že všechno není tak jak se zdá a že nakonec je cvok ona, ale to jsem odhadoval už dávno během filmu. Za to u Prokletého ostrova jsem to netipnul, tak tady to bylo lehké. Po celou stopáž filmu žádné mega akce, krev či nějaký zvrat. Hlavní hrdinka neustále běhá a blbne, ale kde nic tu nic. Nuda! 30% ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Španieli ma dokážu občas veľmi príjemne prekvapiť. Počas posledných rokov sa im podarilo vyprodukovať nejeden zaujímavý titul. Filmový režisérsky debut seriálového, televízneho režiséra Davida Carrerasa tiež nie je špatný, no priznám sa, že som predsa len očakával omnoho kvalitnejší, napínavejší, desivejší psychologický horror. Snímok "Hipnos" (Peklo začína na zemi) ma trocha sklamal, ale za jedno pozretie a dve nevýrazné hviezdičky to stálo. ** ()

petero 

všechny recenze uživatele

I vás bude celí čas prenasledovať myšlienka, čo znamenala preboha ta úvodná scéna, ktorá s nasledujúcim dejom nemá absolútne nič spoločné. Jednoduchý dej z vizuálne zaujímavo koncipovanej psychiatrickej liečebne, kde sa pacienti neliečia, ale umierajú, je ku koncu pozmenený v štýle veľkého zvratu – neprekvapí, aj to tu už bolo. Má to svoj hypnotický nádych, len čo je pravda. A aj vysvetlenia úvodnej scénky sa dočkáte – a možno budete reagovať tak ako ja. So zdvihnutým obočím a „No tak dobre. Ďalší podpriemer mám za sebou.“ ()

anderson 

všechny recenze uživatele

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 16.2.2011 - Mám rád španielske horory a thrillery. Niekedy aj Almodovara, ale spomínané dva žánre viac ... A to aj vtedy keď podobne ako HIPNOS vykrádajú Lyncha prípadne IDENTITU. Nesmie im však chýbať to podstatné: filmárska invencia, dokonalé vizuálne stvárnenie a sexi herečka ktorá nemá zábrany ukázať svoje na prvý pohľad príjemné nahé telo :-). HIPNOS je po vizuálnej stránke skvelý a do detailov premyslený film, pohrávajúci si s kompozíciou záberov, ich takpovediac výtvarným riešením, perspektívou a umnou strihovou skladbou. Toto všetko povyšuje neoriginálny námet na príťažlivý divácky zážitok dokazujúci, že film - to je predovšetkým obraz. Čo môže potenciálnych divákov odradiť, je nezmyselný distribučný názov, odkazujúci skôr k "opusom" BRIANa YUZNAu. (18.11.2005) ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Film měl premiéru na Filmovém festivalu v Bruselu 2003, kde získal třetí místo v kategorii Nejlepší film. (Terva)

Reklama

Reklama