Peklo začíná na zemi

David Carreras

Xavi Giménez

Kostýmy:

Bina Daigeler

Podle mého názoru zcela nedoceněný film. Jistě, označení jako horor bych zcela vypustil a český název filmu je také dosti zavádějící - když jsem si to pouštěl, měl jsem díky těmto dvěma faktům zcela jinou představu, na co se vlastně chystám koukat. Ale pominu-li toto, dostal jsem atmosférický psychologický thriller ze zajímavého prostředí, kde se tvůrci nebáli zajímavých scén, zvratů, ba i iluzí a snů. V průběhu filmu jsem si občas říkal, co to vlastně všechno znamená, co je vlastně realita a co ne? Ale na konci všechny dílky skládačky do sebe zapadnou a ve mně to zanechá pocit dobře odvedené práce - i přes to, že něco podobného už jsme mohli vidět v jiných filmech.(4.12.2012)

• Olík

Tak v prvé řadě bych byl opatrný s označením horor a osobně bych se přiklonil k výstižnějšímu psychologický thriller. Režisér si pomocí boje fikce s realitou snaží pohrávat s hutnou atmosférou, ale když se dostává do úzkých radši ukáže ňadra některé z hereček a nevědomky tím prozradí svojí nemohoucnost ukočírovat spřežení, které si osedlal, čemuž se vzhledem k jeho dosavadním zkušenostem nedá příliš divit. Španělská „temná škola“ již zplodila tuny kvalitnějších snímků podobného ražení a u Hypnos se potýkáme pouze s bezinvenční podprůměrností. ps: téměř všechny dosavadní komentáře se zmiňují o jistých přednostech Cristiny Brondo, tudíž i já musím dodat, že ta paní má něco do sebe.(31.12.2011)

Tvůrci zde stvořili opravdu podivnou směsici snových pasáží, halucinací a erotického jiskření. Divákova mysl musí být po celou dobu jeho trvání v obrovském střehu, protože rozeznat skutečnost s fikcí je opravdu těžký úkol. Tedy hlavně když z toho začne režisér postupem času dělat skutečný guláš a vlastně popírá vše, co jsme měli možnost vidět před půlhodinou. Tento film staví právě především na podivných halucinacích, které jsou ovšem mnohdy velice pěkně ztvárněny co se kamerových záběrů a triků týká. Bohužel jejich smysl jaksi většinou vyšumí do ztracena. Tohle je právě důvod proč samotná atmosféra snímku je tolik nerovnoměrná což je na jednu stranu dobře, jenže nudné pasáže zde zcela převyšují ty zajímavé. Pokud se tedy nebudeme bavit o ženských přednostech hlavní herečky.(14.7.2010)

• Met...

Škoda... Začínalo to opravdu slibně a já si nadávala, jak je možné, že mi tento film utekl, když jsem vyhledávala horory s podobnou tématikou. Ale asi tak po čtvrt hodině jsem si říkala "co to sakra je?!". Nevěděla jsem, jestli jsem náhodou nudou neusnula a nepřeskočila nějakou část filmu... Takový guláš halucinací, snů, erotických scén... Usnout mě to tedy nenechalo, zajímalo mě, jak takový slátanina může skončit... Díky dívatelnosti na hlavní herečku, slibný začátek, zajímavé obrazy, nedávám odpad.(24.11.2011)

• Nivenx

Velice slabé. I když jak už je známo, tak české překlady či názvy filmů jsou opravdu klenotem a kolikrát bych autorům, co filmy pojmenovávaj dal pěstí. Ale jinak tento film je tak slabý, že ho zkrátka nic nezachrání. Film jede pod slavnějším kouskem Prokletý ostrov a hodí Beatriz do cvokárny, kde později zjišt'ujete že všechno není tak jak se zdá a že nakonec je cvok ona, ale to jsem odhadoval už dávno během filmu. Za to u Prokletého ostrova jsem to netipnul, tak tady to bylo lehké. Po celou stopáž filmu žádné mega akce, krev či nějaký zvrat. Hlavní hrdinka neustále běhá a blbne, ale kde nic tu nic. Nuda! 30%(22.1.2014)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu v Bruselu 2003, kde získal třetí místo v kategorii Nejlepší film. (Terva)