Peklo začíná na zemi

David Carreras

Xavi Giménez

Kostýmy:

Bina Daigeler

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 16.2.2011 - Mám rád španielske horory a thrillery. Niekedy aj Almodovara, ale spomínané dva žánre viac ... A to aj vtedy keď podobne ako HIPNOS vykrádajú Lyncha prípadne IDENTITU. Nesmie im však chýbať to podstatné: filmárska invencia, dokonalé vizuálne stvárnenie a sexi herečka ktorá nemá zábrany ukázať svoje na prvý pohľad príjemné nahé telo :-). HIPNOS je po vizuálnej stránke skvelý a do detailov premyslený film, pohrávajúci si s kompozíciou záberov, ich takpovediac výtvarným riešením, perspektívou a umnou strihovou skladbou. Toto všetko povyšuje neoriginálny námet na príťažlivý divácky zážitok dokazujúci, že film - to je predovšetkým obraz. Čo môže potenciálnych divákov odradiť, je nezmyselný distribučný názov, odkazujúci skôr k "opusom" BRIANa YUZNAu. (18.11.2005)(18.11.2005)

• MM_Ramone

Španieli ma dokážu občas veľmi príjemne prekvapiť. Počas posledných rokov sa im podarilo vyprodukovať nejeden zaujímavý titul. Filmový režisérsky debut seriálového, televízneho režiséra Davida Carrerasa tiež nie je špatný, no priznám sa, že som predsa len očakával omnoho kvalitnejší, napínavejší, desivejší psychologický horror. Snímok "Hipnos" (Peklo začína na zemi) ma trocha sklamal, ale za jedno pozretie a dve nevýrazné hviezdičky to stálo. **(20.3.2018)

Podle mého názoru zcela nedoceněný film. Jistě, označení jako horor bych zcela vypustil a český název filmu je také dosti zavádějící - když jsem si to pouštěl, měl jsem díky těmto dvěma faktům zcela jinou představu, na co se vlastně chystám koukat. Ale pominu-li toto, dostal jsem atmosférický psychologický thriller ze zajímavého prostředí, kde se tvůrci nebáli zajímavých scén, zvratů, ba i iluzí a snů. V průběhu filmu jsem si občas říkal, co to vlastně všechno znamená, co je vlastně realita a co ne? Ale na konci všechny dílky skládačky do sebe zapadnou a ve mně to zanechá pocit dobře odvedené práce - i přes to, že něco podobného už jsme mohli vidět v jiných filmech.(4.12.2012)

• Met...

Škoda... Začínalo to opravdu slibně a já si nadávala, jak je možné, že mi tento film utekl, když jsem vyhledávala horory s podobnou tématikou. Ale asi tak po čtvrt hodině jsem si říkala "co to sakra je?!". Nevěděla jsem, jestli jsem náhodou nudou neusnula a nepřeskočila nějakou část filmu... Takový guláš halucinací, snů, erotických scén... Usnout mě to tedy nenechalo, zajímalo mě, jak takový slátanina může skončit... Díky dívatelnosti na hlavní herečku, slibný začátek, zajímavé obrazy, nedávám odpad.(24.11.2011)

• Olík

Tak v prvé řadě bych byl opatrný s označením horor a osobně bych se přiklonil k výstižnějšímu psychologický thriller. Režisér si pomocí boje fikce s realitou snaží pohrávat s hutnou atmosférou, ale když se dostává do úzkých radši ukáže ňadra některé z hereček a nevědomky tím prozradí svojí nemohoucnost ukočírovat spřežení, které si osedlal, čemuž se vzhledem k jeho dosavadním zkušenostem nedá příliš divit. Španělská „temná škola“ již zplodila tuny kvalitnějších snímků podobného ražení a u Hypnos se potýkáme pouze s bezinvenční podprůměrností. ps: téměř všechny dosavadní komentáře se zmiňují o jistých přednostech Cristiny Brondo, tudíž i já musím dodat, že ta paní má něco do sebe.(31.12.2011)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu v Bruselu 2003, kde získal třetí místo v kategorii Nejlepší film. (Terva)