Šampióni

Champions

The Mighty Ducks Are the Champions

Rodinný / Komedie / Sportovní

USA, 1992, 100 min

Rád jsem zavzpomínal na dětská léta.Ani nevím,kolik mi bylo,když jsem tohle viděl poprvně.A když přimhouřím obě oči,tak jsem se celkem bavil i teď.Fanoušky hokeje určitě potěšila účast opravdových hráčů dnes již neexistujícího celku Minnesota North Stats Basila McRae a stále ještě hrajícího Mika Modana.(25.12.2012)

Naivní film pro děti, nehorázné fandy hokeje, nejlépe obojí. 1) 34letý režisér Stephen Herek vyrobil snímek podle osvědčených provařených receptů. Námět, scénář, obsazení je přesně takové, jako divák očekává. 2) Film však má něco navíc. Nadšení a další emoce se na mě valily z obrazovky ve vlnách, jimž jsem nedokázal odolat. Ano, je to mizerný kýč, ale stejně jsem Káčatům fandil, smál se s nimi a dojímal se. Quack, quack, quack, quack, quack (v trefném českém překladu káč káč káč káč káč)! Protože mě už dnes takhle "dostane" jen málo snímků, přidávám hvězdičku k zaslouženým dvěma právě za to. 3) 30letý pěkný Emilio Estevez (trenér Gordon Bombay), převzal po otci (Martin Sheen) svůj chladný kukuč. 14letý Joshua Jackson (přemýšlivý Charlie Conway) je nejvýraznější dětská tvář. 4) Spousta faktických omylů a chyb mi jako neznalci hokeje nevadí, ani jsem uváděné nedostatky nezpozoroval.(26.7.2018)

Gordon Bombay (Emilio Estevez) je úspěšný právník, který v dětství hrával hokej za známý Minnesotský team Hawk. Kvůli trenéra, který hře dával až velký smysl života však s hokejem přestal a zbytek života se věnoval škole resp. kariéře. Když však jednoho večera řídí pod vlivem alkoholu, soud mu určí pokutu500 hodin veřejných prací - jakožto trenéra místního hokejového teamu. Soupisku však tvoří banda naprostých hokejových looserů a Bombayova těźká práce začíná... Ale jo... Docela povedená rodinná komedie 90.let se vším všudy, zejména však pro mladší ročníky. Hokej ve filmu nemá nějaká extra pravidla, ale přesto je natočen napínavé, mladí herci se snaží, Gordon zjišťuje přes počáteční odpor, že má své hráče vlastně rád... Na odpoledne na Nově, s dětmi, ideální záležitost. 3* I hate kids. They're barely human.(2.5.2008)

Emíííílio Estvéééz :-) Nejen on je ten, co na tomhle filmu miluju. Miluju to jak se každej zastaví než vystřelí, miluju trenérské metody, které z bandy outsiderů dokážou během pěti minut udělat top hráče a to stačí jenom, aby si přihrávali vajíčka :-) Je to dost dobrá zábava, při jakékoliv činnosti. A Josh je taky klaďák jak má být :-)(31.5.2012)

• Brano

Filmy s hokejovou tematikou milujem, ale toto bol strašne hlúpy film. Určený pre malých divákov. Aspoň keby tam boli reálne scény z hokeja, tak by som dal aspoň hviezdičku. Ale chytanie lasom protihráčov počas majstrovského zápasu hovorí za všetko. Na takéto stupídne scény sa nedalo pozerať. Aspoň keby to bolo vtipné, tak nepoviem ani slovo. Detskí herci tiež neboli zrovna veľký sympaťáci.(22.12.2015)

• - Ve filmu si zahrál i tehdejší útočník týmu NHL Minnesota North Stars Basil McRae. (fisus)

• - Aktéři tohoto filmu rádi používájí signál, kterému říkají "létající véčko". To je ovšem po hlubším prozkoumání jasné postavení mimo hru, což je vzhledem k tématu filmu (hokej) relativně komický fakt. (Peci)

• - Profesionální hokejový klub Anaheim Mighty Ducks ("Mocní Kačeři z Anaheimu") byl pojmenován právě po tomto filmu. Ve své doposud 14 leté historii hráli 5x play off, 2x vyhráli pohár Západní Konference a dosáhli i nejvyšší zámořské hokejové trofeje. V roce 2007 vyhráli Stanleyův pohár. (Specs)