Šampióni

Champions

The Mighty Ducks Are the Champions

Rodinný / Komedie / Sportovní

USA, 1992, 100 min

Ale jo, asi je to tím, že mám rád hokej, také tím, že je snímek vlastně takový pohodový a vy víte, že to musí dobře dopadnout. A no, Emilio Estevez rozhodně nic nekazí a ve své roli je prostě tak snesitelný, jak by jeho postava měla být. Navíc mám slabost pro Kačery, i když mám na mysli ty z Anaheimu.(26.6.2017)

Naivní film pro děti, nehorázné fandy hokeje, nejlépe obojí. 1) 34letý režisér Stephen Herek vyrobil snímek podle osvědčených provařených receptů. Námět, scénář, obsazení je přesně takové, jako divák očekává. 2) Film však má něco navíc. Nadšení a další emoce se na mě valily z obrazovky ve vlnách, jimž jsem nedokázal odolat. Ano, je to mizerný kýč, ale stejně jsem Káčatům fandil, smál se s nimi a dojímal se. Quack, quack, quack, quack, quack (v trefném českém překladu káč káč káč káč káč)! Protože mě už dnes takhle "dostane" jen málo snímků, přidávám hvězdičku k zaslouženým dvěma právě za to. 3) 30letý pěkný Emilio Estevez (trenér Gordon Bombay), převzal po otci (Martin Sheen) svůj chladný kukuč. 14letý Joshua Jackson (přemýšlivý Charlie Conway) je nejvýraznější dětská tvář. 4) Spousta faktických omylů a chyb mi jako neznalci hokeje nevadí, ani jsem uváděné nedostatky nezpozoroval.(26.7.2018)

Z celé serie asi rozhodně nejlepší a nejvtipnější díl, kde si získala káčata mé srdce (pouze ta filmová, v realitě jsem Orel z Washingtonu :-) ). Emilio Estevez je jako vždy velmi sympatický a člověk mu musí fandit za každou cenu. Naopak Lane Smith stejně jako v "Dokonalém gentlemanovi" správně "podlý až zlý" (ať je mu zem lehká). Film se dá shlédnout celý bez jakéhokoliv momentu přepnutí jinam. I mezi dětmi najdeme šikovné herce, vyzvedl bych především hlavního hrdinu Joshuu Jacksona a také Jane Plank (Tammy Duncan), která se v MD objevuje poprvé a hned naposled (dnes výborná zpěvačka). 8/10(14.7.2011)

Miluju hokej. Proto pro mě bude sportovní film z tohoto prostředí vždy výš než sebelepší baseballový, golfový nebo americkofotbalový film. A tenhle film co se týče hokeje nabízí perfektně sestříhané zápasy, správné vychytávky v tréniku (vajíčka, brankář přivázaný v bráně) plus pár úsměvných blbostí (formace V, pirueta na ledě). Hlavně to byla správná prdel plná skvělých hlášek a scének (kabelka s psím lejnem a nastrčenou dolarovkou nemá chybu), troškou romantiky i dramatu a slušným Estevezem v hlavní roli. Pro mě skoro za pět hvězd.(14.9.2009)

Takový obyčejný rodinný sportovní snímek o partě výrostků, ze kterých udělá v soudních procesech nikdy neprohrávající právník úspěšný tým, ke kterým se dostal vlivem trestu veřejných prací za řízení vozidla v opilosti. Inu, americký sen asi opravdu existuje. Použita je známá šablona, která už bohužel vynáší do popředí ohromnou dějovou předvídavost. Děti prostě hrají hokej, nejde jim to a doslova ztratili víru sami v sobě. Ale to by nebylo, aby nakonec bylo. Překonají veškeré překážky a nástrahy a světe div se. Jako úsměvný odpočinkový film pro celou rodinu snímek však nijak nestárne a i po tolika letech má stále co nabídnout.(11.7.2018)

• - Ve filmu si zahrál i tehdejší útočník týmu NHL Minnesota North Stars Basil McRae. (fisus)

• - Aktéři tohoto filmu rádi používájí signál, kterému říkají "létající véčko". To je ovšem po hlubším prozkoumání jasné postavení mimo hru, což je vzhledem k tématu filmu (hokej) relativně komický fakt. (Peci)

• - Profesionální hokejový klub Anaheim Mighty Ducks ("Mocní Kačeři z Anaheimu") byl pojmenován právě po tomto filmu. Ve své doposud 14 leté historii hráli 5x play off, 2x vyhráli pohár Západní Konference a dosáhli i nejvyšší zámořské hokejové trofeje. V roce 2007 vyhráli Stanleyův pohár. (Specs)