Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chlapec Gordon Bombay se v rozhodující chvíli finálového hokejového utkání strefil do tyče, tím jeho tým přišel o vítězství. Tento stresující okamžik v něm zůstává až do dospělosti. Stal se z něj nadějný advokát, ale Gordon zůstává stále nevybouřeným mladíkem. Při řízení auta soustavně porušuje předpisy a za poslední prohřešek mu hrozí soud, jemuž se díky svému šéfovi vyhne tím, že musí odpracovat 500 hodin veřejně prospěšných prací. Jeho trestem je odejít na chudé předměstí Minneapolisu, kde má trénovat nejhorší chlapecké hokejové mužstvo místního okrsku. Nakonec se mu podaří získat si respekt svého týmu a začne je učit, jak vyhrávat. Získá sponzora a tým nazve Ducks. Sponzor ho ale nutí, aby porušil určitá pravidla, ale Gordon to odmítá, nenechá se vydírat a kráčí se svými svěřenci vstříc vítězství v juniorském šampionátu. (Nova Cinema)

(více)

Recenze (38)

Dale 

všechny recenze uživatele

Typický športový film so všetkými neduhmi tohto podžánru (hráči, ktorí dostávajú v každom zápase výprask sa behom sezóny tak zlepšia, že vyhrajú titul, rozhodujúci gól v poslednej sekunde, špinavé triky od trénera a hráčov najväčšieho súpera...), akurát že s deťmi, čo často neveští nič dobré. No má to aj pár dobrých momentov a celkovo to je pozerateľné. 50% ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Disney mající v té době licenci a klub Anaheim Mighty Ducks se rozhodl zpopularizovat svůj tým. Vyprodukoval tak sérii rodinných sportovních komedií spíše pro mladší publikum. V té době jsem na to koukal jak blázen. Dnes už bych si to asi nepustil, ale pokud bych srovnal Šampióny a třeba mega blbiny co dnes Disney a potažmo Hollywood produkuje pod vlajkou rodinné/sportovní komedie, tak by vyhrály na nájezdy káčata a ještě by rozdala pořádné HITY (hit - tvrdý hokejový zákrok v mezích pravidel). ()

Reklama

F.man 

všechny recenze uživatele

Gordon Bombay (Emilio Estevez) je úspěšný právník, který v dětství hrával hokej za známý Minnesotský team Hawk. Kvůli trenéra, který hře dával až velký smysl života však s hokejem přestal a zbytek života se věnoval škole resp. kariéře. Když však jednoho večera řídí pod vlivem alkoholu, soud mu určí pokutu500 hodin veřejných prací - jakožto trenéra místního hokejového teamu. Soupisku však tvoří banda naprostých hokejových looserů a Bombayova těźká práce začíná... Ale jo... Docela povedená rodinná komedie 90.let se vším všudy, zejména však pro mladší ročníky. Hokej ve filmu nemá nějaká extra pravidla, ale přesto je natočen napínavé, mladí herci se snaží, Gordon zjišťuje přes počáteční odpor, že má své hráče vlastně rád... Na odpoledne na Nově, s dětmi, ideální záležitost. 3* I hate kids. They're barely human. ()

sinp 

všechny recenze uživatele

Průměrná komedie se všemi klady i zápory tohoto označení. Tudíž Vás čeká příjemný úvod a seznámení se s partičkou pouličních hokejistů, kteří se rozhodnou dostat výš. Po nadějném úvodu přichází stagnace v podobě výplachové nenápaditosti scénáristů a postupně odšumivšího humoru. Rovněž příliš morálně zaobalený závěr spíš kazí. Na jedenkrát ideál, víc nečekat. ()

sidzej 

všechny recenze uživatele

Z objektívneho hľadiska ide o tuctový športový rodinný film s príbehom tak priamočiarym a šablónovitým, že aj najmenšiemu decku musí byť jasné ako sa to celé skončí. Avšak Šampióni majú hneď niekoľko tromfov. Za prvé je to atmosféra a feeling prvej polovice 90tych rokov. Tento film bol natočený v dobe, kedy pojem rodinný film niečo znamenal. Hravá atmosféra, zručná réžia, príjemná hudba, výborné flashbacky, spomalené zábery a perfektne nasmímaný a zostrihaný finálny zápas. Šampióni sú predovšetkým o zábave a tento film bol pre mňa príjemným spestrením inak nudného dňa. 75% ()

Galerie (3)

Zajímavosti (8)

  • Ve filmu se objevil i nejúspěšnější americký hokejista všech dob Mike Modano. (Lembi4)
  • Profesionální hokejový klub Anaheim Mighty Ducks ("Mocní Kačeři z Anaheimu") byl pojmenován právě po tomto filmu. Ve své doposud 14 leté historii hráli 5x play off, 2x vyhráli pohár Západní Konference a dosáhli i nejvyšší zámořské hokejové trofeje. V roce 2007 vyhráli Stanleyův pohár. (Specs)
  • Ve filmu si zahrál i tehdejší útočník týmu NHL Minnesota North Stars Basil McRae. (fisus)

Reklama

Reklama