Šampióni

Champions

The Mighty Ducks Are the Champions

Rodinný / Komedie / Sportovní

USA, 1992, 100 min

Ale jo, asi je to tím, že mám rád hokej, také tím, že je snímek vlastně takový pohodový a vy víte, že to musí dobře dopadnout. A no, Emilio Estevez rozhodně nic nekazí a ve své roli je prostě tak snesitelný, jak by jeho postava měla být. Navíc mám slabost pro Kačery, i když mám na mysli ty z Anaheimu.(26.6.2017)

Průměrná komedie se všemi klady i zápory tohoto označení. Tudíž Vás čeká příjemný úvod a seznámení se s partičkou pouličních hokejistů, kteří se rozhodnou dostat výš. Po nadějném úvodu přichází stagnace v podobě výplachové nenápaditosti scénáristů a postupně odšumivšího humoru. Rovněž příliš morálně zaobalený závěr spíš kazí. Na jedenkrát ideál, víc nečekat.(24.9.2005)

Rád jsem zavzpomínal na dětská léta.Ani nevím,kolik mi bylo,když jsem tohle viděl poprvně.A když přimhouřím obě oči,tak jsem se celkem bavil i teď.Fanoušky hokeje určitě potěšila účast opravdových hráčů dnes již neexistujícího celku Minnesota North Stats Basila McRae a stále ještě hrajícího Mika Modana.(25.12.2012)

• Brano

Filmy s hokejovou tematikou milujem, ale toto bol strašne hlúpy film. Určený pre malých divákov. Aspoň keby tam boli reálne scény z hokeja, tak by som dal aspoň hviezdičku. Ale chytanie lasom protihráčov počas majstrovského zápasu hovorí za všetko. Na takéto stupídne scény sa nedalo pozerať. Aspoň keby to bolo vtipné, tak nepoviem ani slovo. Detskí herci tiež neboli zrovna veľký sympaťáci.(22.12.2015)

Vyloženě dětinských (prdících) rozjíveností naštěstí moc nebylo, a jinak se šablona kýčovitě průhledné sportovní storky (outsideři se semknou a zázračně zvítězí) nelišila od podobných dospěláckých pohádek. 100% sympaťákovi Emilia Esteveze, který si rychle uvědomil, že férové trénování "lůzrovského" týmu mu dá víc než neetická právnická praxe, nešlo nefandit – hlavně ale podle jeho metod a strategií nezkoušejte hrát reálný hokej!(13.3.2020)

• - Ve filmu si zahrál i tehdejší útočník týmu NHL Minnesota North Stars Basil McRae. (fisus)

• - Ve filmu se objevil i nejúspěšnější americký hokejista všech dob Mike Modano. (Lembi4)

• - Aktéři tohoto filmu rádi používájí signál, kterému říkají "létající véčko". To je ovšem po hlubším prozkoumání jasné postavení mimo hru, což je vzhledem k tématu filmu (hokej) relativně komický fakt. (Peci)