Jú gi ó (TV seriál)

• japonský

Yū Gi Ō

Yu-Gi-Oh!

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Japonsko, 1998, 10 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Původ karetní hry Yu-Gi-Oh! i přes primitivnější děj má své kouzlo. Z téhle doby se ještě vše nemotalo ohledně karet a divák si všimne většího množství her, jako např. Capumon nebo tahové RPG. První polovina seriálu je taková průměrnější, epizody si většinou stojí samy o sobě (až na vyjímky s příchodem Shitennou a Seta Kaiby), navazující díly a větší akce se rozšiřují ke konci seriálu. Tyto díly považuji za nejlepší z celého seriálu. Celý děj mi ale přišel mnohdy přehnaný a nedořešený viz únosy, které poté nikdo neřeší a všichni jsou šťastní. Nu což, je potřeba uznat, že to je seriál pro mladší diváky a nelze od toho očekávat geniální a dokonale promyšlený děj.. hlavně je třeba věřit v sílu přátel a jednoty! :-) Mimochodem: Yu-Gi-Oh! karty v dnešní podobě, jak je můžete znát, se začaly prodávat až rok po odvysílání tohoto seriálu v Japonsku. Proto vám může přijít, že "Duel Monsters" hrají naprosto jinak a jednoduše, tento seriál je základem celé karetní hry. Klasická pravidla jsou od série Duel Monsters z roku 2000. Můžete zde ale i přesto vidět několik karet, které existují i dodnes, jako Blue Eyes White Dragon (zde si ještě můžete vychutnat pocit, že je to nejsilnější karta).(24.7.2011)

Neviem ako teraz, no v minulosti som na tom bol dosť závislý. Ovplyvnený kamarátmi som hral karty, pozeral seriál, učil sa dokonca o tom, čo dokáže tá a tá karta. Bola to mánia, ktorá zasiahla celé moje okolie a tak som padol spolu s ostatnými. Rozprávka to však nebola zlá, karty boli vážne fajn, niektoré trápne zábery si mohli odpustiť, ale tak je to anime a pohľad na vystrašenú osobu, ktorý je kratší ako 5 minút, nie je dostatočným dôkazom toho, že sa tá postavička vážne bojí.(5.10.2013)

• Kejo

Hrozný animovaný seriál. Yu-Gi-Oh! je sama o sebe nudná karetná hra. Niektoré monštrá sa mi páčia ale aj tak to na Pokémonov nemá. Moje hodnotenie 9%(27.7.2014)

Proboha kdo psal ten název tady??!! Seriál má své jisté vrtochy, ale když člověk vyfiltruje ty do nekonečna se opakující výlevy o přátelství, co všechno překoná, zbyde pěkně napínavá a strhující podívaná na karetní duely. Postavy jsou poněkud excentrické, ale mě to k tomu ději sedí :D(30.3.2018)