Deep Star 6

DeepStar Six

• slovenský

Deep Star 6

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 105 min (Director's cut: 87 min)

Geof Miller

Mac Ahlberg
  • TERRORDROME

Keď som si to teraz po dlhýýýýýýých rokoch pozrel znovu, bol som trochu prekvapený aká je to vlastne nuda. Vedátori v podmorskej základni vyduria nechtiac pokusným výbuchom z jaskyne akéhosi prehistorického prakraba. Ten je nasratý že ho zobudili z krásneho sna o krabiciach ( lepenkových, vysoko erotických ) a hodlá ich všetkých žalovať u Greenpeace za rušenie morského pokoja. Problém je v tom že si ten blbý lenivý kôrovec dáva pekne na čas a než sa konečne odhodlá zjaviť musel som si pretrpieť rozbeh v dĺžke hodiny a nejakých minút počas ktorých sa nič moc zaujímavé nedialo. Oproti obdobnému Leviathanovi to má hneď z fleku jednoznačne horšie obsadenie. Spomedzi všetkých tých šablónovytých nímandov vytŕča iba Miguel Ferrer ako Snyder, teda najväčšie hovädo, zbabelec a smoliar na ktorého sa všetko valí až mu napokon definitívne jebne a pretlak z neho vyžmýka všetok kečup. Samotné krabie monštrum má poriadne obludnú držku, ale dostane len minimum priestoru na predvedenie svojich schopností. Vrcholom je odhryznutie polovice potápača aj s ťažkým skafandrom, čo urobí hneď pri prvom výstupe a potom je už krabiak v podstate za trotla čo len otvára ústa. Nuž čo, je to len tupý klepetnatec, ale prča je že sa tá kreatúra ktorej iba hlava má dva metre dokáže bez problémov schovať zrejme aj do vrchnáka z fľaše a v miestnosti s metrom vody ju nemáte šancu nájsť ani detektorom krabov. Štandardne rutinná votrelcovina s pár svetlými okamžikmi na 100 minút. Leviathana sa tiež nedalo príliš chváliť, ale v porovnaní s hlbokomorskou hviezdou 6 má u mňa navrch.(20.4.2013)

Až tak špatný to přece nebylo? Hlavně když to obvykle dávaj kolem třetí hodiny ráno, kdy nemůžu spát a nikde jinde nic jinýho není. Jen mi trošku vadila smrt jistého zbabělce, jenž se bez dekomprese nechal vynést na hladinu. Vím, že by umřel, ale určitě ne ve spršce krve. Ono to vypadá v televizi líp, než kdyby sebou jen zatřepal, jak by mu bublinky kyslíku vysrážely v koronárním systému a dolezly do mozku, ale přeci jen. Člověka to trošku zarazí.(17.12.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,143,225Tržby Celosvetovo $8,250,000║ Len a len schématická kópia mixu filmu ako Votrelci(Aliens) a Priepasť(The Abyss), škoda, použité kulisy tam neboli najhoršie, len problém nastal v tom že režisér sa nenamáhal troška viac sa z hercami a príbehom pohrať, je to dosť banálne odbité, len béčko. /40%/(17.2.2009)

• ledzepfan

Docela slušná zhovadilost..Za zmínku stojí možná smrt změnou tlaku-všechno ostatní je předvídatelná slátanina s dost nudným tempem...Pokud se někdo těší na nějákého podmořského chrobáka co žere lidi, doporučuju moc u filmu nemrkat, protože ho můžete lehce prošvihnout(na obrazovce je čistého času cca 1-slovy Jednu-minutu).(23.9.2012)

Dávam 5*. Skĺbenie PRIEPASTI a VOTRELCA má svoje čaro, aj napriek lacným hereckým výkonom, a čo je na takýchto filmoch najdôležitejšie, slabých trikoch. Nostalgická spomienka na časy, keď som v sobotňajších neskorých nočných hodinách sedel pred telkou, pozeral satelitné kanály a hltal všetko, čo i len trošku fantastické.(1.8.2010)