poster

Deep Star 6

 • český

  Hlubinná hvězda šest

 • anglický

  DeepStar Six

 • slovenský

  Deep Star 6

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 105 min (Director's cut: 87 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  ***

  Takové příjemné průměrné béčko přesně ve stylu 80-tých let. Trochu vykrádačka prvního Vetřelce a opravdu hodně podobné v mnoha věcech Propasti Jamese Camerona, jenž se natáčela ve stejném roce jako Deep Star. Samotné monstrum je spíš upozaděno a objevuje se jen několikrát ke konci filmu. Možná by bylo pro film lepší kdyby tam ani žádné monstrum nebylo. No Deep Star funguje celkem dobře i jako psychologické drama. Ano podle šablony Propasti je tu skupina lidí uvězněna hluboko v oceánu ve vraku průzkumné stanice. Bohužel béčkovost dýchá ze skoro každé scény a často je to co se děje na plátně hodně monotónní. Na druhé zhlédnutí bude určitě Deep Star působit celkem nudně. Trochu mi vadil i překombinovaný závěr. Respektive hned několik finále po sobě s mořskou obludou.(4.1.2007)

 • Bloody13
  ***

  U tohoto podmořského sci-fi hororu v mém případě pracuje hodně nostalgie. Deepstar Six je sice neškodné béčko přiživující se na jiných podmořských flácích téhož roku (Abyss, Leviathan), jenže asi právě tou silnou naivitou nepostrádá určité osmdesátkové kouzlo. Máme tu jedenáctičlennou posádku, která trpí hluboko pod mořem ponorkovou nemocí, ústředního neprůstřelného hrdinu, lehkou erotiku a v poslední řadě jednu slizskou potvoru, co připomíná přerostlého korýše. Ten sice záhadně mění svou velikost, ale vypadá hodně dobře (masky má na starosti Chris Walas) a velkým dílem se zaslouží o rychlou redukci posádky. O ten zbytek se totiž postarají tamní podmínky. Plytký scénář zachraňuje Cunninghamova režie, Manfrediniho hudba tentokrát dost průměrná.(15.8.2011)

 • Abiosis
  *****

  *LEVIATHAN 2.0* Tentokrát to bol vydarený výlet do detstva. DeepStar Six som si pamätal ako horšiu alternatívu k filmu Leviathan, ale momentálne je to presne naopak a tento film som si naozaj užíval. Pôsobí veľmi komorne, hlavná dvojica (Everhard a Evigan) je sympatická, Ferrerova postava je pravdepodobne jednou z najväčších nešikovníkov filmového plátna a on je práve tým prvkom vo filme, ktorý spôsobuje dejové zvraty; morská príšera mu len sekunduje. Nie je možné sa ubrániť porovnávaniu s filmom Leviathan (oba vznikli v tom istom roku a tematicky sú si podobné) - veľkým plusom je, že tu, pri absencii zvučných mien, sa podarilo vytvoriť napínavejší a originálnejší film ako v prípade už spomínaného Leviathana. Verdikt v 1 vete: Vydarená zápletka, výborne napísaná postava Snydera, ako jedného z najväčších lúzrov sci-fi filmu, a kvalitná príšerka. 03.06.12(3.6.2012)

 • monolog
  ***

  Až tak špatný to přece nebylo? Hlavně když to obvykle dávaj kolem třetí hodiny ráno, kdy nemůžu spát a nikde jinde nic jinýho není. Jen mi trošku vadila smrt jistého zbabělce, jenž se bez dekomprese nechal vynést na hladinu. Vím, že by umřel, ale určitě ne ve spršce krve. Ono to vypadá v televizi líp, než kdyby sebou jen zatřepal, jak by mu bublinky kyslíku vysrážely v koronárním systému a dolezly do mozku, ale přeci jen. Člověka to trošku zarazí.(17.12.2005)

 • Xmilden
  **

  11 šlo dolů a 2 se nakonec vrátili nahoru. Je zajímavé že zrovna v roce 1989 měli všichni potřebu prozkoumávat místo vesmíru oceánské dno. Propast je samozřejmě zcela jiný žánr, ale například Deep Star 6 je vcelku podobná Leviathanovi. Zásadní rozdíl je ovšem v tom že Leviathan má mnohem lepší herce, hlavně tedy duo Weller/Crenna. Deep Star Six je docela poutavým snímkem a určitě sympatickým béčkem, u kterého vás samozřejmě zajímá jak skončí a ani v průběhu sledování se divák nenudí. Ono zkoumat hlubiny oceánu má prostě něco do sebe. Škoda že v druhé polovině nastupuje splašený boj o přežití, kterému vládne nepovedené monstrum (nějaký druh kraba).(29.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace