Deep Star 6

DeepStar Six

• slovenský

Deep Star 6

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 105 min (Director's cut: 87 min)

Geof Miller

Mac Ahlberg

Cameronova propast úplně jinak. Není to blbý, není to nudný, neni to špatně zahraný, není to špatně udělaný. Na večer na uspání vhodné. Oddychovka. Bát se nebudete. Spíš se příjemně pobavíte. Obří pakrab je opravdu povedený. A ten dement (Miguel Ferrer), co skoro zabil všechny z posádky, je taky super. Díky němu jsem se nejednou zasmál.(9.12.2010)

V pohodicke odsypajuci dej filmu, ktory ma aj dobru atmosferu, ktora bola podporena aj dobrou hudbou s nerusivymi elementami. Dej filmu sa len odohrava pod morom na jednej stanici, kde ich pokojny zivot vyrusi jedna podmorska prisera. Skoda, ze ju neukazovali castejsie, co by ma viac potesilo, ale to zas tak nevadi, pretoze dolezitejsi je priebeh filmu do zaverecneho finale. Pocas filmu som nepocitil ziadnu nudu a takych filmov zas nie je prilis vela. Samotne spracovanie podmorskeho netvora vobec nevyzeralo amatersky, ako nejaka blba babka na povrazikoch:) Aj vyzerala k svetu vyzorovo a aj som jej fandil, nech sa s ludmi z tej podmorskej stanice viac pohra. Prvykrat ju ukazali v plnej krase, ked jednemu potapacovi v extremne tazkom skafandri odhryzol spodnu cast tela. Pekny zaber a uvitanie sa s posadkou stanice:) Ako pozeram, tento film nedostal vysoke hodnotenie, ale ja mu davam plny pocet hviezdiciek, pretoze ma to bavilo sledovat od zaciatku az do konca filmu.(4.7.2011)

• choze

První a nejslabší příspěvek podmořské filmové vlny roku 1989 vyprovokované PROPASTÍ Jamese Camerona. Právě jeho tehdejší kámoš Lewis Abernathy přišel souběžně se svým podvodním scénářem DS6 a potom, co nevyslyšel Cameronovo naléhání, aby nevypouštěl svůj projekt do konkurenčního boje s PROPASTÍ, jejich přátelství vzalo na pár let za své. Na režisérskou stoličku pak usedl Sean S. Cunnigham, spíše hororový producent (LAST HOUSE ON THE LEFT, série DůM, LAST FRIDAY: JASON GOES TO HELL, JASON X, FREDDY VS. JASON) než hororový režisér (PÁTEK TŘINÁCTÉHO, NEW KIDS), který Abernathymu coby režisérovi později produkoval DůM IV. DS6 zjevně opisuje od VETŘELCE, ale nenabízí ani podobně propracované monstrum, ani obdobně tíživou atmosféru, ani nezapomenutelné hororové výjevy jako bylo vyhřeznutí Vetřelce z hrudníku (i když pár úmrtí tu ujde). Žánr to neposouvá ani o píď a dramatické scény působí značně nedramaticky. Na stejné téma doporučuji podstatně lepšího LEVIATHANA z téhož roku.(16.9.2006)

• Jayem

Jedným slovom nuda. Prvu pol hodinu sa tu nedeje nič. Druhu su všetci namäko z rýchlo pohybujúcej sa bodky na radare. A vposlednej sa ju snažia tej bodke újsť. Ale nád čím mi až rozum zastal bolo ako sa môže obluda ktorá má dlžku najmenej 8m šírku 2m a výšku 2m prejsť cez 80cm dvere a plávať v polmetrovej vode a ešte k tomu tak aby ju nikto nevidel.(4.5.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,143,225Tržby Celosvetovo $8,250,000║ Len a len schématická kópia mixu filmu ako Votrelci(Aliens) a Priepasť(The Abyss), škoda, použité kulisy tam neboli najhoršie, len problém nastal v tom že režisér sa nenamáhal troška viac sa z hercami a príbehom pohrať, je to dosť banálne odbité, len béčko. /40%/(17.2.2009)