Tohle dávali na Jetixu ve 21:00, po skončení dílu jsem musel jít spát, bylo mi tehdy asi osm. Nejdřív se mi to moc nelíbilo, ale pak mě to začalo bavit. Hrdinové mají kůl jména a říkají kůl věci ("Znič nebo budeš zničen" je nezapomenutelné.) Prostě pro osmiletého kluka to byla fakt dobrá zábava a znovu se na to koukat nebudu, to bych tomu asi musel dát míň hvězdiček, než domu dám teď.(28.5.2013)

Definice dětství a dle mého názoru nejlepší seriál, co se kdy na Jetixu vysílal. Zajímavé postavy, kdy žádná není vyloženě černo-bílá (což je s přihlédnutím na věkovou hranici seriálu celkem překvapující), netradiční zápletka a zapojení mentálního aspektu do bojových scén dělá z Krále Šamanů jedno z těch lepších anime. Shlédnuto v původním znění i s cz dabingem, a musím říct, že navzdory typickým nedodělkům dabované verze (postava křičí, ale ozve se "a") bývá mnohdy vtipnější než originál. Jen škoda nahrazení původní hudby.(16.5.2016)

Seriál s veľkým potenciálom, ktorý však neostal úplne využitý. Najväčšou prednosťou seriálu je vývoj charakterov, aspoň niektorých, solídny nenudiaci príbeh, originálne nápady s šamanmi a ich duchmi a zábavné súboje. Taktiež dialógy a myšlienky jednotlivých postáv sú občas prekvapivo na vysokej, priam až filozofickej úrovni. Niekedy je atmosféra veľmi hustá až mrazivá, čo sa v seriáli určenom pre deti príliš nevidí a ten tak má čo ponúknuť aj dospelému. Len škoda, že tvorcovia zaradili aj také veľké množstvo vypchávkových epizód a scén, ktoré trieštia tempo príbehu. Ten by nutne potreboval zahustiť, hlavne v druhej polovici seriálu, keď po dobrom začiatku začne trochu stagnovať. Koniec má však znova slušné grády. Niektoré postavy, ktoré majú na začiatku svoju funkciu alebo zaujímavú rolu sú na konci už iba do počtu (Ryo, Horo Horo/Tray, Lenny/Ren), čo vcelku zamrzí. Ale inak všeobecne (aj napriek príšernému dabingu) seriál príjemne baví a nenudí.(7.9.2007)

Takový normální dobrodružný a místy celkem i vtipný shounen s dostatečně zajímavým příběhem a pestrými postavami. Jako tady snad všichni, i já jsem ho sledovala na Jetixu, i když mi chvilku trvalo než jsem mu přišla na chuť, protože na první pohled mi přišel jako strašná blbost. Ale pak jsem mu dala šanci a ejhle, vyklubal se z něj docela dost povedený kousek. Samozřejmě v originále je ještě o třídu lepší. Pěkná animace, český opening znám zpaměti, ty japonské jsou strašně uřvané a moc se mi nelíbí. 7,5/10(7.4.2015)

Na Jetixu jsem vyrůstal. Samozřejmně nejdříve tuším FOX-KIDS? až pak to byl Jetix, teď to je zase Disney Chanel, na který už nekoukám. Myslím si, že tenhle seriál mě bavil na Jetixu ze všech nejvíc. vždy jsem se těšil na další a další díl a nechtěl jsem ani jeden zameškat. Pamatuji si na parádní boje a příběh. Zkrátka to byla slušná podívaná.(2.3.2013)