Na Jetixu jsem vyrůstal. Samozřejmně nejdříve tuším FOX-KIDS? až pak to byl Jetix, teď to je zase Disney Chanel, na který už nekoukám. Myslím si, že tenhle seriál mě bavil na Jetixu ze všech nejvíc. vždy jsem se těšil na další a další díl a nechtěl jsem ani jeden zameškat. Pamatuji si na parádní boje a příběh. Zkrátka to byla slušná podívaná.(2.3.2013)

• Koda

Každý z nás něco vypouští. Král Šamanů vypouští své duchy, v normálním životě lidé vypouští vodu při hygieně, nebo pejsky z domu... já osobně vypouštím pouze své prdy po dobrém jídle. Ale to jsem tak nějak odbočil z tohoto seriálu... i když o vypouštění to má něco společného. Tento seriál je další z Jetix seriálů, který se objevoval v TV a jeden z mála anime na tomto kanále, proto byl více byl zajímavý svým příběhem a pointou. Liliput Morty, je školák, který miluje angličtinu a zkoumání duchů, jenže najednou se dostane do styku s novým kamarádem, který je čirou náhodou šamanem. Spolu se snaží zneškodnit Lena, který si o sobě myslí hodně v čele s čínským duchem, a zde přichází krvelačná samurajská bitva, která dostane často Yohu na Bulovku. Do toho se přidá "přítelkyně", která šamana a Mortyho vyčerpá svými rozkazy, a donutí ho se připravit na toho šmejda holčičího vzhledu. Samo o sobě je toto anime strašně střelené svými častými vytřeštěnými výrazy tváří, které jsou populární přesně u japonských seriálu, nicméně tenhle seriál mi toho moc nepřinesl. Logika příběhů nezná hranice a často je tam spoustu nesmyslných momentů, které jsem nějak nechápal. Proto tedy dávám slabší hodnocení.(4.4.2020)

Nechápu některé komentáře, kdo znám anime a je sním obeznámen více než Jetix a Animax nemůže nechápat. Je to klasické fajto anime, pro mě určitě lepší než naruto a bleach:)to jsou strašné provařeniny ale i u nich bych to vopálil tak na 3 za snahu. U shamank king je celkem pěkně provedený svět, stále se něco děje. Je to delší doba co jsem anime viděl ale vzpomínky na něj jsou pěkné.(7.3.2012)

Když už se mi přihodí, že si zapnu televizi a tam běží nějaký anime tak se divam jen z lenosti zmáčknout tlačítko na ovladači, ale pak to překliknu. Avšak ještě žádný anime pro děti mě nezujalo, tak abych se podíval do programu kdy bude pokračování. Zajímavý nápad s duchy a šamany mě aspoň na jednu řadu připoutal a myslím že z tohohle námětu by se dal udělat i dost dobrý hraný film v téhlé moderní době plné digitálních triků, ale samozřejmě pouze pro mladší 18..........možná 15 :-D...........ale pokémonům se to podle mě rozhodně nerovná tady je vidět aspoň náznak vtipu, napětí, apod. zatímco v pokemonech nenajdete ani to.(6.2.2008)

Takový normální dobrodružný a místy celkem i vtipný shounen s dostatečně zajímavým příběhem a pestrými postavami. Jako tady snad všichni, i já jsem ho sledovala na Jetixu, i když mi chvilku trvalo než jsem mu přišla na chuť, protože na první pohled mi přišel jako strašná blbost. Ale pak jsem mu dala šanci a ejhle, vyklubal se z něj docela dost povedený kousek. Samozřejmě v originále je ještě o třídu lepší. Pěkná animace, český opening znám zpaměti, ty japonské jsou strašně uřvané a moc se mi nelíbí. 7,5/10(7.4.2015)