• Guran
  *****

  Japonci jsou mistři v animovaných filmech. Jejich snímky obsahují spoustu fantazie a sci-fi příběhů. Král Šamanů je taková má vzpomínka na dobu Jetix, kde tento seriál vysílali a já si ho tenkrát hodně užíval. Suprový děj a zpracování. Druhá etapa sice už nebyla tolik dobrá, ale přesto patří tento seriál do mých nejoblíbenějších. Můj názor je také ale bohužel zkreslen tím, že jsem v životě zas tolik seriálů neviděl, poněvadž je nesleduji.(13.3.2015)

 • diodoros
  odpad!

  Japonské fantasy anime so slabou animáciou, chytľavou hudbou a jednoduchým dejom. V deji ide o šamanov, ktorí sa spoja so svojimi ochrannými duchmi a bojujú proti sebe o titul kráľa... s čím súvisí samozrejme veľké množstvo mega súbojov, s veľkými efektmi, žiadnou gravitáciou, prehnanými schopnosťami a podobne. Ide o obyčajnú komédiu (niektoré vtipy fungujú, niektoré nie...) s niekoľkými temnejšími časťami, väčšinou však ide iba o fillery. Seriál bez nejakej výpovednej hodnoty, so škaredou animáciou, šialenými postavami a vtipmi a bez myšlienky.(17.7.2008)

 • groz122
  *****

  Král šamanů coby Pokemoni trochu jinak si mě dostal především příběhem který se netáhne v řádu stovek dílů jako Ulice, ale můžete ho shlédnout během pár dnů. De vidět že starší japonské anime seriály vrací ránu. Jediné co bych vytknul jsou zbytečné zápletky v dílech takže bych z 64 dílů to zkrátil na polovic. S tím dokonalím příběhem a suchým humorem v seriálu ...--- 90% ---(6.8.2013)

 • HarveyDent
  ****

  Když už se mi přihodí, že si zapnu televizi a tam běží nějaký anime tak se divam jen z lenosti zmáčknout tlačítko na ovladači, ale pak to překliknu. Avšak ještě žádný anime pro děti mě nezujalo, tak abych se podíval do programu kdy bude pokračování. Zajímavý nápad s duchy a šamany mě aspoň na jednu řadu připoutal a myslím že z tohohle námětu by se dal udělat i dost dobrý hraný film v téhlé moderní době plné digitálních triků, ale samozřejmě pouze pro mladší 18..........možná 15 :-D...........ale pokémonům se to podle mě rozhodně nerovná tady je vidět aspoň náznak vtipu, napětí, apod. zatímco v pokemonech nenajdete ani to.(6.2.2008)

 • tuwanakha
  ****

  Tak jsem přečetl všechny zdejší rozporuplné komentáře (od braku k 5*) a pokusím se také ohodnotit svůj dojem ze seriálu. Na Jetixu dávají kde co a dobrých 80% slátanin není pro člověka staršího 10 let ke koukání. Ovšem ten zbytek se (nejen) podle mého vymyká běžnému průměru (Witch, Naruto, Gallaxy Footbal, Spiderman, X-Men, Tutenstein). Pro japonskou mangu mám slabost a série Shaman King rozhodně patří spolu s Narutem k tomu nejpopulárnějšímu. Samozřejmě zfilmování klipovitosti komixů (jakkoliv výborných) se neobejde bez změn. Vezměme si jen takového Asterixe, jsou tady díly výborné i ty, které se moc nepovedly. Také série Král šamanů nedokáže udržet geniálnost předlohy po celých (tuším) 64 dílů, předloze by určitě lépe posloužil dvouhodinový film, přesto dávám slabší 4*. Výborná znělka, dabing ze zásady nehodnotím - rozhodně není odrazem kvality či nekvality původního filmu, kresba velmi kvalitní, děj má spád, nechybí zde humor, jsou zde zajímavé myšlenky a nápady. **Zápory** - nutně vyplývající z faktu, že je série zaměřená na současného dětského diváka, členění na zbytečně mnoho částí, děj se mnohdy opakuje a poměrně pomalu se posouvá kupředu, je zde spousta dějových odpoček, které rozleptávají děj atd...(11.11.2009)