Ano, ubral jsem jednu jedinou hvězdu za animaci. Ano jenom za to. Proč? Vždyť když se na to jenom podíváte je to sračka, úplná hloupost. Proč se mi to líbí? Proč jsem to ohodnotil tolika *. To moje honba za dáváním jenom samých pěti* došla tak daleko. To jsem se zbláznil. Nikoliv. Uvědomte si v čem žiju. Ve světě změn. Hledání smyslu života, budoucnost, rozpad státu, zkorumpovaná politika, prohnilá společnost, rozpad společnosti, světové krize, ropa, Ukrajina, Sýrie, Severní Korea, šílenství Japonska, otaku, vymírající věková pyramida, strach z Ruska, Evropská unie, Hladomory v Africe, rakovina, AIDS, Meteorit, konec konsumu, konec západu, konec USA, šílená Čína, přelidněná Indie, terorismus, diktátoři, útlak, konce vlastenectví, konec češství, konec společnosti, nefunkční globalizace, nezaměstnanost, smysl života, špionáž, sledování dat, Velký bratr, policejní stát, národnost, přistěhovalci. Těch problémů jsou milióny. Ač si třeba řeknete, že miliardy lidí si žijí líp jak já, stejně je můj život složitý až dost. A právě proto mám rád, ne, já potřebuji odpočinek a oddych u jednoduchého prostého ukončeného příběhu. Potřebuji optimismus a tenhle seriál, sic sebepředvídatelnější, je optimistický. Čas od času nutně potřebuji jednoduché emoce, optimismus a jednoduchou dějovou linku, abych (ač se mi to píše těžce, protože to nemám rád) odešel na chvíli z reality. Není na tom nic špatného. Ale myslím si, že v těhlech případech si to dílo zaslouží dobré hodnocení, vždyť mi to něco dá. Je tu ovšem i věc na kterou musím upozornit. Nemyslím tím, že je každej sračkoidní seriál takový. Přece nemůžu takto ohodnotit ecchi, kde perverzní malej sráč ošahává holky, slintá nad jejich spodním prádlem a nakonec ho všichni obdivujou a chápou jaký ve skutečnosti je, seč sebeperverznější tak je docela milý. Co mě má tohle, a teď bych byl hodně sprostý, dát, co je to za hrdinu, co je to za postavu. Není obdivuhodný, není roztomilý, není NIC, je to nicka. To je velký rozdíl (doufám, že jsem to vysvětlil správně, kdyžtak mi napište do pošty). V poslední řadě se obrátím na jeden názor tady, jestli je to pro děti nebezpečné (tenhle seriál). Já bych řekl, že ne. Vždyť tam není žádný špatný vzor. Jsou tam správné přednosti a vlastnosti. Je to jednoduché, tak proč ne. Čas od času.(29.5.2014)

Nechápu některé komentáře, kdo znám anime a je sním obeznámen více než Jetix a Animax nemůže nechápat. Je to klasické fajto anime, pro mě určitě lepší než naruto a bleach:)to jsou strašné provařeniny ale i u nich bych to vopálil tak na 3 za snahu. U shamank king je celkem pěkně provedený svět, stále se něco děje. Je to delší doba co jsem anime viděl ale vzpomínky na něj jsou pěkné.(7.3.2012)

Definice dětství a dle mého názoru nejlepší seriál, co se kdy na Jetixu vysílal. Zajímavé postavy, kdy žádná není vyloženě černo-bílá (což je s přihlédnutím na věkovou hranici seriálu celkem překvapující), netradiční zápletka a zapojení mentálního aspektu do bojových scén dělá z Krále Šamanů jedno z těch lepších anime. Shlédnuto v původním znění i s cz dabingem, a musím říct, že navzdory typickým nedodělkům dabované verze (postava křičí, ale ozve se "a") bývá mnohdy vtipnější než originál. Jen škoda nahrazení původní hudby.(16.5.2016)

Král šamanů coby Pokemoni trochu jinak si mě dostal především příběhem který se netáhne v řádu stovek dílů jako Ulice, ale můžete ho shlédnout během pár dnů. De vidět že starší japonské anime seriály vrací ránu. Jediné co bych vytknul jsou zbytečné zápletky v dílech takže bych z 64 dílů to zkrátil na polovic. S tím dokonalím příběhem a suchým humorem v seriálu ...--- 90% ---(6.8.2013)

Varování pro normálního průměrného diváka č.1 - Je to ANIME. Že nevadí? Dobře budu pokračovat. Varování č.2 - je spíše pro mladší diváky. Souboje se odehrávají většinou bez krve a úmrtí. Taky nevadí? Dobře. Varování č.3 . obsahuje to náboženství, nějaké náznaky posmrtného života a další podobné věci. Pokud jsi i tohle ochotný akceptovat, tak věřím, že by se ti to mohlo líbit, je to docela dobré, vtipné a efekty některých schopností poměrně nápadité.(21.8.2011)