V této animované fantasy se Bloom skamarádí se skupinkou víl, za kterými se pak vydá do tajné a nebezpečné „Kouzelné dimenze“ (Netflix)

JackBurda

Winx Club není žádná kravina, jak se vám snaží většina uživatelů, kteří viděli tak leda půl reklamy, nakecat. Je to skvělý, akčně/dobrodužný/fantasy/sci-fi seriál, kterému nechybí nadhled, atmosféra a chytře napsané příběhy. Budiž, úvod máme za sebou, jdeme na to. POZOR, OBSAHUJE SPOILERY!!!!!!! 1. série: 100% Bezchybná. Postavy se krásně rýsují, jejich vedlejší příběhy bývají i šokující (Musa a její maminka), humor funguje a akce je celkem svižná a chytlavá. Přeměny hrdinek do vílích podob, ty žeru. Krásná hudba a oslňující animace tuhle kouzelnou proměnu mění na zážitek vysoký úrovně. Záporačky jsou správný mrchy, uměj manipulovat s ostatníma, ničeho se neštítí a jejich plán dává sakra smysl. Celkový příběh je úžo, graduje a graduje, až dojde do akčního finále, který je vrcholem série. mojí oblíbenkyní je Bloom, díky svý komplikovaný osobnosti. Prostě, nevadilo mi pár klišé, nevadily mi ani ty vedlejší postavy bez osobností. Prostě supr seriál. 2. série 60% Ajaj, tady se nám to vymklo. Animace je furt krásná, příběh je ok a nová postava do party je bezvadná. Jenže, celá série je plná zbytečnejch dílů, Darkar je dost slabej záporák, nová moc je pěkně blbá a zákulisí postav je, až na příchozí Aishu, fuč. Navíc se při akci stráááášlivě žvaní, ale jako fakt hodně. Prostě během bitvy, začnou probírat nahlas nepřítelovy slabiny a pomalu přemejšlet, jak na něj. Sérii drží nahoře 1. úvod, 2. nová hrdinka, 3. epická finální bitva, v níž se zárověň bojuje pomocí mečů na zemi a pomocí raket v lodích ve vzduchu. Škoda, bejt taková celá série, byla by skoro jako první. 3. série 95% Zvraty, příběhy, záporák, nevycházející plány, nová a pěkná přeměna. Třetí sérka kopla do vrtule a druhou tak poslala do háje. Akce, ačkoli se vní přád mluví víc, než potřeba, je dobrá, stejně jako v minulých dílech, v ní existuje slovo smrt. Navíc ten záporák, to je pecka. Neustále klidnej čaroděj, co se umí rvát, nebojí se výzev, je furt o krok napřed, svůj cíl vždy získá a nedá se najít. Bomba. Navíc to Bloomino drámo, taky skvělý. Kazí to jen uspěchanej konec, ale jen málo, doplňuje to fakt, že vedlejší postavy konečně jeví známky osobnosti. První série nepřekonána. 4. série 90% Velmi chytře přesunula děj z Magixu do naší dimenze a to ve velkým stylu. Kouzelníci, jsou svině, jako něco, jeden z nich dokonce zabije jednu z postav. Winxky pořád milý holky, Roxy je taky v pohodě, jen ti kluci tu mají prostor, jen aby se s holkama hádali, což mi přijde škoda. Byl tu prostor pro víc emocí, než vztek a usmiřování. Akce alá třetí série, příběh perfektní, ale to s kapelou byla krávovina. Zvraty, ty jsou velmi pikantní, proto žádný neřeknu. Podařená série. 5. série 95% Odehrává se v oceánských hlubinách, takže plus. Záporáci jsou skvělí, plus. Akce už není tak ukecaná a přibyla i ruční akce, plus. Tak proč jen 95? Páč se tu blábolí o ekologii a to mi do dobrodružnýho ducha série nesedlo, navíc mi ten další ,,kluk pro Aishu'' neseděl, prostě se bojeví a po pár dílech se milují, MOC OKATÝ. 6.série. 90% . Samý intriky, záporáci, dokonalost sama, Daphné je fajn a cestování po našem světě při hledání, perfektní. Legendárium přineslo navíc zajímavý koncept, který se povedlo chytře zpracovat a vytvořit tak správnou porci dobrodružství. Bohužel se pak něco zvrtne a ději úplně hrábne, hudební štít, rumplcimprcampr, svatba, prostě tomu přeskočí. Ovšem i přes to furt skvělý pokoukání. Seriál pecka, další sérky se sice bojim, ale asi ji taky zkouknu. PS: Hlavní hrdinky jsou kočky, hlavně Bloom, Flora a Stella.(hold jsem asi úchyl :-) ) () (méně) (více)

Basniknoci

Jeden z mála dětských seriálů ze zahraničí, které jsem jako malá sledovala. Pamatuji si, že to byl hit v naší školce i v první třídě. Cílová skupina byla na maximum nadšena, to mohu dosvědčit. Celé zpracování je nádherné. Barvy jsou pěkné, postavy mají zajímavou stylizaci, dialogy pro malé diváky akorátní. Baví mě to že je tam vyobrazeno mnoho podstatných věcí. Hl. hrdinky se vzájemně podporují, pomáhají si a když si udělají nějakou křivdu, omluví se a jedou dál. Hezké představení malým holčičkám. Každá postava má svůj charakter, čímž si myslím, že otevře nevidomky další obzor dětem, že někdo je manekýna (Stella), někdo namyšlený (Riven), ale každý je nějaký. Neodsuzují se mezi sebou, ale berou se takové jaké jsou a to je dobře. Je to z těch postav cítit. No a že chodí nakupovat? Nebo se jim líbí kluci (specialisti)? To je snad normální...  Nicméně tu ten odraz z motivu Harryho Pottera je znát. ()

Hayley_Kelly

Podívejte... jakmile přijmete tu představu, že je to seriál pro holčičky deset až dvanáct let, je to vlastně docela dobré. Hlavní hrdinky jsou sice trochu moc stereotypizované a hloupé, ovšem záporáci jsou v drtivé většině případů skvělí. Vlastně jediné, z čeho můžete mít fakt osypky (ale jestli je máte, měli byste si asi uvědomit, že už vám tenhle žánr fakt nesedí) je fakt, že naprosto jakákoliv postava ženského pohlaví ve věku nad čtrnáct let má nohy jako žirafa, vosí pas, zkrátka dokonalou figuru, kterou v reálném světě nemají ani top modelky Victoria Secret. Ale jak říkám, je to pohádka pro malé holčičky, které díky tomu věří, že budou jednou taky tak krásné (čeká je pak menší zklamání, ovšem to jim spíše pomůže pochopit svět, než že by škodilo). Ano, je trochu otravné, že většina těch "hrozně nebezpečných" situací by se dala vyřešit buď faktem, že mají křídla, tudíž mohou létat (podle mě na to zapomínají víc, než je zdrávo), nebo některým z kouzel, které Winx předvedl v dřívejších epizodách (například ta Laylina magická stěna, která na každý útok odpoví dvojnásobný protiúderem byla přehlížená). Také mi vadí, že ti "specialisté" ač mají hezké zbraně a v běžné bitce někde na Zemi by s přehledem zvítězili, jejich skvělí učitelé se je po všech těch letech nenaučili bojovat s kouzly a magickými nestvůrami. je to až patetické, ale celá ta jejich škola je vlastně úplně zbytečná, pokud samozřejmě nepočítáme sutečnost, že by pak krásné víly z Alfey neměly s kým randit. Ale vzato kolem a kolem, je to na daný žánr a cílenou věkovou i genderovou skupinu vlastně docela slušný nadprůměr a tak nedospělý člověk, jako jsem já se na podobnou "hloupost" rád jednou za čas podívá. (PS: Ale přiznávám, že ty pořád dokola se opakující animace vílích přeměn jsem začala po prvních pár dílech přetáčet, protože hlavně od nástupu Charmixu a dalších "levelů" už začaly být otravně dlouhé a stále stejné) ()

vrch07256732

Toto nie je seriál pre inteligentné beštie. 100% sa triafa do publika pre ktoré bol natočený - teensky. Ono s pribúdajúcimi sériami sa viac do popredia predierajú vzťahy medzi vílami a chlapcami (inak tzv. špecialisti tu dejovo okrem randenia nič dokopy nevydajú) ale vcelku to funguje, vizuálne sa na to dobre díva, dejovo naivne nenáročné ale ak vás to chytí pustíte si ďalší diel. Ja som to pozeral hlavne kvôli dcére či to nie je závadné pre 7-8 ročné dievča, 1. séria ako tak, zvyšok musí podrásť, alebo sa na to úplne vyprdnúť :) No najmä to prosím nekritizujte z intelektuálneho pohľadu náročného diváka. To by sme museli sprdnúť všetky rozprávky, seriály a filmy určené pre dospievajúce teensky. ()

PKD

Pohoda, jazz. Koukati se na partu vystajlovanych holcin (v realu by vypadali jako bezdomovci nebo z cirkusu) , ktere resi stejnou merou obuti/obleceni, jako boj proti silam zla, bylo pro nekoho jako ja, total kuuI, hehe. I kdyz zlo, je velmi relativni pojem, jak vime. Pro me v te dobe jasny hit+duvod ranniho vstavani o wikeendu (mimo Batman Beyond) a zajimava reminiscence na mou vecnou lasku, Sailor Moon. Sice nevim, kdo od koho kopiroval, ale tez mi to silne pripomina muj oblibeny comics (na ktery jsem uplne pres vsechno to DC apod., zapomel) W. I. T. C. H. 😇 ()

• V 6. sérii už neříkají pixie Klíčence „Klíčenka“, ale „Loket“. (GejmronCZ)
  • Žádná z postav nemá příjmení. (JackBurda)
  • Layla se v originální verzi seriálu jmenuje Aisha, v českém dabingu jí tak říkají až od páté série. (JackBurda)