V této animované fantasy se Bloom skamarádí se skupinkou víl, za kterými se pak vydá do tajné a nebezpečné „Kouzelné dimenze“ (Netflix)

Olík

Určitě nejsem fundovaným Winxologem a v pointě jsem seriálu viděl jen několik pár minut, když u mne na prázdninách byli mé malé neteře, ale tohle?!?! Když jsem byl já v cílovém věku tohoto „čarodějnického“ seriálu byli mými hrdiny Tom a Jery, Čtyřilístek, kačeři z Kačerova nebo Šmoulové a ačkoliv Šmoulinka taky určitě nechodila v oteplovačkách, tak mi hlava nebere, proč se dnešním malým děvčátkům dávají za vzory prostitutky (pro jistotu jsem zvolil lehčí slovník) v minisukních těsně pod zadek a kozačkách ke kolenům. Nezačínají již tady některé z pozdějších problémů dospívajících slečen???????????? ()

ASSEMBLEDSK

Winx Club som ako malý mal veľmi rád a bol to jeden z mojich najobľúbenejších seriálov v detstve. Preto som sa rozhodol, že si zaspomínam na svoje detstvo a spravím si maratón od 1. do 7. série. Maratón som si spravil aj preto, lebo som v detstve samozrejme nevidel všetky série z tohto seriálu. Maratón som spustil 11.7.2020 a skončil som 1.8.2021. Ku každej sérii som si napísal svoju recenziu (bodové hodnotenie neberte nijak vážne napr. keď dostane nejaká séria 8/10, tak samozrejme nemôžete porovnať 8/10 z neakého kvalitnejšieho filmu): 1.séria (2003-2004): Očakával som veľmi málo a kvôli tomu ma prvá séria veľmi príjemne prekvapila, hlavne posledné epizódy. Prvé epizódy boli fajn, ale niektoré mi prišli trošku nudné a celkom zbytočné, ale od ôsmej epizódy sa to neskutočne zlepšilo a zrazu prišiel veľký HYPE. Posledné epizódy boli skvelé a veľmi epické, jedine tak epizódy 20 a 21, ktoré boli zo zamrznutej planéty Domino, mi prišli najslabšie z finále. Hlavné postavy sú dosť zaujímavé a vžijete sa spolu s nimi do deja. Kvôli tomu dostávate túžbu vedieť viac a viac o ich živote a hlavné záporačky Trix-Icy, Stormy a Darcy boli dosť desivé. CGI nie je úplne najlepšia, síce chápem, že je to jeden z prvých projektov Rainbow S.r.l, ale väčšinou pôsobí dosť lacne a v niektorých momentoch dokonca vtipne a strašne. Winx Club 1.séria som pozeral v českom dabingu od TV Prima. Takže za mňa veľmi dobrá séria, teda okrem toho hrozného CGI:) 8/10. 2.séria (2004-2005): Musím povedať, že ma 2.séria klubu Winx sklamala. Prvé epizódy sú veľmi dobré, snáď lepšie než v prvej sérii. No potom od ôsmej epizódy tu sú epizódy, ktoré sú dosť zbytočné a nudné. Avšak posledné epizódy (hlavne tá úplne posledná) mi prišli dosť zaujímavé a temné. Hlavný záporák Lord Darkar alias Temný Pán je dosť zaujímavý a mocný. Veľmi zaujímavý je aj jeho príbeh pred dejom 2.série, kedy mu slúžili samotné pramatky všetkých čarodejníc, ktoré sa objavia v budúcej 3.sérii. Bohužiaľ väčšinou Darkar nerobí skoro nič a namiesto neho robia všetku špinavú prácu Trix alebo jeho verný maznáčik Kerborg. Našťastie má nejaké akčné scénky, ktoré sú veľmi fajn. Nová Winxka Layla (Aisha) mi prišla zo začiatku dosť tvrdohlavá. Avšak neskôr som si na ňu relatívne zvykol. Pixies mi prišli totálne zbytočné a miestami otravné. Nová transformácia Charmix, ktorú Winx pri konci série postupne získavajú je veľmi fajn. Trix už nie sú tak veľmi psycho a strašidelné ako v 1.sérii, avšak ich návrat bol prekvapivo dobre zapamätateľný. Na druhú stranu boli Trix silnejšie a mocnejšie vďaka temnému kúzlu od Darkara. Nový špecialista Helius, ktorý sa zamiluje do Flory bol sympatický a veľmi milý. Nový profesor Avalon je veľmi zaujímavý a dosť charizmatický, ale nikto netuší kto sa za milým úsmevom profesora Avalona naozaj ukrýva. Čo musím dosť pochváliť na 2.série je neskutočne veľa dobrých odkazov na veľmi známe filmy (napr. Star Wars atď). Prvá polovica 2.sérii má niekoľko veľmi dobrých epizód. Avšak sa medzi nimi nájde pár nudných a zbytočných epizód. V týchto menej zaujímavých epizódach sa ale dozvieme viac o súkromí každej Winx napr. Musa a jej mama. Druhá polovica 2.sérii je dosť solídna a veľmi temná. CGI a vizuálna stránka sa dosť zlepšila oproti 1.sérii. Winx Club 2.séria som pozeral v českom dabingu od TV Barrandov. 6,5/10. 3.séria (2006-2007): Rozhodne najlepšia a najdepresívnejšia séria, ktorá ma veľmi milo prekvapila. Hlavný záporák Valtor bol rozhodne zo všetkých záporákov najsilnejší, najmocnejší a bol veľmi strašidelný. Zo všetkých záporákov Winx Clubu bol najlepší. Nová transformácia Enchantix a Vílí prach boli veľmi silné a veľmi okúzľujúce. Našťastie tu Pixies nemajú až tak významnú rolu ako v druhej sérii, čo som jedine rád. Prvé epizódy, kedy mali Winx letné prázdniny, boli celkom fajn, ale neboli extrémne významné pre príbeh. Jedine tak 20. epizóda mi prišla dosť zbytočná a skôr som v boji Pixies vs. Trix fandil čarodejniciam Trix:) Avšak posledné epizódy sú dosť epické a veľmi temné. Od 13. epizódy sa dej dosť zvrtne a príbeh narastá na depresívnejšiu stránku. Opäť sa vrátili Trix, ktoré pomáhali celú sériu Valtorovi. Nová postava Nabu mi prišla celkom v pohode, ale chýbal mi viac jeho origin príbeh a nebol tak moc zaujímavá postava. Finálny súboj s Valtorom bol dosť napínavý a akčný. CGI a celý grafický dizajn sa opäť veľmi zlepšil. Winx Club séria 3 som pozeral v českom dabingu od TV Barrandov. 8,5/10. () (méně) (více)

Adramelech

Seriál na mě natolik zapůsobil, že se mi propašoval i do snu. Dne 20. srpna 2019 jsem na webu shlédnul několik epizod Winx Club. Následujícího dne odpoledne jsem usnul a zdálo se mi, že jsem se ocitl v čarodějnické škole. Pomyslel jsem si (v tom snu), jestli jsem se náhodou nedostal do nějakého pohádkového barda, zatímco mé mrtvé tělo je zhroucené u počítače. Ale cítím, že ne, je to jenom sen, byť jaksi divný. Od doby, v níž se odehrával děj seriálu, se v Magixu dost věcí změnilo. Kupříkladu akademie pro víly a škola pro čarodějnice se sloučily v jeden vzdělávací ústav, kde obě skupiny studují společně. Koukám po studentkách, jsou to vesměs samé čarodějnice. Všechny postavy mají šmrnc kresleného filmu, jenom já jsem tam (nebo se tak aspoň vidím) ve své současné podobě a věku, a co hůře, ve své současné zdravotní kondici, ba dokonce ještě v mnohem horší formě než ve skutečnosti. Můj statut je nejasný, zřejmě tam nějak vypomáhám. Hlavně vařím polévku pro draka, lépe řečeno pro dráčka, jelikož drak, o kterého se starám, je sotva čtvrtmetrová ještěrka, ale překrásně pohádkového zjevu. Dračí polévka se připravuje z několika druhů zeleniny, z nichž některé se musí vařit a jiné se na závěr přidají syrové, načež se polévka ochutí dračím kořením. Je to poměrně snadný úkol, ale není snadné na něj nezapomenout. Samozřejmě jsem zase zapomněl. Dráček na sebe vezme podobu dítěte a připomene mi, že má hlad. Napadne mě, že když má teď ruce, tak by si polévku mohl uvařit sám. Uvědomím si však, že v lidské podobě dokáže zůstat jen chvilku. Dobře ví, že kdyby se kolem mne motal v dračí podobě sebevíc, tak mě myšlenka, že je třeba ho nakrmit, nenapadne. Jdu vařit. Někde mám připravené ingredience: jedna menší cibule, půl salátové okurky atd. Kam jsem je jenom dal? Ploužím se objektem a hledám. Konečně jsem všechno našel. Bylo to v jednom šuplíku. Tak teď musím nakrájet zeleninu, což je docela fuška. Přitočí se ke mně Noira – v kresleném provedení vypadá fakt originálně – a nabídne se, že by mi pomohla s krájením cibule. ()

dogrose odpad!

Je to Sex ve městě pro holčičky; nadšené malé divačky je třeba odmalička vést k tomu, že nejdůležitější pro ženu je být sexy. K tomu je třeba vymetat krámy s botami a oděvy a sledovat módní trendy. Výtvarně sexistické (dlouhaté nohy, obrovské oči, vosí pas), takže jsou všechny stejné (kdyby byly plešaté a nahé, jsou to kopie). ()

GejmronCZ

Ze všeho nejdřív si dovolím vyjádřit svůj nesouhlas s většinou uživatelů. Není to jak si myslíte, nesmíte se tím tak zabývat a je to naprosto vcajku....Jste hrozní rejpalové OMG! Tak abych to shrnul (po 7. sérii), tak se mi celý seriál vážně líbil, i když mi někdy degeneroval mozek, ale to je vpohodě XD. Některé díly slabší, některé fakt skvělé. Charaktery se od první série docela vyvynuli a doufám, že v 8 sérii uvidím svatbu Bloom se Skyem. Není pochyb, že tam je spousta chyb a nedomyšlených věcí, to ovšem vidí ti bystřejší, ale když přimhouřím oči, tak je to dobré. Nepřátelé jsou většinou dost silní, teda až na Acherona, kterej byl teda příšernej. Ovšem Trixy jsou všude a všude musej škodit, jsou super a jejich přeměny v 6. a 7. sérii se mi opravdu líbily. Když už jsem u přeměn, tak se mi nejvíce líbily Mýtix, Bloomix a Sirenix, ty křídla jsou prostě boží + ten Bloomin oblek z šupin nebo co to je, to je fakt krásný. Jak jste asi pochopili, mám pro Bloom slabost. Její příběh je opravdu velký (BTW film Výprava do ztraceného království je fakt božskej a rozhodně nějlepší z těch 3....a to je nejstarší, no není to ironie?). Tak, teď ale řeknu, že ty přeměny extrémě dlouhý s Butterflixem byly nejhorší. Je to mega moc dlouhý, skoro půl minuty a místo, aby bojovali, tak si tam tančej...Au můj mozek! No a od 6 série ty jejich nástupy a taky říkání čeho jsou to víly? Teda to je hrůza. Jako animace OK, to jak se sbíhaj ještě taky OK, ale to říkání fakt bolí. No a to cestování časem? Bože můj, to je moje nejmíň oblíbená animace. Ve 4. a 5. sérii ty neustálé párty a soutěže a to všechno ve Fruti Music Baru..oh můj bože, z toho už mi hrabalo, to bylo každej díl snad. Musím ale nakonec vypíchnout asi poslední 3 díly 5. série, to se Winx přestali bránit a šli do útoku, no a to dost razantní rychlostí. Kdyby to tak udělali hnedka, tak by nebyl kontent. Radši nechaj Tritana zdrhnout a postaraj se o tvorečky....stačila by 1 a ostatní šup na něj -_- Inteligence je občas trošku na úrovni botů ve střílečkách, tragická. Teda doufám, že v 8 sérii podle toho, co tam má bejt všechno za záporáky, tak Bloom udělá to, co na konci 1. série. S takovou mocí, co od té doby získala by sejmula všechny a udělala by kráter jako kráva. Asi tak jako, když do Země narazil meteorit a vyhladil dinosaury. Jo a Daphné je super a krásná, já viděl v TV max 4. sérii a dál už ne, takže jsem rád. ()

• V 6. sérii už neříkají pixie Klíčence „Klíčenka“, ale „Loket“. (GejmronCZ)
  • Keď televízia Nickelodeon odkúpila autorské práva pre tento seriál, urobila vlastný dabing na tretiu a štvrtú sériu. Pri prvej a druhej sérii sa rozhodla urobiť úplne nové epizódy nazvané "hodinové špeciály." Upravili a výrazne skrátili príbeh originálu tak, že prvú sériu rozdelili do troch špeciálov a druhú iba do jedného. Sú to: Vítejte v GardéniiPomsta Trix, Bitva o Magix a Fénix ze stínů. (BLEEDER)
  • Seriál má 2 úplne odlišné dabingy. Jeden je originálny a druhý, ktorý vytvorila americká televízia 4Kids. TV 4Kids úplne zmenila dialógy, zmenila a pridala vlastné piesne, prestrihala jednotlivé scény a zmenila rôzne názvy na úplne iné. Avšak stihla nadabovať len prvé 3 série, pretože potom stratila licenciu na autorské práva pre tento seriál. (BLEEDER)