Malá Velká Británie (TV seriál)

Little Britain

Komedie

Velká Británie, 2003–2006, 10 h 13 min (Minutáž: 26–30 min)

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma, Alice Lowe, Nigel Havers, Mac McDonald, Christian Coulson, Amanda Root, Peter Serafinowicz, James Corden, Mark Gatiss, Iddo Goldberg, David Arnold, Lorraine Hilton, Julia Davis, Terence Maynard, Morwenna Banks, Ewen MacIntosh, Danny Sapani, Leslie McKeown, Siobhan Hayes, Georgie Glen, Peter Kay, Donald Pelmear, Dean Whatton, Di Botcher, Robert Rietty, Jason Barnett, James Greene, Kobna Holdbrook-Smith, Sally Bankes, Jamie Theakston, Menna Trussler, Pik Sen Lim, Imogen Bain, Derek Martin, Deddie Davies, Mollie Sugden, Barbara Keogh, Charu Bala Chokshi, Harmage Singh Kalirai, Joan Linder, Jeanne Mockford, Geoffrey Whitehead, Janette Legge, Howell Evans, Joseph Long, Mark Stobbart, Stirling Gallacher, Margaret Towner, Gordon Sterne, Sam Beazley, Helen Coker, Habib Nasib Nader, Tony Tang, Tom Baker (vyp.), Gwenllian Davies, David Soul, Philip Jackson, Claudia Harrison, Joanna Scanlan, Kevin Hudson, Cat Deeley, Caroline Quentin, Margaret John, Steve Coogan, Ronnie Corbett, Dawn French, Rolf Saxon, Robert Blythe, Mike Hayward, Madeleine Bowyer

Mykola Pawluk

Kostýmy:

Annie Hardinge

Jak tak koukám kolem, vše podstatné již bylo řečeno (napsáno), tak já jen doplním, že obdivuju ty dva, že si ze sebe a hlavně z ostatních dokázali udělat politicky nekorektní srandu. Tlustí, gayové, prosťáčci a mnoho dalších lidských (většinou záporných) vlastností je zde parodováno a mnohdy moc dobře. Chvíli jsem i uvažoval o plném počtu, ale pak jsem si řekl, že zas tak jsem se nesmál a hlavně, pár dílů jsem (díky časovému zařazení téměř o půlnoci) nestihl. No a neměl jsem potřebu je vidět, protože jsem vždy měl něco lepšího na práci. Každopádně si tenhle seriál seženu v originále (i když ten dabing se vcelku vydařil, hlavně vypravěč je skvěle nadabován) a za čas si tuto příjemně nekorektní srandu dám znovu. A možná, když uvidím všechny díly v originále, mé hodnocení bude jiné, kdo ví… 80 %.(12.2.2011)

"Británie, Británie, Británie. Provoz zahájila královna v roce 1972. Británie dnes láká stovky návštěvníků ročně, ale proč přicházejí? Nejen aby zjistili, jak správně chutnají kuřecí nugety, nebo aby si vyzkoušeli tradiční britskou zábavu - šmírování. Nikoliv! Přicházejí po stádech, aby se setkali s britským lidem." Prostě skvělý seriál, který pobaví i když zrovna zvracíte po ochutnání sušenky, kterou dělali v útulku pro bezdomovce. Best: "podle kompjůtru ne!", "jo já vim"(16.2.2012)

tento zábavný seriál mě ze začátku docela chytl a taky trvalo než mi došlo, že to hrají jen dva herci, tak byly kvalitní masky a nebo tak špatný je můj pozorovací talent. Oba protagonisté se objevují v různých scénkách, které se v další dílech opakují s nějakou tou změnou a tak po čase už to není vždy tak zábavné a už moc nepřekvapí - pokud zrovna to nejsou zrovna vaše oblíbené pasáže. Občas jsou dost nevkusní a nechutní, nebo na můj vkus už poněkud přestřelí. Takže zaleží na Vás. Můj verdikt není úplně jasný a kolísá mezi 3 a 4*, ale spíš dám jen silnější 3hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.2.2013)

Britain! Britain! Britain! Už jen tohleto třikrát opakované jedno slovo mi začalo dělat křeče v tvářích. Jestli někdo opravdu kvalitně umí dělat skeče a scénky, jsou to právě Britové. A Matt Lucas s Davidem Walliamsem se ukázaly být pravými Brity jako poleno. Nebyla snad jediná minuta, kdy bych se netopil v neustávajícím smíchu (což také zapříčinilo poměrně velký nárust mých břišních svalů ;) ). No a vyjmenovat to nej? Nemožné! Vybrat mezi primitivní Vicky, teplým Daffydem a jeho oblečky, Carol Beer s jejím "computer says no..." či tlustou Bubble DeVere.... Prostě to nejde! Takže díky Británie a gooooodbyeee!(6.9.2009)

"Dívej se mi do očí, dívej se mi do čí, ne vedle - do očí, už spíš! Tenhle seriál se ti bude líbit, nebude ti vadit že si utahuje z tlouštíků, postižených, seniorů, barevných , homosexuálů a vůbec ze všeho na co si jen vzpomeneš a politická korektnost je tu neznámý pojem. Zkrátka je to hlavně neskutečná prdel, jasný? Probouzíš se, tři dva jedna - teď." "Jo, já vim".(2.1.2010)

• - Do role předsedy vlády tvůrci zvažovali obsazení Patricka Stewarta. (Miuri)

• - Režisér pilotního dílu Graham Linehan se v seriálu objeví ve scéně s premiérem jako reportér Whizzer and Chips. (HellFire)

• - Scénka s Mr. T byla založena na skutečné příhodě Matta Lucase v posilovně. (HellFire)