Malá Velká Británie (TV seriál)

Little Britain

Komedie

Velká Británie, 2003–2005, 9 h 13 min (Minutáž: 26–29 min)

Tenhle seriál určitě nenechá nikoho chladným. Lucas a Walliams si ve svém satirickém sitcomu neberou vůbec žádné servítky a kosí jakoukoli sociální skupinu, která jim přijde do cesty, pěkně břitkým humorem, ať už jsou to tlusťoši, gayové, mentálové, transvestiti nebo senioři. Ti dva jsou prostě neodolatelní a jejich nekonečné převlékání a střídání takového množství různých figur je prostě neuvěřitelné... První série je skvělá, od dvojky se trochu rozevírají nůžky. Jsou tu (nové) skvělé postavy - Linda, Carol, pan Man, ale i postavy, ze kterých se vám často udělá až nevolno - pan "bitty", Bubbles, Maggie. I tak si však Little Britain drží dobrou úroveň. Maximálně také oceňuji to, že si dokáží dělat srandu sami ze sebe, z Británie, podobně jako třeba v jednom díle IT Crowd ("Proč to vlastně nefungovalo? Aha. Made in Britain."). Američtí hrdinové se většinou omezují na zpívání americké hymny, krájení krocana a promenování se pod vlajkou hvězdnatou... 90% (1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 90%)(28.10.2010)

• UncleG

Kdybych měl tenhle seriál popsat jen jedním slovem, bylo by to slovo "Vrchol". A kdyby dvěma, byl by to "Vrchol nevkusu". Na jednu stranu se člověk doslova stydí, že takovou čuňačinu vůbec sleduje a na druhou stranu se nemůže přestat dívat, protože je to ve svý podstatě odpudivě vtipný. Hodnocení nedávám, je to pětihvězdičkovej odpad.(10.7.2011)

K Monty Pythonům bych to určitě nepřirovnával, to je daleko vytříbenější, inteligentnější a bizarnější humor. Little Britain (jak už název napovídá) na to jde z té lidové stránky, ROZHODNĚ SI NEBERE ŽÁDNÉ SERVÍTKY - kdyby chtěl někdo tento seriál popsat několika slovy, tak bych použil asi toto: "neustále opakované gagy s transvestity, obludnými tlusťochy, homosexuály, politiky, balíky a úchyláky - a všechno pěkně od podlahy". Zábavné to ale překvapivě je, i když se některé gagy opakují defacto třeba desetkrát v jiném prostředí, ale i tak to funguje. Oba komici to hrají výborně, nejlepší pravidelné role jsou pro mě "jediný gay ve městě", premiérův přihřátý asistent, možná až trošku moc hardcore kamarád-gerontofil (to je maso), FatFighters (pochybná terapie pro tlusťochy) a taky například ten Jethro Tull like skotský majitel hotelu :) dobré nápady, dobrá zábava, na klasiku to ale nedosáhne... 7/10 PPS: na druhou stranu ono to skvěle funguje i napodruhé nebo napotřetí, postavičky jsou většinou dokonalé, musím uznat, že je to neuvěřitelně chytlavá zábava, která jen tak nevyčpí, zvyšuju hodnocení na 8/10(29.1.2009)

tento zábavný seriál mě ze začátku docela chytl a taky trvalo než mi došlo, že to hrají jen dva herci, tak byly kvalitní masky a nebo tak špatný je můj pozorovací talent. Oba protagonisté se objevují v různých scénkách, které se v další dílech opakují s nějakou tou změnou a tak po čase už to není vždy tak zábavné a už moc nepřekvapí - pokud zrovna to nejsou zrovna vaše oblíbené pasáže. Občas jsou dost nevkusní a nechutní, nebo na můj vkus už poněkud přestřelí. Takže zaleží na Vás. Můj verdikt není úplně jasný a kolísá mezi 3 a 4*, ale spíš dám jen silnější 3hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.2.2013)

Matt Lucas a David Walliams si pořád jedou to svoje. Ale kombinace převleků, charakterů sarkastického humoru a britská komediální tradice v duchu Monty Pythonovském snad nikdy neomrzí. A v tom celku je tolik geniálních perliček, že má člověk zase zaděláno na nějaké pořádné hlášky. Život bez britského humoru je jak chleba s džemem bez másla. Pokud tedy nepreferujete raději hamburgery...(11.3.2011)

• - Show mnohokrát odkazuje na britský seriál Doctor Who (1963), např. postavou jménem Matthew Waterhouse (Matthew Waterhouse hrál v Doctor Who Adrica) a Michael Craze (Michael Craze hrál Bena Jacksona). Tom Baker, který si zahrál doktora Who v letech 1974-1981 v tomto seriálu namluvil vypravěče. (HellFire)

• - Do role předsedy vlády tvůrci zvažovali obsazení Patricka Stewarta. (Miuri)

• - Před Vánoci 2004 se DVD s první sezónou seriálu stalo nejprodávanějším DVD v Británii. (HellFire)