poster

Zamilovaný kněz

 • Švédsko

  Miffo

Komedie / Drama

Švédsko, 2003, 105 min

 • e(l)a
  ***

  "Bereš si zde přítomného ....' - 'Ano!" - "Jsi si jistá...???" :-)(19.3.2012)

 • evulienka3
  ***

  Pri poslednej pol hodine som sa musela presvedčiť, že nepozerám žiadny americký romantický film, pretože na takýto štýl sú oni "machri". Do Švédskeho filmu mi to nesedelo. Našťastie to celé u mňa zachraňuje Jonas Karlsson, ktorý film dvíha o jednu hviezdičku vyššie.(8.3.2016)

 • rockwoman
  ****

  Když se kněz zamiluje do živelný pohromy musí počítat s občasnýma přeháňkama a možná ho nemine ani nějaká ta blesko-facka. Je nevzdělaná, drzá a obléká se jako polská štětka, ale on jí miluje, chápete ho? No jasně. :-) ... ♪♬♫ Bonnie Tyler - It's A Heartache ♪♬♫(27.5.2015)

 • hygienik
  **

  Zhliadneme kňaza, čo by rád vzťah, vozíčkarku, čo chce sex a sociálnu podporu, ale je zakomplexovaná i celú skupinu klišé o medziľudských vzťahoch. Jediné klišé, ktoré je tu demítizované, je predstava o Švédsku ako o bezproblémovom mieste pre život. Lenže práve túto ilúziu som si chcel zachovať. Tento film je na švédske pomery naozaj slabý.(3.7.2016)

 • italka63
  ****

  Vcelku netradiční švédská komedie, při které se sice nebudete smíchy popadat za břicho, ale určitě vám bude pohodově a fajn a budete si říkat - no jo, to se přece může stát:-) A tak sympatický kněz v podání Jonase Karlssona trochu úsměvně hledá štěstí ve svém životě a toto hledání ho přivede až na samotnou periférii města, do studeného, moderního, leč opuštěného kostela, kam nikdo nechodí. A při oslovování svých potencionálních oveček narazí na poněkud svéráznou, prostořekou dívku, která dá dvě krabičky cigaret denně, je na podpoře, žije se svojí matkou, která je vcelku pěkné kvítko a na pivo nejde daleko. A aby to nebylo tak jednoduché, tato dívka je na invalidním vozíku. Ale protože sympatie těchto dvou zcela opačných lidiček přijde tak nějak plíživě, nenápadně a leccos natropí, raději se podívejte na tenhle milý film sami.On se mi totiž líbil na čtyří hvězdičky.(3.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace