Psí poslání

Psia duša

A Dog's Purpose

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Indie, 2017, 100 min

Byla to prvoplánová dojímačka; ono když máte na krajíčku už při traileru, tak je jasné, že se slzavému údolí nevyhnete. Film se mi vlastně líbil. Mám psa, takže na mě působil dozajista více. Jenže...to že mám psa mělo na druhou stranu i opačný efekt, protože takhle prostě pes nepřemýšlí! :D Psí emoce jsou spíš "radost, nuda, spánek, hlad", proto jsou vlastně všechny mazlíčkovské filmy hrozně zavádějící, vyvolávají u lidí pocit, že pes je jako člověk, a proto se k němu jako k člověku musíme chovat, rozmazlovat ho, kupovat mu oblečky, nevychovávat, netrénovat, však on to Alíček pochopí...a tak vznikají rozmazlené čivavy a neurotičtí špici (všem solidním chovatelům čivav a špiců se omlouvám, o vás dozajista nemluvím). Trvalo mi rok nevidět za těma obrovskýma hnědýma očima malé bezbranné zvířátko. Naučit se psa chápat jako zvíře není tak docela snadné, protože člověk má tendenci říkat si "já se nudím", a ne jen "nuda". Takže..fajn film, pejsci krásní. Naivní, ubrečené, úsměvné. Jen celý ten úvod byl zbytečně natažený, a asi by se mi více líbilo, kdyby tam těch reinkarnací bylo více. To byla alespoň legrace :) A 80% dávám už jen za to, jak tady všichni jako největší hrdinové blijou, jak se jich to emocionálně nedotklo, jak špatný film to byl, a vlastně na něj koukali jen proto, aby dokázali, jací tvrďáci jsou :D Epic(24.4.2017)

Lasse Hallström je na emoce bourák. Dokáže je vyždímat i z příběhu, který námětem jde proti smýšlení celého křesťanského světa. Psí duši tu nepošle do psího nebe, ale pořád jí vrací zpátky na zem, aby se tu vtělila do těla dalšího psa a dle filmového poslání hledala svého osudového páníčka. Kdyby si to alespoň nepamatoval, ale on si pamatuje každý předešlý život. No, co Vám budu povídat, po příběhové stránce je tenhle kousek hodně slušnej galamatyáš, ale na druhou stranu, jak jsem řekl, režisér ovládne situaci a dá najevo, že u filmů se psy dokáže rozbrečet i tučňáky, takže mu to nakonec stejně sežerete, protože takovou emotivní vypalovačku se zvířaty Vám v dnešní době málo kdo nabídne.(18.12.2017)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $64,321,890 Tržby Celosvetovo $193,070,974Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Film má veľmi pekný námet, na rodinný film ako stvorený. Troška horšie to je ale z výsledným spracovaním, ktoré sa 2/3 filmu drží v nejakej ako keby nevtieravej úrovni, postavy sú len zľahka nastrelené nestrhnú, psíci sú fajn, aj z daného uhľa psieho rozprávania to nie je zlé tam to v celku funguje. Občas príde aj na nejaké hravé či zábavné scény. Našťastie posledná etapa to akosi všetko zachráni a necháva o dosť lepší dojem než by divák očakával, takže záver boduje a takmer dojme. /70%/(28.6.2017)

Nebýt místní sorty učebnicových pokrytců, tak bych se o existenci tohoto filmu nikdy nedozvěděl. Takže ano, rčení, že i negativní reklama je reklama, stále funguje naprosto spolehlivě. Abych vás uvedl do situace; na netu se zjevilo video z natáčení, ve kterém chovatel nutí psa do vody, přestože čokl na to zrovna nemá vůbec náladu, a když se tam konečně odhodlá, tak si zlehka lokne chlorovaného patoku. To byla samozřejmě neopakovatelná příležitost pro všechny přecitlivělé chovatele rybiček, kteří začali film bojkotovat tím, že rozbalili tu roletku vpravo nahoře a zabijácky mu nasolili odpad. Někdo také musel vydatně nachcat do diskuze, protože tam zničehonic vyrašili nagelovaní teplouši s kabelkami a upnutými trikoty s véčkovým výstřihem po kotníky a začali pohoršeně mustrovat na všechny strany, protože oni svoje čivavy šukají vždycky něžně a nemohou se dívat na to, jak někdo nutí nebohého psíka jít do vody! Tfuj tfuj tfuj! Ano, jsou to moc pěkná gesta, gratuluji. Zlí tvůrci jsou za své ošklivé zvířecí martyrium potrestáni a vy jste se ukázali jako stateční hrdinové s ledvinou na pravém místě. Ještě si nezapomeňte na facebooku pietně nahodit psí filtr na ty vaše duté hlavy, abyste své spravedlivé rozhořčení šířili napříč světem. Ony totiž ostatní filmy se zvířaty jsou vždy natáčeny s přihlédnutím na maximální pohodlí všech zvířecích protagonistů, a když se vořech k něčemu nemá, tak se s ním normálně v klidu domluví. „Podívej, Azore, mohl bys tady podlézt vrata, pak vyběhnout na houpačku, skočit z ní dvojitý salto na pískoviště a nakonec před tamtou kamerou zatančit salsu? Jestli se ti teďkom nechce, tak na to peč a v klidu si dej misku Pedigree, uděláme to zítra.“ Samozřejmě to neznamená, že já jsem si u toho videa samou radostí vyhonil, jen si spíš dokážu představit, jak asi musí být natáčení se psy náročné. Navíc nepodléhám lacinému instantnímu soucitu, kdy někde naklikám odpady, psí filtry a duhové profilovky a myslím si, jaký jsem kádr. Jestli chcete tak vehementně bojovat proti týrání papoušků, tak raději přispějte nějakému fondu na ochranu zvířat a přestaňte ze sebe laskavě dělat na internetech kretény, protože moc dobře vím, že jakmile se při natáčení jakéhokoliv jiného filmu zabije nějaký kaskadér, tak si jen flegmaticky přehodíte mastnou patku zleva doprava a licoměrně zahlásíte: „pffff, neměl tam lozit, čurák“. Mě Psí posrání nebavilo, protože je to veskrze průměrná nudná rodinná trapárna, ale kvůli těm prskajícím bukvám jsem ho tuze rád podpořil zakoupením lupenu. Oceňuji, že zdejší admini tentokrát nelenili a ten žluklý projev malosti a pokrytectví promazali.(28.1.2017)

„Pripravený!“ Ak je Hačikó váš milovaný film a vyhľadávate snímky o psoch, nemali by ste si túto pozrieť, pretože hlavný psí hrdina v nej zomrie niekoľkokrát, čo je pre fanúšikov psích filmov skutočne príšerná trauma, pretože obvykle sa dva týždne spamätávajú z filmu, v ktorom pes zomrie „len“ raz. Ale nie, srandujem (či?). Psia duša je pre fanúšikov psích filmov povinná záležitosť. V strede pôsobí až príliš skratkovito, uponáhľane, WTF (sorry, ale vážne si nemyslím, že ak polícia hľadá unesené dievča, dá psovi privoňať k jej oblečeniu a potom ho VOZÍ V AUTE po celom meste, pes má hlavu vystrčenú z okna a ŇUCHÁ!!!) a zrejme sa dosť strihalo (niečo mi hovorí, že von išiel minimálne ešte jeden pes, ale môžem sa mýliť). No silný úvod a akceptovateľný stred vytvoria sľubnú pôdou pre skutočne dojemný a dojímavý koniec. Mozaikový scenár umožňuje tvorcom v jednom filme divákovi ponúknuť nielen smútok a plač, ale i radosť, hravosť, vtip a zábavu. Len mi nie je úplne jasné, prečo starý Ethan skúsil na túlavého psa práve ten fígeľ so skokom po chrbte. Ale OK, nechám to tak. Tomuto ja absolútne v žiadnom prípade nedám 60% a menej. Knižka má tiež svoje chyby, ale ako film, i ona je ako celok pôvabná a pre psíčkarov povinná jazda. Sú v nej veci, ktoré by ste vo filme hľadali zbytočne a naopak, vo filme sú veci, ktoré by ste zbytočne hľadali v knihe. V knihe je napr. drastický koniec, ktorý vo filme vôbec nie je.(21.6.2017)

Jo jo jo, mezi těmi filmovými střelbuchy je tenhle snímek jako pohlazení po duši a to já beru :-)(22.5.2017)

Dnes jedu na psí vlně. Po debatě s kulykem o kožených pytlech, psech, psím žrádle a tak celkově o gastronomii, jsem se vrhla na tenhle roztomiloušký psí film o psech. Resp. je o duši psa, která se několikrát reinkarnovala. Chudák duše. Prožila si toho hodně. Tenhle příběh dojme hlavně ty, kteří někdy měli a milovali svého psího společníka a který jim jednou odešel do psího nebe. Jsem zvědavá, jak se narodím já v příštím životě. Jsem zvědavá, jestli se třeba nevyděsím pohledem na svého pindíka!(22.12.2017)

Jak jsem pochopil z internetů, tvůrci si vysloužili klatbu od všech lunetiků, co mají zvěř raději, než vlastní druh. No tak tu kritizovanou krutost na zablešencích, tu jsem musel vidět, zajisté rozumíte, že? A je tam! Vždycky vezmou nevinné štěňátko, kterému během pár minut urychlí vývoj a pak jej bezskrupulozmě utratí. Ba co více, vkládají jim do mordy lidská slova a do mozkovny člověčí pohnutky - to je masakr, děs, rozčvaňhaná střeva, prokopnuté hrudní koše, kulky ve štípačkách! Hm. Když tedy pominu zklamání z faktu, že jde o film tak rodinný, až unylý, tak děti to ba a pesové jsou při svém poslání ňuňu k zesrání.(29.10.2017)

Lasseho Hallströma tak trochu podezírám, že je zakuklený romatik. Nemá potřebu diváka zabavit, jako spíš rozbrečet. Ty dojemné příběhy jsou ovšem tak líbivé, až jsou na hrně kýče. Rpzdělení do pěti příběhů by mohlo fungovat, ovšem neúměrné délka jednotlivých epizod tento nápad trošku shazuje. Nenabízí žádnou převratnou hloubku. Jako příběh pro deštivé odpoledne to nemusí být špatné, hlavně pro ty, co mají chuť si pobrečet.(16.2.2018)

Výkřiky o tom jak Lasse zase zabral šponu a dal vzniknout parádnímu filmovému kousku bych doporučil zase umlčet. Ono to totiž zrovna moc slavné není a nebýt hrozného Dear John, bylo by Psí Poslání u mě považováno za nejslabší podívanou tohoto režiséra. Svůj vysoký podíl na tom má příběh, kdy nám rejža vnutí ne jedno psí skonání, ale hned 3. Film je rozčleněn do dvou příběhů a 2 kraťasů, které působí spíše nevhodně, protože se nacházejí zhruba uprostřed a notně narušují vyprávění hlavního příběhu. Z herecké sestavy je na tom suveréně nejlíp retrívr, zbytek hraje ořežtužku a například z hereckého výkonu Ethanova tatínka, který se snaží hrát alkoholika, se dělá člověku poměrně zle. Shrnul bych to celé zhruba tím, že zdejší procenta zcela určitě nesedí a objektivně se film pohybuje někde na úrovni 55%(11.9.2017)

Setsakra naivní námět, přetavený do neurážejícího rodinného nadprůměru, který místy dokáže vyvolat nějaké emoce, ale občas i bohužel tápe na místě v jedné z těch několika příběhových linek. Jako pejskař si žádnou takovouhle příležitost ujít nenechám, jelikož těch psích filmů tolik zase není, ovšem na druhou stranu už jsem viděl i zajímavější kousky. A to se Dennis Quaid vážně snažil a PRko mě taky neodradilo...8/10(23.4.2017)

Lasse Hallström opět potvrdil, jak se mu daří točit silné, emotivní a lidské (či zvířecí) filmy. Psí poslání je spolu s Hačikem správnou ždímačkou citů, ale nemohu si pomoct, nepřišlo mi to laciné. Možná je to tím, že psí oči zkrátka fungují lépe než celá řada herců snažících se na plátně vyjádřit emoce. Ke cti tomuto filmu slouží také fakt, že se tu objevují i úsměvné momenty. Ve všech ohledech snímek šlape tak, jak má, tudíž nemám problém mu dát plný počet hvězdiček.(15.5.2017)

Já pejskař věru nejsem, ale tenhle film mě nakonec nijak neurazil. Taková typická ždímačka pro majitele zvířátek, ale taková nenásilná a přirozená. Na směšnou a štvavou mediální kampaň netřeba brát zřetel.65%(28.3.2017)

• gogo76

Presladená prázdnota. Retríver je moje najobľúbenejšie plemeno, čoskoro tohto krásovca budem vlastniť, ale film musím ohodnotiť objektívne. Trailer vyzeral lákavo, ale výsledok ma strašne sklamal. Asi najväčšie pramení z toho, že film je rozsekaný na kapitoly, v ktorých sa umierajúci pes znovu zrodí v ďalšie pekné šteňa a film začína nanovo. V polovici som už nevedel čo sledujem. Minipríbehy? Umelecký pokus o dojímanie? Najväčším problémom ostávajú jednotlivé kapitoly, ktoré vlastne nič nespája. Vždy je tu iný pes a iné postavy, takže si nemáte kedy vytvoriť nejaký vzťah k postavám a o príbehu nemôže byť ani reč. Priznávam, že som sa dosť nudil a takmer som to vzdal, ale prišla posladná kapitola, ktorá konečne nadviazala na tú prvú i keď dosť lacným oblbovákom. Filmy L. Hallstroma mi vždy sedeli, toto je prvý krát, čo som mu neprišiel na chuť. 40%.(5.7.2017)

Pekne natočení hafani, dobre sa na to pozerá, ale akosi ma to príbehom nezaujalo a všetko stojí iba na roztomilých štvornohých maznáčikoch. Keby som doma nejakého mal, tak dám aj o hviezdičku navrch, ale nemám tak nedám ;P. 70% - 3*(26.6.2017)

Velmi chytlavě natočené a chytře.! Pejskaři zapláčou.. :-)(22.6.2017)

Vyděračská je na tomhle filmu leda tak cena lupenu, protože chtít za čumění na psy 190 korun, to si myslím že je částka, která by rozvrčela i Srstku. Jinak se mnou teda filmová čokliáda nijak nepohnula, což je ale vlastně výrazná pochvala, protože jsem očekával do půl hodiny moje pohnutí až ven ze sálu. Můj názor je ten, že do kina by se neměl pouštět každý film, který venku zabouchá na vrata. Pokud ale seš pes, užiješ si to. P.S.: Doufám, že Hallström se vzdor svému jménu nebude nikam vracet...(3.2.2017)

Citová ždímačka, ale já to beru, k takovým snímkům to jednoduše patří. Příjemný příběh, který chytí za srdíčko. Nebýt místy táhlého děje, neváhám jít do plného počtu .. 8/10 = 83%(26.6.2017)

Očekávání dojáku bylo, ale že bude každou chvíli, to bylo vymyšleno opravdu dobře. Těžký film na emoce pro milovníky psů. To byl zřejmě hlavní účel dojmout diváka a já to Psímu poslání nemám za zlé. Odnesu si z toho, že pes má opravdu to poslání, které tu je řečeno závěrem.(18.7.2017)

Pěkný nápad s převtělováním psích duší, což každý pejskař, který vzpomíná na psy, které přežil, musí ocenit. Film je zejména plný náklad emocí a roztomilosti.(25.6.2017)

Vo svojej podstatne úplne jednoduchý film, ktorému by sa dalo aj mnohé vyčítať (tie príbehy sa dali napísať fakt za jeden deň), ale pozeralo sa na neho tak dobre, že mu prakticky všetko negatívne odpustím. Príjemná a mimoriadne citlivá snímka. Bailey Bailey Bailey Bailey :)(23.7.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15