Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře. Přestože se během těch let postupně reinkarnuje do několika psů různých ras, je to jeho pevné pouto se spřízněnou duší jménem Ethan, které přenáší a inspiruje jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a skutečného smyslu existence a pro svého chlapce. (Freeman Ent.)

Jiri.Kuca

I přesto, že mi tenhle film byl doporučován ze všech stran, musím říct, že jsem opravdu zklamanej. Zbytečně tlačí na pilu, jako by nestačilo, že pes umře jednou, on musí umřít celkem 4x nebo 5x aby se nakonec, opravdu nečekaně, vrátil ke svému prvnímu pánovi. To, že tvůrci během natáčení filmu donutili psa skočit (spíše ho tam hodili) do peřejí, aby mohli natočit jednu ze scén, to už je fakt hodně. Na to jak se tváři jak milujeme všichni psy a jen kvůli jednomu záběru ... Sorry, za mě propadák. ()

FunnyXis

Nebylo to úplně marné, ale čekal jsem od toho asi trochu víc, než se mi dostalo. Tento film je po jedné stránce skvost pro pejskaře, ale pro nás co pejskům tolik neholdujeme, žádného jsme nikdy neměli, tak některé skryté emoce prostě nelze spustit a na této přidané hodnotě film dle mého staví. Nicméně i tak je to krásný film, ale znova ho vidět nepotřebuji. 6,5/10 ()

TornadoETA

Ještě se mi nestalo, aby mě film rozbrečel smutkem a štěstím .. neskutečné. Doporučuju nejen milovníkům psů!!!!! :-) ()

TaNya_

Taky jsem majitel psa, taky sem to celý probrečela... Ten milej trochu happyendovskej příběh doplňuje krásný zpracování a několik šikovných pejsků. Co se týče nadávek na nějaký týrání, tak ohledně toho sem hodně skeptická, ale když už chce někdo nadávat, tak on si důvod najde. Hrozně se mi tenhle film líbil a na rozdíl od Marley & Me si ho budu schopná pustit klidně i někdy znova. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Dojemné pro pejskaře i pro milovníky domácích zvířatek. Pejsci šikovní, jednotlivé příběhy zajimavé a celkově hezký příběh s koncem který zahřeje. +++ SPOILER 20ti slovy: 1.pejsek dá dohromady pár a umře - 2.je policajt a umře. - 3.dělá společnost holce a umře. - 4. a poslední dá opět dohromady první pár. ()

topi80

Citová vydíračka, která to na vás zkusí dokonce čtyřikrát. Tyto filmy obvykle splní svůj záměr a ani tento není výjimkou, i když je třeba říci, že ve srovnání s Black Beauty, Válečným koněm nebo seriálem Goro bílý pes dosti pokulhává. Těch příběhů a psů je více a minimálně ve dvou případech je po všem dřív, než s tím psem navážete divácko -citový vztah, Každopádně pro všechny, co mají rádi psy, spolehlivá oddechovka. ()

Scraffy

Podľa mňa je tento film veľmi milé prekvapenie v tomto roku. Film ktorý zachytáva a rozpráva príbeh jedného psa vo viacerých podobách. Film sa pekne a citlivo zamýšľa nad tématikou psej duše. Dennis Quaid tu bol dobre zvoleným autorom pre filmového Ethana, ktorý spoločne so psom starne. Keď mu jeho milovaný pes zomrie, prevtelí sa do iného a žije si svoj život ďalej v inej koži. Keď neskôr zomrie, znova sa prevtelí do iného psa, ktorého keď budú jeho majitelia týrať, pri prvej príležitosti vezme nohy na ramena a akoby zázrakom sa vráti k Ethanovi - už ako iná rasa psa. Krásna ukážka filmu pre celú rodinu. ()

Bezda22

Nebudu tady hledat negativa, jediný možná... celej film mi to hrnulo slzy do očí, ale to zas tak negativní taky není. Je to krásnej film a pro mě, jako milovníka psů, to je hodně citovka. Na mě tohle zabírá. Je to zábavný, vtipný i smutný, ale nádherný... 90% ()

Comida

Snímek má tři zásadní problémy. První: Zpočátku jsem očekával film který zpracuje otázku "Co je smysl života" z pohledu psa. Ona sama ta otázka na začátku padne. Bohužel vše vyústí v nezajímavou love story mezi Ethanem a Hannah a různé příběhy jednoho psa jen mají do tohoto bodu zabavit milovníky psů, kteří pochválí vše kde je hlavní postavou pes. Druhý: Díky málo prostoru (krátké stopáži) vše působí tak přeplácaně. Jeden pes se narodí, umře, znovu se narodí... Nicméně ona by tomu zase přehnaná délka uškodila, protože asi dvacet minut před koncem jsem si přál aby vše skončilo. Dvě hodiny by byli celkem adekvátní. Třetí: Vše je tak přehnané. Nechci spoilerovat, ale určitou scénu kdy se stala určitá nehoda, bych popsal slovy "To snad ne, jako doopravdy?" Psí poslání se snaží za každou cenu dojmout a nebojí se toho dosáhnout prostřednictvím čehokoliv špatného co se může člověku v životě stát. Prostě by se měl držet více při zemi. Ocenil bych kdyby se snímek zaměřil jen na psí uvažování. Je tedy pravda že občas myšlení Baileyho bylo zajímavé, nicméně vykašlat se na lidské problémy s láskou, a více se věnovat psům a jejich uvažování by jen prospělo. Aby všem divákům, jenž čekali odpověď na počáteční otázku, film zacpal pusu od zvídavosti, vymyslí si odpověď, která by v případě aby snímek fungoval, musela být geniální, a nesměla by působit jako vymyšlená za pět minut. Nesnažit se za každou cenu vymáčknout z diváka slzu, a vše by bylo v pořádku. Na jednu stranu, i přes tyto problémy je Psí poslání vcelku příjemná filmařina, která stojí na základě dobrého, ale nevyužitého námětu. 5/10. PS: Ti psi by měli získat Oscara. ()

neo250

Toto nie, bol to pes, haf tam, haf sem, haf všade. Prelínanie neustáleho deja. Neustále zomieranie a znovu narodenie. Zakaždým iný dej. Ako sorry ale takáto nudná bachorka o psoch na nezaujala. Isto viem ze pokračovanie si nepozriem. ()

IvonaK

On by to nemusel být špatný film kdyby nevzal za tak nesmyslný konec. Ale komunitu dětí to asi potěší. Pro ty je hlavní prioritou aby to prostě skončilo co nejšťastněji a neodcházely z kina se slzami v očích. U mě v tomto směru jednoznačně vede film Roztomilý mazlíček. ()

dkas

Příliš tlačí na pilu. Měl jsem pocit, že to bylo schválně udělané jako slzavé údolí. Takové vydírání. Jinak příběh nijak extra nápaditý. ()

Najt

Neskutečně vynikající film. Masáž emocí a skvělého příběhu o nesmrtelné psí duši, která hledala smysl života a na úplném konci ( v 2 díle ) našla svoje poslání. Toto je pravděpodobně nejlepší film o psech a vztahu mezi nimi a lidmi. ()

Ukrizku

Rodinnému filmu se zvířecím zaměřením není, co vytknout. Pro děti dobrodružné, vtipné i dojemné zároveň. Neotřelá forma empatie vůči psům, kteří jsou naivní, instinktivní, věrní, smutní, urputní i závislí na lidském rozmaru či náladě. Pes zaplní prázdnotu, pes odpustí hrubost, pes strpí ponížení, pes očima žebrá o lásku, raduje se s námi bez závisti, pes si nechá líbit i euthanázii. Příběh o neštěstí i naději - název koresponduje s obsahem a splňuje to, co rodina očekává od fantaskní perspektivy osudu utrápených zvířecích duší. Kdo na psí poslání nechce věřit, nechť do kina zbytečně nechodí. ()

george82

Moc pěkný příběh a přes osudy jednotlivých psů i fajnový konec. Klasický doják. Škoda jen té kauzi se skoro utopeným psem při natáčení. ()

XXXXXXXX

Úsměvná citová konina, kde se pes ví proč, mužské postavy chovají naprosto idiotsky a aspirace na největšího kreténa v daném okamžiku, dostávají pěkně jedna po druhé. Ideální vikendová odreagovačka. ()

G3orgig

Na to, že nejsem ani dítě ani pejskař (jasné cílovky), tak jsem se překvapivě dobře bavil. Samozřejmě že příběh je povrchní a umělecká hodnota nulová, ale nenudil jsem se, přestože jsem očekával pravý opak. A zas tak dojemné to nebylo, brečel jsem jen čtyřikrát.. ()

ervina

Původně jsem tohle vůbec nechtěla vidět, protože mi bylo jasné, že bych to probrečela. Pak mě zlomil kolega, že je to pěkný a slzu uroním až na konci. Až ho uvidím, tak to ode mě schytá. Asi mám zánět spojivek. ()

PF 2018

PF 2018