Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa (namluvil Josh Gad), který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat. Během pěti desetiletí nás jeden hlas, hlas neúnavného psa, zavede na strhující a povznášející cestu, na které promlouvá k srdci všech lidí, kteří kdy milovali nějaké zvíře. Přestože se během těch let postupně reinkarnuje do několika psů různých ras, je to jeho pevné pouto se spřízněnou duší jménem Ethan, které přenáší a inspiruje jednoho psa na jeho cestě za nalezením vlastního poslání a skutečného smyslu existence a pro svého chlapce. (Freeman Ent.)

Marze

Ve zkratce, za svých různých převtělení zažije chlupatý vypravěč veselé kousky s klukovským kamarádem, souboje s kocourem či oslíkem, paličský útok, rozpad velké lásky, policejní pátrání včetně střelby, orgie žravosti sdílené s osamělou studentkou, útěk před dětskou armádou, vyhnanství na mrazivém dvorku, úděl tuláka i vůni domova. Nejlepší je Psí poslání tam, kde se obejde bez umělohmotných krizových dramat vedoucích k citovému vydírání a soustředí se na nevtíravou láskyplnost zábavných každodenních situací ve stylu tematicky příbuzného filmu Marley a já. Ani tak ovšem díru do světa kinematografie nedělá, lze si jej představit spíše jako tradiční televizní výplň svátečních podvečerů. ()

heyda

Je to záměrně velký doják, ale pro pejskaře asi snesitelný. Já jsem spíš kočkomil, takže mě to nějak extra nebere. Každopádně bylo zajímavé sledovat Quaida jak už stárne a v obličeji vypadá jak nafouklý balón a taky musím uznat, že některé ty příběhy byly docela fajn. Lehký nadprůměr. 65% ()

Oktavianus

Mám-li si vybrat mezi kočkou a psem, vždycky volím psa. Je sice trochu hloupý, že v Psím poslání psi představující hlavnéího hrdinu hrajou lépe než lidi, taky mezi nimi není známější jméno vyjma Dennise Quaida - který má roky největší slávy dávno za sebou -, ke škodě je až moc dlouhá stopáž, ale jinak nemám námitek. Režisér udržel humorné vložky na uzdě stejně jako dojímavé scény. Ne tedy, že by se divák nedojímal, to ani náhodou, ale Psí poslání nesklouzává k patosu, na tento typ filmu si počíná poměrně střízlivě. Hrozně mě bavily hrátky s časem, zobrazení 60. i 80. let, jak nenásilně, bez nějakého tlačení, jen v náznacích příběh časově posouvají dál. Jo, Psí poslání je jen hezkou pohádkou, vale pohádkou veskrze pěknou, naplněnou optimismem, vkusně, citlivě a opatrně natočenou pro celou rodinu. Byla by hloupost po takovém filmu chtít víc. Já se bavil i dojímal a v závěru si utíral slzy. ()

Stanislaus

Psí poslání je vskutku milý a dojemný film, u něhož se každých dvacet minut v místnosti zvýšila koncentrace prachu, která zaktivovala slzné kanálky. Několik psích životů, několik lidských majitelů a jedna psí duše hledající své poslání v lidském světě - je fakt, že šlo v podstatě o citové vydírání, které bylo však podáno tak sympatickým způsobem, že se tomu člověk podvolil. Snímek, u něhož se najdou zejména pejskaři a milovníci pejsků, pro které bude tím pravým ořechovým. ()

BMW12

Velmi hezký příběh o psím pánovi Baileym. Ono je důležité říci, že celý příběh je založen na tom, že u psů funguje reinkarnace, tudíž když umřou, tak se znovu narodí. A proto Bailey prožil několik životů. První příběh se mi líbil nejvíce, tam do té rodiny mi Bailey seděl nejvíc. Ale tam mě naštval ten blbej kluk, jak zničil Ethanovi kariéru a vlastně celý život tou blbou petardou. Další životy byly také zajímavé, ale jsem rád za ten poslední, tvůrci to hezky vymysleli a příběh na sebe krásně navázal. ()

Flego

Pustiť sa do filmu, kde psí život komentuje zo svojho pohľadu samotný pes, chce odo mňa veľkú odvahu. Napriek tomu musím priznať, že sa mi tento príbeh páčil a jeho spracovanie bolo na slušnej úrovni. Teda, pokiaľ neprišla polovica filmu, kde sa dej zastavil a začal odznova s iným psom... Dramaturgická blamáž bola na svete, všetko sa totiž podriadilo podivne nastavenej myšlienke reinkarnácii ďalších psov v príbehu. Záver síce vracia film k "prvej" poviedke, je však ušitý veľmi horúcou ihlou. Pritom vôbec nejde o zlý snímok, Lasse Hallström je síce dojič sĺz ale prácu s emóciami zvláda dokonale, hlavne že neprekračuje únosnú mieru. Mnoho ľudí však bude hodnotiť film nie ako film ale ako svoju oddanosť k psíkom, čo hodnotenie skresľuje. ()

rikitiki

Film, který ti zcela záměrně a několikrát chce zlomit srdce pohledem do smutných korálkových očiček a s každým nádechem vlhkého čumáčku. Příběh o putující psí duši nabízí několik příběhů lidí, se kterými se postupně setkává, ale nakonec zůstane u příběhu prvního, který měl největší potenciál. Je to sladkobolný kýč, u kterého si milovníci psů od srdce zapláčou. OK, nazvala bych to ušlechtilý kýč a takové jsou občas potřeba, ale… SHRNUTÍ: … ups, já radši kočky! ()

Pítrs85

Krásnej film, jsem moc rád, že i v dnešní dementní době se takovéhle snímky točí a mají svoje místo. Utopte v sobě všechnu ironii, sarkasmus a cynismus, aspoň na tu hodinu a půl, a odpustě tomu filmu všechno klišé a citové vydírání, už jen pro ty krásný psí oči. Víc netřeba dodávat, kdo měl kdy nějakýho psího (nebo prostě zvířecího) kámoše, moc dobře ví, o čem tohle Psí poslání je. ()

AlfaNumerO

Jakási PZ mi doporučila tento film. Film, na který bych se asi normálně nepodíval. Film běží, pes najednou umírá, říkám si, co mi to sakra doporučila, vždyť to měl být hezky film. Jdu jí napsat a trochu ji vyčinit. Film však pokračuje dál, pes umírá znovu a znovu. To snad nemyslí vážně. Najednou je konec filmu a já naprosto překvapený kam se film dostal. Děkuji za doporučení. 83% ()

ARI50

Pro mě obrovské zklamáni a jde vidět že trailer věděl jak navnadit, strašná dramatická hudba, totálně soundtrack hrozný až na jednu písničku, příběh se snažil udělat obrovský dojem na diváka až to na plné čáře kazil, kde se dalo, jo místy je to pěkné a už ta představa jestli pes tak uvažuje a podobně, je super ale to asi vše, co se týče herců, už že tam hrála Britt Robertson sem se těšil a ono to stejně nepomohlo, jako by se ji ani nechtělo hrát, ani konec dojemnějšího stylu to bohužel nezachránil což je škoda ale filmů bude ještě fůra tak snad příště. ()

Lucasion

"Dog’ is ‘God’ spelled backward, you know that. That’s why i’am here, to help the nuns do God’s work.” Jakmile jsem viděl plakát, tak mi to bylo jasné. Hned jak jsem viděl upoutávku, tak mi to bylo jasné. V momentě když jsem se rozhodl koupit si knihu, tak jsem měl jasno. Tohle bude můj oblíbený film. A když jsem ho konečně viděl? Mohu říct, že jsem měl pravdu. Psí poslání je jeden z nejkrásnější filmů, ne za poslední roky. Ale jeden z nejkrásnější filmů, co jsem kdy viděl. Příběh Baileyho je nádherný, dojemný a plný humoru. Film mě dokázal několikrát rozesmát a i rozplakat. Z humorné stránky se mi líbilo, jak je to napsané. Originálně, chytře a psím hercům musím smeknout poklonu. Tolik krásných momentů jako je v tomhle filmu prostě nevymyslíte. Krásně to zapadá do dialogů, a proto každý situační humor je zkrátka přirozeně vtipný. Co se týče citové stránky, tak jsem si jistě našel svůj další doják. Je mi jasné, že ať uvidím tento film, kolikrát chci, tak stejně mě dojme pokaždé až k slzám. Pro mně osobně to v několika momentech je neuvěřitelná citová nálož, která potopí jakýkoliv romantický film. Kromě krásných pejsků, humoru, který je místy neuvěřitelně boží, tak se mi líbili i herecké výkony, příběh a i hudba. Dennis Quaid je super a jeho objevení v posledním příběhu mě potěšilo. Hudba ve filmu je opět plná citů a písničky co hrají, vybraly tvůrci skvěle. Je něco, co se mi na filmu nelíbilo? Vlastně ne. Všechno funguje jak má a já se u filmu neuvěřitelně bavil. Nevzpomínám si, kdy jsem se u filmu takhle smál. A nepamatuji si, že by mě v nedávné době, takto hluboce film dojal. Probrečet a prosmát celý film jako tento, to už si tedy vůbec nevybavuju. Český dabing v kině nebyl špatný, ale už teď se moc těším na originální stopu, a jak se na film znovu podívám. Je mi jasné, že jakmile skočí předobjednávka bluray, tak já jí vzápětí házím do košíku a platím. Psí poslání je prostě nádherný film, který mi dal mnohem víc, než jsem očekával. A já očekával pět hvězd a skvělý zážitek. Kdyby to šlo, tak hvězd dávám šest a film se jistojistě stál mých oblíbeným. Je totiž úžasný. [Dabing, kino Hostivař, úplně sám v celém sále] (100 %) ()

luka4615

Příjemně a nenáročně plynoucí film, který pohladí po duši zejména majitele psů. A Dog's Purpose mimoto nabídne i plnou náruč klišé a "vyděračské", emocemi vybičované scény, avšak to filmu tváří v tvář jeho poklidnému tempu a finálnímu poselství rádi odpustíte. Za ty hluboké a upřímné psí oči to vážně stojí! „I had a purpose, I was needed again and again and again. With each new life I was learning a new lesson.“ ()

Handle

Uf, tak takovou citovou vydíračku už teda sakra dlouho nepamatuju. Nutno ale říct, že nejde o žádný kýč, jak by se to mohlo zdát po těch podprůměrných ohlasech z USA (jsem ale přesvědčený o tom, že to zapříčilo i zveřejněné video ze zákulisí). Neříkám, že je to filmařsky nějak mega výrazné a že není občas scénář lehce vyumělkovaný, ale rozhodně bych tomu nedal 40 % jak nějakému béčkovému rodinnému TV filmu. Mně se to naopak moc líbilo, byl to samozřejmě doják jak prase, brečelo celé kino... no dobrá, i já jsem měl párkrát co dělat, abych se tam hystericky nerozbulel hihi... :) ()

Kamca_

Film, který mě za poslední rok dostal úplně nejvíc. Takových filmů bohužel v poslední době moc není, kor těch nových. Tady fungovalo úplně všechno, herci, hudba ... Miluju filmy o zvířatech, zvlášť potom o psech. Hlavní hrdina Bailey je v originále výborně namluvený. Radím na film koukat v původním znění. To určitě udělá hodně. Tady na čsfd jsem si pustila český trailer a musím říct, že mi ten dabing stačil ... Originál je originál. Dávám plný počet, jinak to ani nejde. A připravte si kapesníky :). 100%. ()

Khalesi

Tentokrát priznávam, že hodnotím len srdcom. Psí život tu bol vykreslený príliš idylicky a povrchne samozrejme, presne tak ako sa ľudia na psy dívajú. Skutočnosť je rozhodne drsnejšia, hlavne ak je pes na reťazi niekde na špinavom dvore a bez prísrešku v horúčavách či mrazoch. Páčilo sa mi však to, ako boli vykreslené tie pozitívne vzťahy medzi človekom a psom, takto by to malo byť! Doporučujem vidieť a to nie len dospelým, ale kľudne deťom tak nad desať rokov. ()

malylada

Nejsem žádný pejskař a kdyby mi někdo řekl, že uvidím nejdojemnější film za posledních x let, při kterém budu mít asi desetkrát na krajíčku, tak si budu ťukat na čelo. Film se nese ve stylu Kdopak to mluví v podání psích mazlíčků. Zápletka je především o psím hrdinovi a Ethanovi, kdy vzniká krásné pouto mezi člověkem a zvířetem, které zachycuje osudy lidí zvířecím pohledem. Moc příjemně se koukalo na to, jak psí hrdina přirozeně sedí do každé scény a především, jak zábavně a vtipně je odvyprávěn. Byl jsem až v šoku, když v půlce pes umírá, dojde k reinkarnaci a začíná nový příběh, WTF !!!! Vlčák s policistou, malý ratlík, prožívajíc nový osud, až nakonec odloučený hafan, který se shledá s dávným přítelem....Každý z příběhů zapůsobí jinak, některý méně, některý více, ale vždy odlišným způsobem a to i náhledem jako na člověka takového. Psí hrdinové bez digitálních efektu byli neskuteční, doprovázení výbornými hláškami z psího pohledu. Tvůrci si naprosto pohrávají s divákem a těch situacích, kde ždímají emoce je nespočet. Mohl bych namítnout, že je to cílené právě na emoce, ale samotné příběhy jsou jako vystřižené ze života a tímto nápadem naprosto geniálně spojeny. Jako rodinný film o přátelství s roztomilými hrdiny naprostý strop.......9/10 ()

Lacike

Som psickar a na film som sa dost tesil, ale nejak ma to vôbec nebavilo. Nie je to ani dostatocne dojimave a ani zabavne. Nemam rad tento epizodny styl filmov v ktorom sa rychlo strieda viacero pribehov, takze si ma ziadny z nich nestihne ziskat. Vsetci tí psi sice boli roztomili, ale vôbec ma nezaujali ludske postavy a tym padom sa u mna nedostavili ani ziadne emocie, ked sa na konci kruh uzavrel a pes sa stretol so svojim pôvodnym panom. Jedine, co sa mi pacilo, boli epizodky medzi psom a kocurom. Tie boli fakt vtipne. Zvysok je sterilny priemer. 4/10. ()

PF 2018

PF 2018