poster

Turecký gambit

 • ruský

  Tureckij gambit

 • ruský

  Turetskiy gambit

 • ruský

  Турецкий гамбит

 • bulharský

  Турски гамбит

 • anglický

  The Turkish Gambit

  (neoficiální název)

Válečný / Akční / Dobrodružný / Mysteriózní

Rusko / Bulharsko, 2005, 130 min

Diskuze k filmu (4)

  • 13.7.2016  18:10
  irmari
  (hodnocení, komentáře)

  U všech tří filmových zpracování příběhů Erasta Fandorina (Azazel, Tureckij gambit, Statakij sovetnik) vřele dororučuju těm, kdo aspoň trochu vládnou ruským jazykem, podívat se na nezkrácené seriálové verze.  Filmy jsou podle toho paskvil , ve kterém mizí celý smysl.

  • 10.7.2006  23:29
  MadWolf
  (hodnocení, komentáře)

  Parádní historická detektivka jaké se už dnes netočí. Podle knihy Borise Akunina už v Rusku natočili další film Statskij sovětnik. Erasta Fandorina hraje Oleg Menšikov v dalších rolích např Nikita Michalkov. Podle románu Azazel byl natočen seriál.

  • 27.3.2006  10:46
  flanker.27
  (hodnocení, komentáře)

  Akuninovy knihy se mi dost líbí, docela rád bych viděl filmovou adaptaci. Snad naši distributoři po úspěchu Noční hlídky pochopí, že se zajímavcé filmy netočí jen na západ od nás.

  • 7.12.2005  18:59
  Dess
  (hodnocení, komentáře)

  Ruský velkofilm natočen v roce 2005. Příběh je z období rusko-turecké války, zfilmován podle románu jednoho nejčtenějších ruských spisovatelů Borise Akunina "Turecký Gambit. Dobrodružství Erasta Fandorina". Příběh se odehrává v letech 1877 a 1878, kdy Rusko vede boj s Osmanskou říší. Díky tajemnému tureckému špiónovi umírá mnoho ruských vojáků a kolabuje několik válečných akcí. Najít ho má za úkol agent ruské kriminální policie Erast Fandorinov. Děj filmu: Ve slunečnicovém poli je stíhán ruský voják Turky. Poblíž bulharského města Plevno v jednom hostinci sedí krásná, mladá žena přestrojena za muže. Od této chvíle se rozvíjí strhující zápletka vedoucí přes násilí, intriky a krev až k politickým špičkám své doby. Režie: Džanik Fajziev (Dganik Fayziev) Hrají: Jegor Beroev, Olga Krasko, Aleksandr Baluev, Vladimír Ilin, Viktor Veržbickij, Dmitrij Pevcov, Goša Kucenko, Daniel Olbrychskij, Aleksandr Kyjov, Marat Bašarov Doba trvání filmu: 130 minut

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace