poster

Akasia

 • Jižní Korea

  아카시아

 • angličtina

  Acacia

Horor / Thriller

Jižní Korea, 2003, 104 min

Režie:

Ki-hyeong Park

Hudba:

Man-sik Choi
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vishnar
  **

  Akácie plyne pomalu, z celkové délky jednu polovinu tvoří záběry stromu, jednu čtvrtinu záběry kreslícího chlapečka a zbytek děj. Máme zde zamilovaný pár, který i po letech snažení nemá dítě a tak se rozhodnou jedno adoptovat. Kluka si vezmou domů, rozhodně jim nevadí, že si pořád čmárá depresivní obrázky a na zahradě si povídá se stromem. Zvratem se stane to, co nečekali: zjistí, že budou mít svoje vlastní dítě. Jak se s tím adoptovaný klučina vyrovná? Uteče nebo zůstane nebo...? Žádná lekačka se nekoná, dokonce závěrečný zvrat žádným zvratem ani není, takže vcelku podprůměrný snímek, který potěší hlavně srdce každého botanika, který se rád podívá na strom ze všech úhlů.(24.9.2010)

 • Kenshin
  **

  Zvláštní film. Nezavrhuji ho, ale určitě ani neoslavuji. Námět je velmi zajímavý, leč forma podání nedokonalá. Co je bohužel největším mínusem tohoto snímku, že všechny postavy jsou tak říkajíc "mrtvé". Celý film je temný, což je velký klad, ale zároveň trochu toporný. S žádnou z postav se nejspíš nesžijete tak, aby jste naplno prožili a pochopili to, co má příběh sdělovat. A to je velká škoda... (5/10)(7.6.2007)

 • tombac
  *

  Poslední dobou mám dojem, že to jde s korejským horrorem od desíti k pěti. Po zhlédnutí "skvostů" jako je Gabal a právě Akashia si začínám vážit i jen lehce nadprůměrných kousků typu Bunshinsaba a Geoul sokeuro. Akashii snad ani nelze považovat za horror, neděje se v ní téměř nic, co by vytrhlo diváka z dřímoty. Zlověstný strom na zahradě slibuje mnohé, ale tím byla veškerá invence autorů filmu vyčerpána. Záhadný chlapeček čmárající záhadné obrázky, to už málokoho vyvede z míry, stejně tak prudké střihy a předimenzované zvuky, které se marně snaží vyvolat pocity strachu a napětí. Na slušnou lekačku tu člověk čeká jako na smilování boží, místo toho se dočká rejdění mravenečků a ubíjející "psycho" závěrečné části. Tak toto tedy rozhodně nee :((22.2.2006)

 • May
  *

  Je smutne koukat se na film, ktery se pres veskery potencial placa od niceho k nicemu, ale daleko horsi je fakt, ze neco takoveho se deje jen proto, ze je cely svet zaplaveny myslenkou "v USA to umi nejlip" - tak proc se nechtit podobat, ze? Clovek snad uz automaticky od asijskeho horroru ceka divku v bile kosili s dlouhymi cernymi vlasy pres oblicej, trhave pohyby a cely pribeh odehravajici se v noci, a tak je pochopitelne, ze kdyz zahledne evidentne horror s jinym nametem, bez duchu, bez otrele okopirovanych sekvenci z Nakatova Ringu, bez jakekoliv spojitosti s osvedcenymi lekackami, zajasa a nebo je aspon jeho zvedavost daleko silnejsi nez on sam. Ale ne vzdy je k radosti duvod. Acacia.. horror zalozeny na tajemnych zaberech na jeste tajemnejsi strom, ve kterem se skryva duch matky hlavniho detskeho hrdiny, je k uzoufani spatna. Film, ktery se tak neotrele snazi vypadat co nejvice americky bez speticky duse, ktera by z nej udelala neco vic nez jen par poradne drahych obrazku podbarvenych hrozitanskym skripotem, neni nic, co by clovek musel videt.(3.3.2005)

 • Sysel_CZ
  ***

  Acacia je podceňovaná. Nejde rozhodně o veledílo, ale rozhodně ani o špatný film. Hlavní síla neleží v hororové složce, ale spíš v klasickém dramatu - v motivech, souvislostech, a samozřejmě v temné atmosféře. Chápu, že když někdo vyžaduje jen černovlasé napudrované holky, tak se mu to nelíbí, ale občas je třeba využít jiné perspektivy.(15.3.2007)