Hazardní hra

• Česko

Plnou rychlostí

• Kanada

Sacrée balade pour les gros bras

High-Ballin'

Hazardná hra

• Austrálie

Death Toll

Akční

Kanada / USA, 1978, 97 min

Jednoduchý príbeh s ľahko predvídateľným dejom - o skupinke kamionistov, ktorých terorizuje gang miestneho podnikateľa - je zameraný na šoféra Iron Dukea, ktorý sa kvôli rodine a hypotéke vydáva na cesty, napriek hroziacemu nebezpečenstvu. Peter Fonda hrá správneho drsňáka, ktorý pre priateľa urobí všetko a Helen Shaver zase správnu drsňačku s podrezaným jazykom... 'Plnou rychlostí' nenadchol, ale ani neurazil.(14.6.2010)

Klasický western, kde jen pod zadky kovbojů šoupli kamiony místo koní. Jinak zůstává vše při starém. Hrdina bez bázně, který přijíždí z dáli a do dáli nakonec odjíždí, parta kovbojů v nesnázích, padouch s velkou bouchačkou a bohatý "rančer", který ostatním dělá potíže. Jako kluk jsem ten film miloval, a přestože už to teď po mnoha letech nebylo ono, a už vůbec to nebylo tak velké a akční jak jsem si to pamatoval, nostalgie zapracovala a kupodivu dokázala to mé dávné okouzlení znovu kdesi v hlubinách mé paměti najít a probudit. Takže s úsměvem a pohledem upřeným zpět do klukovských let, jsem si to znovu užil k naprosté spokojenosti.(23.2.2013)

• dobytek

Zase jeden z mnoha filmů o buranech v kovbojskejch kloboukách, ve kterym neustále někdo vypouští z huby rádoby drsňácký hlášky a hraje do toho country. Američani podobnejch "moderních westernů" o řidičích náklaďáků natočili mraky a všechno je to jak přes kopírák. Tenhle typ filmů fakt nemam rád. Navíc v tom hraje Peter Fonda, kterýho taky nemam rád. V celym filmu je snad jediná akční scéna, která za něco stojí. Jinak jsem se většinu času nudil.(13.5.2010)

Dávno som nevidel v hollywoodskom filme znôšku tak nesympatických hercov, aj na čele s hviezdnym Peterom Fondom, ktorý tu vyzerá ako zmoknutý pes a s jeho postavou som mal od začiatku problém. Bola jednoducho nepresvedčivá. Pritom neberiem v úvahu, že pri šplhacích a preskakovacích scénach boli použití dabléri. Celkovo však film v zásade plní požiadavky akčného filmu, tu so zaujímavou kamiónistickou zápletkou. Začiatok má veľmi pomalý rozjazd a ani tempo nie je excelentné, ale aspoň záver tomu dodáva šťavu. Fajn vidieť staré americké ťahače s tvarom T, ale hlavne tie beznosé, a niektoré naháňačky so šmýkajúcimi sa návesmi, ktoré fakt stáli za to. Zaujímavý bol prvok snehu, ktorý tomu dodával netradičnú atmosféru.(25.3.2018)

Další z filmů, které časem ztratily na své působivosti. Kdysi v osmdesátých letech to byla ale absolutní špička z toho, co šlo v televizi. Dramatické honičky a chvíle napětí tehdy měly zcela jiný účinek, než dnes, přesto se ale jedná o mírně nadprůměrnou podívanou, byť je jasné, že jde jen o "béčko".(9.5.2003)

• - Snímek s dvoumilionovým rozpočtem (americké dolary) se natáčel v kanadských provinciích Toronto a ontarjinském Miltonu a podnik Triple T Truck Stop, který má rovněž ve filmu svou roli, bychom nalezli v arizonském Tucsonu. (Stoka)