poster

Závod s ďáblem

 • USA

  Race with the Devil

Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1975, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cariada
  ****

  Solidní jízda,kdy čtveřice přátel prchá před satanisty, nebot, je viděla při rituálu. Mají naštěstí velice dobrý karavan nebot, jim ani jednou nevypoví službu. Film má oproti jiným podobným určitou změnu a to že tu nikdo z hlavních hrdinů neumře. Přesto docela zajímavé sledovat jak jim je neustále někdo v patách i když se to zdá nemožné.(30.10.2012)

 • darkrobyk
  ****

  Solidní thriller na 3*, jelikož místy tempo dosti zvolňuje. Ale čtvrtou dávám za konec, byť jsem ho trochu očekával, o to více potěšil. Některé scény měly báječné napětí - v řece, hadi a samozřejmě pronásledování. Vynechal bych kolonku horror, jelikož i přes satanské motivy si divák příliš děsu neužije. Napětí a atmosféra jsou místy hutné, herecké výkony výborné. Skvělá kamera je doprovázena odpovídající hudbou, která se tu mění v psychadelii, tam rve za uši, tuhle je mrazivá a jinde sentimentální. Snímek vypadá, jako by vznikl v 60. letech.(6.11.2016)

 • tron
  **

  V prvom rade – napriek sľubnému začiatku toto nie je žiadny horor/hixploitation, ale skôr akčný film a aj to značne béčkarský. Bitka v bare je potom až niekde na úrovni Policajnej akadémie a hrami s motorkami si režisér zrejme plnil nejaký svoj tajný chlapčenský sen. Zaujali ma len štrkáče a sympaťák Warren Oates ako Frank (aj keď na podobného mača Burta Reynoldsa z o tri roky staršieho Vyslobodenia sa nechytal ani omylom). Koncovka je absurdná a za vlasy pritiahnutá. Ešte o kúsok horšie a idem na 20%.(21.5.2019)

 • movie
  ***

  Warren Oates je perfektně ponořený do své role a skvostná titulková sekvence s kakofonickým intrem od Leonarda Rosenmana slibuje hodně vysoký zážitek. Bohužel po slibném rozjedu začne snímek ubírat nohu z plynu (ostatně hlavním dopravním prostředkem je zde tzv. obytňák) a vyšumí spíše do akční taškařice s netoženými konturami. Nicméně i tak stojí RACE WITH THE DEVIL za vidění a nebál bych se ho zařadit mezi vyrázné a poněkud netradiční psychedelické horrory let sedmdesátých. Na téma ďábel / auto / silnice bych ještě doporučil film CAR.(29.5.2018)

 • Karamanlis
  ****

  Dramatická akčná road movie, šmrncnutá prvkami hixploitationu s kvalitným hereckým obsadením. Hrá tu aj Loretta Swit alias "šťabajzna" mjr. Margaret Houlihanová z M*A*S*Hu, ktorú som doteraz nemal možnosť vidieť v žiadnom celovečernom filme. Štvorica hlavných hrdinov - ľudí z mesta tu podobne ako v Deliverance či Southern Comfort na americkom vidieku čelí bezmenným útočníkom, ktorých tváre ani totožnosť nepozná, takže nepriateľom môže byť prakticky ktokoľvek...(29.8.2010)

 • Warren Oates

 • - V menší roli Davea se objevil producent a autor scénáře Wes Bishop. Ve filmu si zahrál i druhý autor Lee Frost. (Pepinec)