Wacoslav1

Sorry vegete, ale tentokrát jsem se moc nepobavil. ústřední dvojice mě moc neoslovila. Ten hlavní představitel mi není vůbec povědomej. Henstridge je pěkná kočice to jo, ale celej ten děj mi moc neodsejpal nudil jsem se. Příběh se pak aspoň trochu dořeší a pochopil jsem potom i proč se film jmenuje jak se jmenuje. Vydařená závěrečná čtvrthodinka mě vytrhla z letargie, ale pořád nic moc. Mno nedá se svítit, musí se zhasnout, každej den není posvícení, tak je holt třeba doufat, že to snad vyjde příště.35% ()

vegetol.mp

Bývaly doby, kdy Angus Macfadyen neměl obří vanu a byl docela fešák. Dokonce takovej fešák, že filmařům přišlo uvěřitelný, že by se do něj mohla zakoukat kočka jako je Natasha Henstridge. Second Skin není nijak výjimečný, ale velmi sympatický thriller o muži, který se zamiluje do ženy s temnou minulostí. Nechybí tu překvapivé zvraty, fotogenické záběry Jižní Afriky ani skvělý Peter Fonda v malé roli sadistického gangstera, který rád pracuje s lidskou kůží. Největší devizou celého filmu je ale ústřední dvojice hrdinů, která se k sobě skvěle hodí. Pomáhá i to, že Natasha Henstridge umí velmi solidně hrát a vedle profi herce jako je Macfadyen nevypadá jako chudá příbuzná. Jedinou zásadnější slabinou Second Skin je to, že není nijak extra objevný nebo originální. Všechno už člověk někde viděl. Režisér Darrell Roodt poctivě dělí svou kariéru mezi ceněná africká dramata a čistě komerční, velmi často brakové filmy. Tenhle je jeden z těch jeho lepších komerčních. Je škoda, že film nevyšel na dvd nebo alespoň minimálně neběžel v televizi. Zvlášť když si člověk uvědomí, jaké rutinní thrillerové krávoviny točené v Kanadě dává v neděli večer TV Barrandov. 70% ()