Reklama

Reklama

The Secret Adventures of Tom Thumb

Animovaný / Sci-Fi
Velká Británie, 1993, 60 min

Recenze (4)

p6qwre 

všechny recenze uživatele

Zvláštní animovaný film, ve kterém se vůbec nemluví. Samotný příběh je jednoduchý a nijak zvlášť zajímavý. Ale to prostředí: temné a studené chudinské čtvrti, toxický odpad, zmutovaná zvířata / napůl roboti, všudypřítomná špína, velké můry poletující kolem lamp a mouchy poletující kolem všeho. Ulicemi se potulují lidské trosky, vydávají pouze nesrozumitelné zvuky. A způsob animace tu celkovou dekadenci jenom umocňuje. Švankmajera mi to taky hodně připomenulo, ale v animovaných filmech nemám moc velký rozhled, takže nemám zrovna na výběr ke komu bych to mohl přirovnat... ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Nemám veľmi rád Švankmajera a toto bolo tak na jeho spôsob. Animácia minipostavičiek ešte ušla, ale animácia "hraných" ľudí (riadny oxymoron), do toho múch a všeliakých hmyzích hávedí vôbec. A k tomu tie pazvuky. Ale hororovo ladená atmosféra s niektorými drsnými prvkami, tak netradičná pre klasickú stop-motion animáciu, mala niečo do seba. Celkovo však na mňa trochu bizzare. ()

Reklama

paascha 

všechny recenze uživatele

Vedle Burtonových a Zemanových pohádek je tahle určitě jedna z nejlépe udělaných na světě. Temný svět úzkých uliček, všudypřítomní špiclové, slumově vyhlížející nuzáci, kterým se uprostřed bídy a špíny narodí jednoho večera synáček . A že nebyl větší, než prst, dali mu jméno Paleček. Je to temný, je to drsný, je to hustý. neuvěřitelné. 5 hvězdiček je málo, dal bych 50. Jen doporučuju, a jestli máte rádi animované filmy, musíte to vidět. A jestli máte rádi Švankmajera, vidět jste to už dávno měli!!! ()

Reklama

Reklama