Delibal

Delibal

Drama / Romantický

Turecko, 2015, 117 min

Musím říct, že je to první turecký film, co jsem viděla a překvapilo mě poměrně vysoké hodnocení a po zhlédnutí jsem usoudila, že si to film opravdu zaslouží. Napřed jsem dala jen čtyři hvězdičky, kvůli špatnému zakomponování retrospekce, protože mi docela dlouho trvalo, než jsem přišla na to, jaký příběh se vůbec vypráví. Ale poté jsem film ohodnotila pěti hvězdičkami, které jsem chtěla dát původně, protože je to hodně silný film. Já ho snad skoro celý od druhé poloviny probrečela. Je romantický, všechno je krásné, růžové, ale pak se vše zkomplikuje kvůli bipolární poruše hlavního hrdiny, kterou jednoduše nezvládá a nechce to říct jeho druhé polovině. Možná kdyby ji to řekl, bylo by vše jinak. Ale síla tohoto filmu je v tom, že i když milujete, chcete pro toho druhého to nejlepší, i když se sami kvůli tomu obětujete. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a herci hrají tak, že jim to věříte. Jelikož je film turecký je poměrné těžké ho sehnat. Já našla pouze jeden odkaz na uloz.to s českými titulky s chybami, takže je třeba si některé věci domyslet, ale pořád je to lepší než nic. Doporučuji. https://uloz.to/!dQVVIZz7LfaX/delibal-cz-titulky-mp4(16.3.2019)