Výsledek testu (TV film)

Psychologický

Československo, 1986, 60 min

Zajímavý námět, i když trochu nedotažený: tam kde příběh končí, se dalo ještě pokračovat, zápletka s pětisměnou bytu nepůsobí moc věrohodně. Postavy by mohly být méně vyprofilovasné (např. Heřmánek), ovšem Mrkvička to zvládl velmi dobře, bez přehrávání, ke kterému role "skrytého agresora" svádí, Rozhodně jsem už viděl zbytečnější incenace.(17.3.2013)

Zajímavý psychologický snímek, i když se příběh poněkud vleče, kde je otázkou, nakolik by se bez onoho testu skutečně někdy projevila povaha řidiče, nebo nakolik ony problémy s testem uspíšily jeho agresivitu? Na čí straně byla vina? Škoda jen, že herci se do svých rolí víc nepoložili, moc jsem jim nevěřil, ale to může být i otázkou, nakolik je dokázal motivovat režisér.(16.3.2013)

Ačkoliv si nepotrpím na psychologické filmy, jelikož bývají většinou smutné, tak zde jsem si to nemohl kvůli našim extraligovým hercům nechat ujít. A dobře jsem udělal; je to jedno z nejlepších českých dramat, které jsem kdy viděl. Skvělé výkony, bravurní scénář a velmi reálné pojetí. Doplním jen herecké obsazení: Vladimír Brabec, Jana Preissová a další.(5.5.2010)

Propletenec kolem problému psychologického testu řidiče s povolání zasahující nejen do morálky pracovní, ale i té rodinné. Kdo by to byl řekl, že se budou mstít i děti na synovi onoho psychologa, který popsal u daného řidiče přílišnou agresivitu, čímž ho připravil o pracovní místo a že mu jeho psychologický posudek bude vyčítat i jeho vlastní žena. Boj o správnou věc, zásadovost, moralizování i určitá kritika systému a moci vedoucích míst. Byť je rozhodnutí neadekvátní, nesmí podlehnout žádnému tlaku a to ať je z jakékoliv strany. Příkladná televizní inscenace mající své poslaní vlastně do dnes.(6.12.2015)

Mimo zaverecne pateticke sceny, ktera byla zbytecna, to urcite stoji za videni. Vzhledem k tomu, ze jde o tv inscenaci to bylo zahrano dobre (herci, herecky). Legendarni agresivni jizda Mrkvickova je z dnesniho pohledu legracni, protoze takhle se jezdi dneska normalne... P.S.: ...a Tana Fiserova byla sexy! A ne ze ne!(8.11.2013)