Pokoj v duši

Soul at Peace

(festivalový název)

Slovensko, 2009, 93 min

Křižan tyhle pseudowesterny uměl vždycky, silné a mužské charaktery mu také nikdy nedělali problém. Slovenské hory Jana Kirschner a kvalitní obsazení dávají dohromady fungující pozadí, scénář se stará o zájem i zábavu diváka. Jen Balko je asi spíš dokumentarista, než režisér. Film se potací mezi televizním "lookem" a epickými přelety, občas je vyprávěno až příliš polopaticky, občas se to nechá utéct do ztracena a občas jakoby z filmu vymizel drive, který povětšinu času má. Rozhodně takovýchto filmů od bratrů ze Slovenska nechodí příliš, takže lokální povinnost. Na druhou stranu v evropském rybníčku jen lepší průměr. V base poznáte, že se nedá nikomu věřit, mimo basu si to ověříte, ale život bez důvěry není, tak musíte hledat... 70%(12.10.2011)

Na to, ze ide o slovensky film musim povedat, ze som v podstate spokojny. Klasicka krcovitost v dialogoch je na primeranej urovni az v takej miere, ze ma slova prezentovane postavami nevytacali! Snaha o rozsirenie dejovej reality pritomnostou linie Lubomira Paulovica a Luba Romana, vsak vo mne zanechala obvykly wtf pocit. Ale ako vravim...na slovenske pomery...vobec nie zle.(28.1.2014)

Hmm, asi už nebudem hádzať všetky slovenské filmy do jedného vreca. Pokoj v duši má pekný priebeh, pokojne si plynie a oboznamuje nás s postavami, ktoré sú aspoň podľa môjho názoru dobre zahrané. Potom je tu dobrá zápletka a pár vyhrotených scén. Spolu s dobrou hudbou a pesničkou na konci sa to rovná 4-rom hviezdam.(28.8.2010)

Film vám přinese silný emotivní prožitek, pokud se dobrovolně naladíte na jeho strunu a necháte se unášet příběhem muže právě propuštěného z vězení. Ten se samozřejmě těší domů, ale za těch pár let, kdy seděl ve vězení, se všechno v jeho rodné vesnici změnilo, hlavně lidé, kteří mu dávají znát, že ho neradi vidí. Snaží se začlenit zpět do normálního života, ale vydal se jen hořkou cestu. Bohužel, jsem se nedokázala naladit na tu správnou strunu a příběh u mě vyšel téměř naprázdno. V podstatě ve mě nic nezanechal. Jak přišel, tak odešel. Odsunula jsem ho až na druhou kolej a sledovala krásu hor.(4.6.2010)

Soundtracky majú vo svete popularitu a som rád, že tento zvyk sa začína udomácňovať aj v našich končinách ( Bathory ). Jana Kirschner vystihla duch príbehu a v mnohom sa jej pesnička zaslúžila o jeho pozornosť. A to je dobré ! Príbeh učupený kdesi v podhorskej dedinke s mnohokrát natočeným motívom návratu z väzenia je priamy, jednoduchý a ľudský. Hovorí o emóciach, sile charakteru a priateľstve. O pokoji v duši.(12.5.2009)

• - Producentsky stojí za projektom spoločnosť Forza Production House, pre ktorú je to prvý filmový projekt. (Smok)

• - Slávka Halčáková si vo filme zahrala malú postavu partnerky Roberta Wieckiewicza, ktorý stvárnil rolu najlepšieho kamaráta hlavného hrdinu, podnikateľa Petra. Nakoniec ale bola z filmu kompletne vystrihnutá, nakoľko jej postava odpútavala pozornosť od hlavného príbehu. (Zdroj: pluska.sk) (Raccoon.city)

• - Film mal premiéru 26.1.2009 v Brezne v kine Mostár. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)