Zathura: Vesmírné dobrodružství

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

David Koepp, John Kamps

John Debney
  • TO

Maximálně na sobotní ráno, i Kouzelný klíč a Malí válečníci jsou důstojnější podívaná, rozhodně nejde o žádný pořádný film, žádný velkofilm jako Jumanji. Ti dva bráchové byli neskuteční kreténi, hlavně ten malej a ten kosmonaut jakbysmet. Jediným velkým kladem je úžasná Kristen Stewart. Mezi Jumanji a tímto dílem vidím propastní rozdíl.(30.6.2006)

• xxmartinxx

Mám rád Jumanji... je to taková moje srdcovka. Tohle "pokračování, nepokračování" ale naprosto ztratilo atmosféru a kouzlo, aniž by přidalo něco nového. Pamatuju si, jak jsem jako kluk hrdinům Jumanji fandil, jak jsem se o ně snad i bál - tohle by u mě tyhle pocity vyvolat nedokázalo. Ani před deseti lety, natož dnes. Je jen opakováním toho samého, jen s nesympatickými herci. Skutečně mě to zklamalo.(29.12.2009)

Soundtrack John Debney: 1. Main Titles ,2. Finding The Game ,3. Meteor Shower ,4. Aftermath ,5. Robot Grows / Chase / Standoff ,6. Too Close To The Sun ,7. Zorgons’ Appearance ,8. They’re Not Friendly ,9. Couch Decoy ,10. Astronaut’s Story ,11. Zorgons’ Return ,12. The Dumbwaiter ,13. Stealing The Game ,14. Robot’s Revenge ,15. Shooting Star Card ,16. Brother To Brother ,17. Danny Wins The Game ,18. Zathura Is A Blackhole ,19. Back Home ,20. Home Again.(12.5.2011)

Nejstručnější a nejvýstižnější zaškatulkování by bylo - JUMANJI 2: LOST IN SPACE. Studio také původně chtělo vyprodukovat dvojku JUMANJI, ale záhy se rozhodlo radši adaptovat jinou knihu téhož autora, která je ale velmi důsledně obšlehnuté JUMANJI. V hlavní roli opět zákeřná desková hra s podivným názvem, která uvrhne svět hlavních dětských hrdinů do chaosu a oni ji musí v prvé řadě přežít a až v druhé dohrát. Dětští představitelé jsou sympatičtí, škoda jen, že na plátně nestráví víc času Kristen Stewart (holky holt do klukovských dobrodružství nepatří), která nám od ÚKRYTU vyrostla do krásy. Taky by neškodilo víc humoru (citelně tu chybí Robin Williams) a pokud jste viděli JUMANJI, připravte se, že jste tím pádem viděli i tenhle film a budete veškeré dění a zvraty od začátku až do konce pohodlně předvídat. Každopádně jsou to jedny velké parádní destrukční orgie.(22.6.2006)

Jumanji Enhanced ~ Film, v němž mě ještě neštve Josh a neirituje Kristen. Jó, to byly doby... Kupodivu tu všechny děti hrály celkem dobře. Jen je škoda, že film se tváří jako pro děti, možná i pro menší jak Jumanji, ale ještěři z toho dělají trochu horor. Mimochodem, ten hořící gauč ve ve smíru... je stejně nesmyslný jako všechno ostatní. Ale co :)(21.7.2013)

• - Původně měla být Zathura přímým sequelem k Jumanji (r. Joe Johnston, 1995), ale produkce nakonec zvolila nové ústřední hrdiny. (imro)

• - Na začiatku i na konci filmu si v pracovni otca (Tim Robbins) môžeme všimnúť plagát k snímke Bullittov prípad (1968), na ktorom je zobrazený Steve McQueen. (fefee)

• - Snímek měl nejdříve režírovat Ken Ralston, který pracoval například jako hlavní šéf speciálních efektů v Jumanji, ale také na původních Hvězdných válkách či trilogii Návrat do budoucnosti. (imro)