Zathura: Vesmírné dobrodružství

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

David Koepp, John Kamps

John Debney

Pohodovej film, na kterej muze cumet cela rodina, ale jsou tu dva problemy. Za prve, existuje Jumanji. Nechci tvrdit, ze to je nejakej ultra super film, ale rozhodne pobavi vic. Navic tady je to furt dokola jen o Zorgonech, takze to zacne bejt po chvily krapet stereotypni a nudny. A za druhy, detsti herci. S tim neustalym rvanim mi lezli na nervy a ani herecky to nebylo nic poradnyho. Ale jinak jsem se u filmu vcelku bavil, film je ze zacatku sviznej, obcas je nejakej dobrej for a triky jsou na slusny urovni. Ale i tak to na vic jak 3* neni.(22.4.2007)

• RAiken

Jednoduchý a nevýrazný filmeček na jedno ušmourané odpoledne, který vás rozhodně neurazí, ale taky vůbec ničím nepřekvapí. Dětští herci byli však velice příjemní a hraní jim šlo pěkně od ručičky. Nejlépe s filmem naložíte, když ho pustíte dětem, ty se od něj neodlepí a vy budete mít spoustu času dělat něco jinýho, protože od závěrečné třetiny filmu byste se začali už neskutečně nudit...(15.5.2006)

• lennyd

Otec (Tim Robbins) díky své práci nemá čas na své dva syny Dannyho a Waltera, a ani jejich starší sestra Lisa nepovažuje starání se o ně za svoji nejoblíbenější činnost. A tak jejich hry většinou spočívají v tom, že starší Walter malého Dannyho šikanuje. Jednoho dne najde Danny ve sklepě podivnou hru Zathuru, a jelikož si s ním nikdo hrát nechce, začne sám. Ale brzy jsou do hry zapojeni úplně všichni, resp. hra je všechny pohltí a přenese na světelné míle daleko od poklidného domova. Jediným východiskem je hru dohrát ... dokáží se sourozenci natolik sjednotit, aby se zachránili ? ... Nelze nepoznat inspiraci starším filmem Jumanji. Takže to co na Jumanji bylo originální, tady je jen kopií, akorát převlečenou do (nutno uznat) slušivého sci-fi kabátku. Ale jak je obecně známo, triky nejsou všechno a z ničeho skvělý film neudělají. Herecké obsazení je na úrovni odpovídající zaměření filmu, přičemž hlavní "hvězda" Tim Robbins se ve filmu jen mihne. Autor se sice snažil do filmu zakomponovat i jakési poučení, ale to kapku pod tíhou vizuálních efektů vyšumí kamsi do ztracena. Pokud původní Jumanji odpovídalo 3*, tak tady musím dát minimálně o jednu * méně..(19.12.2008)

Kdepak...Jumanji bylo mnohem lepší. Zathura, ačkoli pojata pompézně v atraktviním prostředí vesmíru, si mě nezískala tak jako Jumanji, avšak má minimálně dva klady, které dělají film snesitelným. Prvním kladem je sympatický trosečník kosmonaut a nakonec - je to celkem zábavné a mladší publukum si jistě pár hvězdiček přidá.(9.1.2008)

Jumanji Enhanced ~ Film, v němž mě ještě neštve Josh a neirituje Kristen. Jó, to byly doby... Kupodivu tu všechny děti hrály celkem dobře. Jen je škoda, že film se tváří jako pro děti, možná i pro menší jak Jumanji, ale ještěři z toho dělají trochu horor. Mimochodem, ten hořící gauč ve ve smíru... je stejně nesmyslný jako všechno ostatní. Ale co :)(21.7.2013)

• - Finálním adeptem na post režiséra se nakonec po odchodu Dennise Dugana stal John Favreau, který má na kontě například Elfa (2003) s Willem Ferrellem. Ten měl být původně jakousi náhradou za Robina Williamse z Jumanji. (imro)

• - Se scénáristy se udály podobné rošády, mezi mnohými zainteresovanými byli například Steve Oedekerk (Božský Bruce), Jonathan Hensleigh (Jumanji, Kat) a Peter Ackerman (Doba ledová). (imro)

• - Při natáčení filmu ztratil Jonah Bobo, představitel Dannyho, tři zuby, a tak mu musely být vytvořeny umělé. (Listeroman)