Zathura: Vesmírné dobrodružství

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

David Koepp, John Kamps

John Debney

Nejstručnější a nejvýstižnější zaškatulkování by bylo - JUMANJI 2: LOST IN SPACE. Studio také původně chtělo vyprodukovat dvojku JUMANJI, ale záhy se rozhodlo radši adaptovat jinou knihu téhož autora, která je ale velmi důsledně obšlehnuté JUMANJI. V hlavní roli opět zákeřná desková hra s podivným názvem, která uvrhne svět hlavních dětských hrdinů do chaosu a oni ji musí v prvé řadě přežít a až v druhé dohrát. Dětští představitelé jsou sympatičtí, škoda jen, že na plátně nestráví víc času Kristen Stewart (holky holt do klukovských dobrodružství nepatří), která nám od ÚKRYTU vyrostla do krásy. Taky by neškodilo víc humoru (citelně tu chybí Robin Williams) a pokud jste viděli JUMANJI, připravte se, že jste tím pádem viděli i tenhle film a budete veškeré dění a zvraty od začátku až do konce pohodlně předvídat. Každopádně jsou to jedny velké parádní destrukční orgie.(22.6.2006)

Takže, otec ( v podání standartního Tima Robbinsna ) musí na schůzi a tak nechá své dva syny a dceru doma.Dcera spí. A bratři se moc v lásce nemají. A proto starší bratr pošle toho mladšího někam do sklepa, kde objeví hru s názvem Zathura: Vesmírné dobrodružství. A protože je to kluk zvědavý, tak si ji chce zahrát. A tak začnou bratři hrát, po prvním hodu vyjede karta s nějakou divnou větou, něco jako " Déšt meteoritů. Odhodtě klamné cíle". A v tom začnou padat meteority.Dům ve kterém žíjí chlapci se náhle ocitne ve vesmíru . A pak vypadávají ze hry další a další karty a vše co je na nich napsáno se opravdu děje. Zdá se Vám to povědomé? Že by Vám to přípomínalo Jumanjiho? Mně ho to tedy hodně připomínalo, jen s rozdílem, že tohle bylo sci-fi. Tudíž se nejedná o žádný originální film. Ale pravdou zůstává, že snímek má dobré efekty, skvělé herecké výkony dětských herců, vtip, akci a napínavost. Je velkká škoda, že je tak pokažený konec, kdy se tam vyskytnout Zorgové ( velké jěštěrky ) a celkově je to dosti přehnané. Dávám tři zasloužené, protože jsem se přijemně bavil.(27.1.2007)

• Sinecod

Dva hloupý a nesympatický paňáři běhají po domě bez jakéhokoliv smyslu, kdy se něco stane a místo toho, aby to řešili a posunulo je to ve filmu někam dál, pořád jen zmateně pobíhají, vaří si makaróny se sýrem nebo se hádají koho má tatík raději a to zrovna ve chvíli, kdy jim barák rotuje vesmírem a chtějí je zabít ještěří obludy. Děti jsou zlo a ve filmu obzvlášť plus absolutní nesmysl s jakousi časovou smyčkou nebo úplně blbou hrou. Srovnání s Jumanji chápu, vždyť je tam hra, hůůůů! Zatímco Jumanji je fajn film s postavami, které dělají smysluplné věci a posunují se stále dál, aby měl film spád a rozuzlení, tady se furt bincáme na jednom místě a pak bác (ne, autobus ne) konec. Ani ta Kristen se mi tam nelíbila. Kravina to je a ty já nerada.(7.4.2014)

Jako by to z oka vypadlo Jumanjimu. Původně jsem myslel že řeknu, že to není ani zdaleka tak jako Jumanji, ale když se to rozjelo musím svůj názor změnit. Bylo to zajímavě natočené, a na rodinný film to mělo i vcelku dobré efekty. Ti dva to zahrali velice slušně, a netušil jsem kolik charisma ma Dax Shepard. Tim Robbins byl příjemné zpestření, a Kristen ... no, tu moc nemusím. Jinak vcelku dobrá rodinná komedie, ale kultovka z toho nebude.(28.9.2009)

Docela zajímavý nápad udělat takovou fantasy hru Zathura...Jenže si nemůžu pomoct s tím, že mi to připomíná Jumanji. Tento film jsem viděla hned několikrát a docela se mi to líbilo. Perfektní Josh Hutcherson, Kristen Stewart (která má občas i světlé herecké stránky) a malý Jonah Bobo. Docela mi tu i chyběl nějáký dospělý element jako byl v Jumanji Robin Williams tak tady je to pouze část filmu Dax Shepard.(27.10.2012)

• - Podle knih Chrise Van Allsburga už vznikl kromě Jumanji také Polární expres (r. Robert Zemeckis, 2004). (imro)

• - Finálním adeptem na post režiséra se nakonec po odchodu Dennise Dugana stal John Favreau, který má na kontě například Elfa (2003) s Willem Ferrellem. Ten měl být původně jakousi náhradou za Robina Williamse z Jumanji. (imro)

• - Snímek měl nejdříve režírovat Ken Ralston, který pracoval například jako hlavní šéf speciálních efektů v Jumanji, ale také na původních Hvězdných válkách či trilogii Návrat do budoucnosti. (imro)