Zathura: Vesmírné dobrodružství

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

David Koepp, John Kamps

John Debney
  • TO

Maximálně na sobotní ráno, i Kouzelný klíč a Malí válečníci jsou důstojnější podívaná, rozhodně nejde o žádný pořádný film, žádný velkofilm jako Jumanji. Ti dva bráchové byli neskuteční kreténi, hlavně ten malej a ten kosmonaut jakbysmet. Jediným velkým kladem je úžasná Kristen Stewart. Mezi Jumanji a tímto dílem vidím propastní rozdíl.(30.6.2006)

CD/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +příběh, hudební doprovod, efekty, některé scény, pár zvratů, Kristen Stewart -která je však v celém filmu jen pár minut, dialogy, herci, a pozor: film co jsem viděl měl 97 minut!, nikoliv 113 jak uvádí ČSFD!?/// Už je to dlouho co jsem viděl Jumanji. To jsem byl ještě dítě, kterému se to relativně líbilo. Kdybych však z pohledu dítěte měl hodnotit oba filmy, asi bych dal přednost Zathuře, protože má poutavý příběh, pěkné herce, zajímavé prostředí. Ovšem jako velký kluk mohu snad jen ocenit parádní vizuální efekty, a dobře poslouchatelnou hudbu, která fajně dotváří až hororovou atmosféru. Děti se možná budou i bát. Ovšem film velice shazují infantilní výkony všech herců, a rovněž jejich český dabing. Celkově tedy pěkná fantasy pohádka, která je však určena především dětem./// Celkem 62%///(9.11.2006)

Vesmírná verze populární Jumanji, poněkud slabší, méně humorná a trikově ošizená, protože se pohybuje v trochu jiném rozpočtovém pásmu. Na druhou stranu ale stále koukatelná, ocení ji především děti mezi 6 a 12 lety a pak ti, kteří se aspoň tu a tam vrací rádi do dětských let, což je i můj případ. Musíte prominout naivní vzhled ještěřích oblud i to, že se celkem lacině brnká na osvědčenou strunu rodinných hodnot a máte tu průměrný dobrodružný dětský film na jedno použití. Celkový dojem: 50 %. Uvažoval jsem i o dvou hvězdičkách, ale pak jsem si uvědomil, že zoufale naivní dětský seriál Spadla z oblakov má momentálně lepší rating než Zathura, takže není co řešit...(17.1.2012)

• lilina133

Na tomto filmovom kúsku krásne vidno, že mať dobrý nápad (aj keď starší a pre pár rokmi omnoho lepšie spracovaný) nestačí...Zathura sa hrá na mladšieho a modernejšieho brata (alebo sestru??:)) Jumanji, avšak kvality tohto filmu nedosahuje ani náhodou...Keďže už z názvu vyplýva, že sa jedná o vesmírne dobrodružstvo, tak si človek pomyslí, že aj keď dejovo to nebude až také prevratné, efekty by to mohli vcelku zachrániť...avšak bohužiaľ...Houston máme problém a lietajúci dom vo vesmíre a príšery, ktoré skôr ako zimomriavky vo vás vzbudia obrovský záchvat smiechu to nie je to pravé orechové, čo by ste čakali od filmu s takým názvom ako je Zathura...Film je síce určený pre mladšieho diváka, takže je možné že deťom sa to bude veľmi páčiť a prehliadnu veci, ktoré staršiemu a pozornejšiemu divákovi nemajú šancu utiecť...že dvaja hlavní predstavitelia sú príšerní, že dej je tak mimoriadne prehnaný, nereálny (aj keď to by až tak nevadilo, avšak tu je až priam pritiahnutý za vlasy) a ešte k tomu maximálne klišéovitý, že astronautská pointa pred koncom vôbec nedáva zmysel, že napriek tomu, že by ste napätím nemali ani dýchať naopak chcete aby toto "dobrodružstvo" skončilo čím skôr bez ujmy na zdraví...a preto odporúčam, radšej si pozrite staršie Jumanji aj s kúskom nostalgie a fantastickým Robinom Williamsom:)(21.6.2009)

Kdepak...Jumanji bylo mnohem lepší. Zathura, ačkoli pojata pompézně v atraktviním prostředí vesmíru, si mě nezískala tak jako Jumanji, avšak má minimálně dva klady, které dělají film snesitelným. Prvním kladem je sympatický trosečník kosmonaut a nakonec - je to celkem zábavné a mladší publukum si jistě pár hvězdiček přidá.(9.1.2008)

• - V přípravě byl kromě Zathury také třetí díl, scénář k němu napsal Don Rhymer (Agent v sukni), ale vzhledem na vlažný komerční ohlas na snímek se ho zřejmě nedočkáme. Hlavní postavou tu měl být viceprezident USA, který našel tajemnou hru. (imro)

• - Na začiatku i na konci filmu si v pracovni otca (Tim Robbins) môžeme všimnúť plagát k snímke Bullittov prípad (1968), na ktorom je zobrazený Steve McQueen. (fefee)

• - Finálním adeptem na post režiséra se nakonec po odchodu Dennise Dugana stal John Favreau, který má na kontě například Elfa (2003) s Willem Ferrellem. Ten měl být původně jakousi náhradou za Robina Williamse z Jumanji. (imro)