Zathura: Vesmírné dobrodružství

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

David Koepp, John Kamps

John Debney

Zathura: Vesmírné dobrodružství, je úplně to samé, co bylo Jumanji, jen se to odehrává ve vesmíru a postrádá to skvělého tahouna filmu, Robina Williamse. Je to prostě o dětech, co si zahrály nevinnou hru a zažily při ní pár menších vesmírných příhod. Dal bych 2 hvězdy, ale že mě zajímá vesmírná tématika, tak moje hodnocení zvyšuji na 3 hvězdy.(22.12.2010)

Pohodovej film, na kterej muze cumet cela rodina, ale jsou tu dva problemy. Za prve, existuje Jumanji. Nechci tvrdit, ze to je nejakej ultra super film, ale rozhodne pobavi vic. Navic tady je to furt dokola jen o Zorgonech, takze to zacne bejt po chvily krapet stereotypni a nudny. A za druhy, detsti herci. S tim neustalym rvanim mi lezli na nervy a ani herecky to nebylo nic poradnyho. Ale jinak jsem se u filmu vcelku bavil, film je ze zacatku sviznej, obcas je nejakej dobrej for a triky jsou na slusny urovni. Ale i tak to na vic jak 3* neni.(22.4.2007)

• xxmartinxx

Mám rád Jumanji... je to taková moje srdcovka. Tohle "pokračování, nepokračování" ale naprosto ztratilo atmosféru a kouzlo, aniž by přidalo něco nového. Pamatuju si, jak jsem jako kluk hrdinům Jumanji fandil, jak jsem se o ně snad i bál - tohle by u mě tyhle pocity vyvolat nedokázalo. Ani před deseti lety, natož dnes. Je jen opakováním toho samého, jen s nesympatickými herci. Skutečně mě to zklamalo.(29.12.2009)

Soundtrack John Debney: 1. Main Titles ,2. Finding The Game ,3. Meteor Shower ,4. Aftermath ,5. Robot Grows / Chase / Standoff ,6. Too Close To The Sun ,7. Zorgons’ Appearance ,8. They’re Not Friendly ,9. Couch Decoy ,10. Astronaut’s Story ,11. Zorgons’ Return ,12. The Dumbwaiter ,13. Stealing The Game ,14. Robot’s Revenge ,15. Shooting Star Card ,16. Brother To Brother ,17. Danny Wins The Game ,18. Zathura Is A Blackhole ,19. Back Home ,20. Home Again.(12.5.2011)

• lilina133

Na tomto filmovom kúsku krásne vidno, že mať dobrý nápad (aj keď starší a pre pár rokmi omnoho lepšie spracovaný) nestačí...Zathura sa hrá na mladšieho a modernejšieho brata (alebo sestru??:)) Jumanji, avšak kvality tohto filmu nedosahuje ani náhodou...Keďže už z názvu vyplýva, že sa jedná o vesmírne dobrodružstvo, tak si človek pomyslí, že aj keď dejovo to nebude až také prevratné, efekty by to mohli vcelku zachrániť...avšak bohužiaľ...Houston máme problém a lietajúci dom vo vesmíre a príšery, ktoré skôr ako zimomriavky vo vás vzbudia obrovský záchvat smiechu to nie je to pravé orechové, čo by ste čakali od filmu s takým názvom ako je Zathura...Film je síce určený pre mladšieho diváka, takže je možné že deťom sa to bude veľmi páčiť a prehliadnu veci, ktoré staršiemu a pozornejšiemu divákovi nemajú šancu utiecť...že dvaja hlavní predstavitelia sú príšerní, že dej je tak mimoriadne prehnaný, nereálny (aj keď to by až tak nevadilo, avšak tu je až priam pritiahnutý za vlasy) a ešte k tomu maximálne klišéovitý, že astronautská pointa pred koncom vôbec nedáva zmysel, že napriek tomu, že by ste napätím nemali ani dýchať naopak chcete aby toto "dobrodružstvo" skončilo čím skôr bez ujmy na zdraví...a preto odporúčam, radšej si pozrite staršie Jumanji aj s kúskom nostalgie a fantastickým Robinom Williamsom:)(21.6.2009)

• - Původně měla být Zathura přímým sequelem k Jumanji (r. Joe Johnston, 1995), ale produkce nakonec zvolila nové ústřední hrdiny. (imro)

• - Snímek měl nejdříve režírovat Ken Ralston, který pracoval například jako hlavní šéf speciálních efektů v Jumanji, ale také na původních Hvězdných válkách či trilogii Návrat do budoucnosti. (imro)

• - Při natáčení filmu ztratil Jonah Bobo, představitel Dannyho, tři zuby, a tak mu musely být vytvořeny umělé. (Listeroman)