poster

Zathura: Vesmírné dobrodružství

 • USA

  Zathura: A Space Adventure

 • USA

  Zathura

 • Slovensko

  Zathura: Vesmírne dobrodružstvo

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Režie:

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

Scénář:

David Koepp, John Kamps

Hudba:

John Debney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Při Sázkách a dostihách se mi splašily koně, při hraní Monopolů jsem způsobil světovou finanční krizi a při šachách jsem se omylem na týden zamkl v bílé věži. Takže kdybych se při šmrdlání Zathury ocitl mezi meteorickým rojem, tak by mne to rozhodně z míry nevyvedlo. Ovšem očekával bych tam o něco větší zábavu než je tato unylá propagace rodinných hodnot, která sice moc nebolí, ale jeden kosmonaut, jeden robot a stádo ještěrek z toho žádný velký fantazijní zážitek nedělá.(15.4.2014)

 • M.a.t.t.
  ***

  Vesmírne Jumanji, snáď ste nečakali viac. Ak si chcete zaspomínať na staré detské časy v ktorých bol jedným z vašich naj filmov, nemali by ste váhať. Ak obľubujete sci-fi, máte dôvod naviac. Len musíte mať na pamäti, že ide o zábavu prioritne určenú kategórii do 15 rokov, z ktorých ste už pravdepodobne stihli vyrásť...(13.2.2008)

 • mustafa
  ****

  Zathuru jsem zhlédl víceméně omylem a klišovitě musím napsat, že jsem byl velmi mile překvapen. Snímek je inteligentní, dialogy smysluplné a děj celkem strhující. Jedná se o skvěle natočený dobrodružný film z vesmírného prostředí. Srovnání s Jumanji se přímo nabízí, ale myslíim si, že Jon Favreau (líbil se mi už jeho Elf a potvrzuje, že dobrodružný žánr je jeho parketa) předlohu zpracoval poutavěji a tím pádem lépe, skvěle stupňuje napětí, volí zajímavé postavení kamery a měl zejména větší štěstí na dětské představitele, kteří hrají se skutečným odhodláním a díky nim je celkem stravitelné i jasné ideologické poselství, které je ve filmu obsaženo. Ovšem film paradoxně problematika "rodiny nade vše" jaksi zceluje a hádky mezi sourozenci jsou podány celkem věrohodně, není to jen takové bezduché "pošťuchování" a primitivní tlachání o rodinném štěstí. Kouzlo filmu spočívá především v tom, že pracuje s dětskou představivostí a dětským okouzlením, touhou po nezávazném dobrodružství. To se do filmu podařilo přenést bravurně, i za cenu omezení vizuálních efektů, které bývají součastí každého podobného filmu (a to se snímek paradoxně odehrává ve vesmíru). Vizuální efekty jsou ve filmu jen proto, aby podpořily vyprávění a neobtěžovaly diváka od děje, nechtějí diváka nadchnout faktem, že jsou daleko lepší než v předchozím snímku, který se ovšem omezil pouze na efekty a příběh je odsunut na vedlejší kolej. Tento přístup se mi líbí a bezmezně ho schvaluji. Být o deset let mladší, u filmu slintám nadšením, takhle alespoň vím, co pustit mladšímu příbuzenstvu, až se opět dostaví na povinou rodinnou návštěvu. Zathuru totiž s chutí zhlédnu znovu s nimi.(8.8.2007)

 • predators
  ***

  Je to piškotí, ale na druhou stranu musím uznat, že to bylo úžasné dobrodružství. Tedy pro ty děti a počítám, že až se na to budou dívat naše děti, bude to pro ně stejně fascinující. Vesmírný prostor byl vytvořen na jedničku, výběr herců taky nebyl špatný. Trochu mi vadili nemotorní ještěři a pro děti asi složitá pointa, ale tu jim rádi vysvětlíme. 60%(19.6.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $65miliónovTržby USA $29,258,869Tržby Celosvetovo $64,321,501Tržby za predaj DVD v USA $22,010,826 //počet predaných kusov 1,326,368║ Nie je to nič prelomové ale napríklad pre film Jumanji to je vyrovnaný konkurent, réžia celkom svižná, dej nenudí, občas niečo aj pobaví, trikovo to ušlo. /55%/(26.5.2010)

 • - 65 milionů vložili producenti do adaptace novodobé povídkové klasiky, a během prvního víkendu (11. – 13. 11.) v amerických kinech vydělali 14,4 milionu dolarů. Celkový obrat se do konce roku vyšplhal na 28 milionů. (imro)

 • - Snímek měl nejdříve režírovat Ken Ralston, který pracoval například jako hlavní šéf speciálních efektů v Jumanji, ale také na původních Hvězdných válkách či trilogii Návrat do budoucnosti. (imro)

 • - Produkce dlouho uvažovala nad názvem „Jumanji 2“, aby do kin přišli také fanoušci tohoto snímku. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace