poster

Zathura: Vesmírné dobrodružství

 • USA

  Zathura: A Space Adventure

 • USA

  Zathura

 • Slovensko

  Zathura: Vesmírne dobrodružstvo

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2005, 97 min

Režie:

Jon Favreau

Předloha:

Chris Van Allsburg (kniha)

Scénář:

David Koepp, John Kamps

Hudba:

John Debney
(další profese)

Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský) **

  "Zathura je typickým filmom pre deti, ktorý má len malú šancu nejako výrazne uchvátiť dospelejšie publikum (možno len ak by ste sa naozaj brutálne nudili). Ale toto asi bolo aj cieľom, pobaviť detského diváka jedným vesmírnym dobrodružstvom, čo tvorcovia vcelku splnili. Uznávam, že ma bavia asi…" (více)

 • Filmkabi.net (Jan Hlubek) *

  "Režisér zkrátka dorazil to, co přinesla už předloha a scénář. Ani s půdou verneovsky a komiksově naivní obraznosti, slibované úvodními titulky, se totiž nedokázal popasovat tak, aby nás bavila a překonala pouhé drobné náznaky (design splašeného robota nebo nepřátelských lodí). Ani jinak netěží z…"

 • Filmpub.cz (Marek Žilka) ****

  "Neměli byste litovat. Ačkoli je Zathura postavena, stejně jako většina dětských filmů, na stále omílaných tradičních hodnotách (sourozenci by se měli mít rádi a táhnout za jeden provaz), nejedná se o nějakou podbízivou řadovou disneyovku. Nechybí jí styl, šťáva ani cool humor."

 • Filmweb.cz (Tomáš Trantina) **

  "Scénář je děravý jako cedník, plochý bez jakékoliv gradace nebo vyvrcholení a k uzoufání neoriginální. Už dlouho se mi nestalo, abych se takhle doslova pronudil k závěrečným titulkům. Jediným dobrým důvodem proč jít na Zathuru (kromě hyper cool úvodních titulků), je to, že jste dosud neviděli…" (více)

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) **

  "Tak mizernú vykrádačku, ako je Zathura som už dávno nevidel. Pomerne výrazne ma to prekvapuje pri Koeppovi, ktorý má za sebou Jurský park, M:I, Spidermana, či Vojnu svetov. To znamená, že adaptovať knihy vie (hm, vlastne Vojna svetov...) a predsa sa podpísal pod čosi, čo prebiehalo asi na nejakom…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "Se Zathurou si budete zkrátka prozpěvovat durovou melodii, kterou vám občas okoření dospělácké převrácení režijních rutin a sem tam znepříjemní nejistí dětští herci, kterým sice pasuje do tlamek bratrské hašteření, ale ne tak jednoduché emoce posílané přímo do kamery. Ale ani ti nevytáčí, protože…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Zathura od počátku odkazuje k celé řadě vesmírných sci-fi filmů. Diváka navnadí velmi vydařené úvodní titulky, sympaticky stylizované do podoby kosmických sérií jako byl Flash Gordon anebo comicsový Adam Strange. Vesmírné putování od dobrodružství k dobrodružství nejednou připomene Stopařova…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace