Děti ze Síria (TV seriál)

• český

Děti psí hvězdy

Children of the Dog Star

• slovenský

Deti zo Síria

Sci-Fi

Nový Zéland, 1984, 6x30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (16)

Legendární novozélandský psycho-scifi seriál osmdesátých let, nám všem tehdejším divákům Českoslovenka sprostředekováván ČT v pořadech Vega nebo Magion, kde ho stále dokola ukazovali s jiným legendárním seriálem "Děti s kouřové hory" a sice v hlasování o "NEJ" seriál který chceme vidět jako na přání. Vím že tyto dva delší dobu pořád vítězili. Škoda že ČT v současné době už nemá-nevlastní vysílací práva, poněvadž bych se na nej velice rád podíval znovu, ostatně asi jako každý tehdejší pamětník a dítko školou nebo dokonce ještě školkou povinné. Moc si z něj už nepamatuji-no řekl bych že skoro nic až na pár segmentů jako na to něco neznámého z vesmíru, co se vynořovalo z bahna, na nějakého starého dědu který učil nějaké mladé děti snad dvojčata holku s klukem telepaticky komunikovat s kameny, nějakou duhu atd. Závěr snad končil ostatně jako vždycky vítězstvím dobra nad zlem, alespoň tedy v dětském filmu a seriálu. Moc toho není, ale i tak jsem rád že jsem si alepson něco po více jak dvaceti letech vybavil:-)) Naprostý dětský kult, a skvělý seriál pro mladé při kterém jsem se tenkrát i docela bál. Zároveň jsem moc rád že se mě k němu prostřednictvím této chytré databáze podařilo dopátrat. Škoda že jen někde na netu chybí nějaké ucelené info o tomto seriálu, dokonce ani na youtube.com nemají žádné video. Byla to stejně krásná doba jen považte: Čáryfuk, Skyppy, Kořeny, Co přináší řeka, Hunterovo zlato, Děti z kouřové hory, Strašidla pod čertovým kolem, Chocky, Dva roky prázdnin, Bedna Edna, Lišák Vuk, Korálový ostrov, Tajuplný ostrov, Goro bílý pes, Spadla z Oblakov, Jack Holborn,atd. Chjo:-(((16.8.2007)

• WANDRWALL

Karlos80 vše podstatné řekl. On je specialista na tyhle seriály. Nebudu proto nosit uhlí zpátky do dolů, tedy dříví do lesa.(10.9.2010)

Další z oblíbených seriálů mého dětství, cca před dvěma lety jsem ho zhlédl v originálním znění, ale až nyní jsem ho sehnal v původním českém dabingu. Další z adeptů na reprízu, snad si pro něj některá z televizí najde místo ve vysílacícm schématu. Hodnocení - průměrné herecké výkony, scénář, dialogy, výprava, hudba, bohužel i kvalita původního českého dabingu není zázračná, triky odpovídající seriálu osmdesátých let. P.S.: Vzpomenete si ještě na Koloba? Proto pro připomenutí: http://www.youtube.com/watch?v=CeDXLp9O3yE a např. http://www.youtube.com/watch?v=P_V7ztvi1Gg(14.1.2009)

Pamatuju si na několik dílů, ale i v době, kdy toho Československá televize moc nedávala, mně to nebavilo.(9.4.2013)

Já si to taky nepamatuju už, ale mám jisté střípky, že se tam objevovalo něco (nějaká technologie- asi mimozemská?) na půdě a ty děti s tim komunikovali(11.7.2007)

• hygienik

Premúdrelá Gretchen, domorodý Ronny a jedináčik Bevie sa nevedia dohodnúť, či vytiahnuť kábel zo zástrčky :) Slabučký scenár, dokonca aj na 80. roky úbohé efekty a zabitý záver. K tomu mierne nevydarený dabing. Ale záhadne sa to tvárilo skoro do konca.(4.3.2016)

Těžko tohle hodnotit ,když si to vůbec nepamatuju ,jen ten název mě něco říká. Že to bylo ve Veze to si pomatuju ,ale víc už si opravdu nevybavím jen náký spojení z nadpřirozrnem tam bylo. Proč to dnešní tv znova nekoupí.(4.12.2008)

Z toho seriálu si pamatuju snad jen jméno mimozemštaňa (Kolob) a že jsem se u toho jako malej parádně bál...(5.12.2011)

Viděno po letech. Sice to už pro mě nemá takové grády jako když jsem to jako malý sledoval v Magionu, ale vzhledem k tomu, že je seriál určen mladšímu publiku, mezi které se už nějaký ten pátek nepočítám mi to příliš nevadilo.(11.10.2009)

Ano! Vše podstatné napsal Karlos80.(26.3.2010)

Dmes už starý seriál, ale myslím, že stále dobrý o třech přátelích, mimozemské záhadě v bažinách(klob) a hladové podnikatelce, která chtěla vysoušet bažinu ačkoli byla "tabu". KE STAŽENÍ je na uložto.cz a myslím, že i na Helpsy.com Všech šest dílů.(16.5.2010)

Dávám 4 hvězdy, i když si to moc nepamatuju, jen útržkovitě. Doslova : "Parta dětí - půda - vesmírný dalekohled - nebe plné hvězd - mimozemská civilizace? - strašidelná znělka"...(25.1.2009)

Seriál jsem si musel objednat přímo z Nového Zélandu. A po opětovném shlédnutí musím konstatovat, že některá stará díla mají prostě "duši". Jinými slovy to "něco", co v dnešních filmech a seriálech dost často chybí a o čem se někdo domnívá, že je to nahraditelné barokními efekty.(31.7.2010)

• axik

Až na to, že Karlos smíchal Děti ze Síria se seriálem Pod horou :D(21.1.2012)

Ako uz spominaju mnohi podo mnou - tento serial je proste klasika (teda ak ste boli dieta v 80/90tych rokoch ked to vysielali v nasej televizii) Viem ze ked som bol maly tak to bol jeden z naj scifi serialov a az do dnes si pamatam niektore detaily. S vynalezom internetu som tento serial nedavno objavil na Youtube, a znova si ho pozrel a musim povedat ze - stale je to pozeratelne! Dokonca - povedal by som ze par veci je tam velmi dobrych aj na dnesne pomery. Samozrejme najvacsie plus je ten napinavy pribeh napisany pre detskeho divaka - hlavne postavy su deti, odhaluju tajomstvo bez pomoci dospelych, a detsky divak ma potom super pocit ze aj on ma sancu podobne tajomstva odhalovat :) Je to pomerne stara zalezitost ('84) ale aj tak to vyuziva efekt "koniec epizody v najnapinavejsom - pokracovanie o tyzden" co je tiez vyborny sposob ako si udrzat divaka. Ako dalsie velke plus hodnotim uvodnu znelku - je to sice len taka synth pop skladbicka ale - je to jedna z tych zneliek co sa da zapamatat. (Celkovo mam pocit ze serialy z 80tych rokov mali o dost vyraznejsie znelky ako dnesna produkcia). No a napokon - hlavna detska postava - Sarah Dunn je herecky velmi dobra! Trosku sa aj divim preco su deti siria jej jedinym serialom. Ked to zhrniem - ak ste serial ako mali nevideli, tak mozno 2/3 hviezdy - doporucujem pozriet ako scifi klasiku. Ak vam vsak deti siria cosi vravia a spominate si na to z detstva - rozhodne plny pocet a oplati sa pozriet znova (je to len 6 epizod po 20 minut). A nemyslim ze prehanam(9.11.2010)

Tenkrát jsem se u toho hrozně bál a pochybuji, že dnes by tomu bylo jinak. Moc si toho nepamatuji, ale rád bych se podíval na opakování, kdyby bylo. Tahle jsem jen viděl znělku na youtube.(10.3.2012)