Žraloci

Danny Lerner

Les Weldon

Emil Topuzov
  • ivishka

Hmmm...rok 2005? Really? Oč tu vůbec šlo? No tušila jsem, že se někdo bude snažit o čelisti a dá k tomu takovou tu děsnou hudbu ovšem nenapadlo mě, že ze začátku udělá z filmu naprostý odpad podivná science fiction kde se objeví dvě hnusné obludy - asi mimozemšťané - a pak nějáký rádoby Titanic. Katapultace do odpadů nejvyššího kalibru byla způsobena d*mencí dialogů, do očí bijící nedostatek deodorantu posádky plavidla(zjevně natáčeli snímek za běhu a pří útěku před policisty), děsná hudba a hlavně ta operní(přestože mi něják extra nevadí třeba v divadle, ale takhle ji použít???ZBYTEČNÉ ). Hodně dobré bylo, že jsem za necelých 20 let co žiji na této zemi zjistila, že žraloci vrčí jako tygři a sežerou co je napadne či dokonce se dá použít oheň pod vodou a zlaté dobré pravidlo - dosovek není nikdy dost - je zjevně charakteristikou takovéhoto nesmyslu. Inu není se čemu divit...A ta hra na city????Really?(17.11.2012)

• Smok

Už prvá veta z oficiálneho textu distribútora v obsahu filmu dáva človeku tušiť, o akú "kvalitku" sa bude jednať. Ja hovado som si nedal povedať a film aj napriek tomu odsledoval. Chyba. Vôbec nič by sa nebolo udialo, keby filmári nechali žralokov na pokoji ihneď po roku 1975 po natočení Čeľustí. Všetky žraločie filmy, ktoré som videl po tomto roku sú už len mlátenie prázdnej slamy.(30.10.2009)

Je pravda, že mezi špatnými filmy jsem viděl vydatnější kousky, ale bod dám za nekonečné natahování, bod za asi 7x výskyt Deus ex machina, když už nebylo v příběhu jak zápletku vyřešit (neřikám, že autor scénáře byl úplnej vůl, ale...) a bod za nostalgii, neboť mi to do jisté míry připomnělo Inseminoid :))))(11.5.2012)

• Godhaj

,,Já se vracím domů a moře mi zpívá.“ Vidět v jednom filmu krvelačné žraloky, záhadu bermudského trojúhelníku a mimozemšťany zní vskutku jako pravý požitek milovníka špatných filmů. Jenže opět a znovu tvůrci rezignovali na jakýkoliv humor a berou tu svou snůšku hloupostí s nesmírnou vážností. Corin Nemec, tentokrát s dlouhými vlasy, byl suchý a nudný. Ženská část osazenstva asi soutěžila Miss Kačer, protože takové sbírky odulých rtů jsem se bál více než žraloků. A o scénáři a příběhu už by byla hanba mluvit.(31.1.2014)

• Nick Tow

Pri "filmoch" tohto typu spravidla hodnotenie ovplyvňujú dva faktory. Buď vás ich béčkovosť nadchne nejakým /častokrát nechceným/ pulpovým kúzlom či dychvyrážajúcou demenciou natoľko, že sypete hviezdičky v záchvate radosti... Alebo ide o béčko, ktoré sa iba zúfalo tvári na čosi viac, než je a na čo má - a vtedy zostáva iba hrobárska lopata a pekne hlboký hrob. Žraloci si vypýtalli moju pozornosť už pri prvom pohľade na "žaketku" DVD, kde mi do očí udrel preklep (!) v slogane. Veľa som si sľuboval aj od americko-bulharskej koprodukcie a od trojčlenky "Bermudský trojuholník - vraždiaci žraloci - emzáci". Sklamal som sa. Na Žralokoch je síce zlé úplne všetko, ale nič z toho netrčí natoľko, aby som tomu venoval láskyplnú pozornosť, s akou si matka pritúli na hruď svoje makrocefalitické dieťa. Vlastne som to chcel spláchnuť do odpadu, ale jednu hviezdičku dať predsa len musím: ze jednu jedinú scénu, kde "votrelecom" a "predátorom" šmrncnutí emzáci predvedú pod vodou začudovanú pantomimickú etudu /scénku nájdete na fotke v galérii, nemusíte kvôli tomu pretrpieť celý film/ .(20.8.2006)