Witch Hunter Robin (TV seriál)

• Japonsko

ウィッチハンター ロビン

• Japonsko

Wičči hantá Robin

Witch Hunter Robin

Animovaný / Drama / Fantasy / Krimi

Japonsko, 2002, 26x24 min

Přišlo mi to jako dva různé seriály slepené v jeden. První polovina je koncipována jako námětem zajímavá, ale provedením průměrná detektivka. Ve druhé polovině se začne odvíjet souvislý příběh, který začne vysvětlovat některé události z předchozích dílů a seriál nabere na zajímavosti. Bohužel to čekání na zajímavější část je příliš dlouhé. Hodnocení: první polovina 40%, druhá 70%. Celkově 60%.(28.11.2008)

Dle mého tento seriál plně nevyužil svého potenciálu. Prvních cca 10 dílů se velmi pomalu seznamujeme s hlavními aktéry příběhu. Až teprve poté nabere děj na obrátkách. Po určitém příběhovém zvratu asi v polovině série jsem se velmi těšil na velké finále - to však bohužel nenastalo. Některé díly jsou fajn, jiné zase docela dost nudí - proto jen 3*.(27.2.2011)

Toto anime jsem si vybral náhodou, zaujalo mě téma, tak proč ne. nečekal jsem od toho nic více, než od každého podobného seriálu, tak by to mělo být. A? Teda... Jako fakt zvláštní. Seriál se dlouho rozjíždí, už jsem se bál, že skončí dřív, než začne. Postavy jsou velmi sympatické a už kvůli nim to člověka přece jen pohltí. Ale ve srovnání s mými oblíbenými (Hellsing, Berserk, Claymore, ...) je to trochu slabší. Nemá to nijak epické finále, chybí tomu zásadní zvraty a tak nějak strhující akce. Nechci tím ale říct, že bych se nudil, bo dokonce ani nebavil. To vůbec ne. Seriál se veze na pohodové vlně, nikdo moc neví, jak se to bude dál vyvíjet a posledních 5-6 dílů už získává dost na závažnosti. Dobré, líbilo hodně, jen to nebude patřit do mojí vitrínky těch nejlepší. Ale spokojenost určitě, ten čas za to stál :).(28.9.2014)

Čekala jsem úplně něco jiného, jsem ráda, že jsem to nedostala. Dostala jsem něco, co předčilo mé představy... prostě na mě nějak hloupě zapůsobil název a už jsem si zaškatulkovala do úplně jiné kategorie, netuším, proč jsem očekávala proud rajské z nosu a kalhotky. To se nekoná. Ani v nejmenším. A když říkám ani nejmenším, tak to myslím vážně, protože tohle anime je temné, plné úzkosti, strachu, divných slov a pěkných názvů epizod. Zajímavý opening, pořád jsem přemýšlela, proč se tak plazí po tý obrazovce... ale hudba skvělá. Hodila se mi k počasí. Jsem ráda, že mě to bavilo hned od první epizody, jasně někdy kolem prostředku - nebo před tím, kdo ví - mě trochu ty zápletky unavovaly, ale potom se to rozjelo. To, co si Robin prožila, no, já bych se asi složila. !minispoiler! Skoro jakoby šel cítit ten tlak, ten děs, když po ní poprvé střílely, když se jí poprvé pokoušely zabít vlastní řady. !konec miniho! No, točila se mi z toho hlava... A konec? "Mírně" uspokojivý.(23.6.2009)

Většinou si z jednoho kámoše utahuju, že je magor – protože je vášnivým sběratelem různých seriálů a na „hadrech“ se mu jich povaluje kupa, ale jelikož jsem poslední dobou zabrouzdal do světa animovaných kousků, neodolal jsem a vypůjčil jsem si tohle. Aniž bych měl tušení, do čeho jdu a jelikož marodím už cca měsíc, mám „mrtě“ času (a nechtělo se mi stahovat všechny díly z ulož to), takže jsem se do příběhu mladé čarodějky Robin zažral. Je sice pravda, že občas jsem se trochu nudil, protože v jednotlivých dílech zas až tak moc akce není (jak bych čekal), ale každý souboj – lov měl něco do sebe. Navíc je tu postupně rozplétá i dívčina minulost (stejně jako ta STN-J), takže zajímavých i těch méně zajímavých keců jsem si užil víc než dost. Atmosféra byla v „mezičasech“ zajímavá, napětí by se tu taky našlo, takže jde o takový průměrný seriál, který určitě stojí za povšimnutí. Ale doma ho mít nemusím. Stačil vidět jednou.(20.1.2014)