Důkaz, že dvakrát do stejné řeky se vstupovat nemá. "Podporujte svého šerifa!" je úplně někde jinde. Obdobné herecké obsazení nenaplňuje to, co se od něho dalo čekat (akorát James Garner s Jackem Elamem poměrně válí, ovšem svým minulým hrdinům se nevyrovnají) a některé scény působí křečovitě (feministicky laděná rvačka v baru). Na druhé straně jde ale pořád o solidní zábavu na nedělní odpoledne. 50%.(6.7.2008)

Romantický vláček, jednokolejka, nevěsta pravda poněkud jetá a obstarožní. Není se co divit, že ženich vezme roha. Střílející dceruška Patience dost divoká. „Popadl jsem špatnej kufr.“ Ze života, dodnes. Městečko živé a hlučné i v jednu ráno. Noční odstřel – to tam fakt nikoho nenapadlo směny prohodit (Byl by to dobrý dialog…). Doktor Schulz, lidé i osli pod jednou střechou – někdy je to skoro jedno. Magická 23, skoro jsme Ztraceni. Obdivuhodně přesná replika:“Nechci pracovat. Ničí mne to.“ Skopal skvěle dabuje, rázně, jasně, přímočaře. Stejně jako Vlasta Peterková, tu bych chtěla slyšet častěji. Zblbnout ženské ale Garner umí, stejně jako si splést ukazováček. Je to vtipné, má to spád. Něco jako komedie plná omylů. Slečna Abigail rozkošná, v hodnocení přítele (Harry Morgan) – „na střeše může být sníh, ale uvnitř plane oheň“. Zlato je ostatně na prvním místě. Dva muži a jen jedna štola. Ta prokletá ruleta. Pak pozdě bycha honit a tlouct hlavou do sloupů. Pravá rvačka v salonu i s ryčnou muzikou. A těch rozbitých židlí. „Kéž bys měl radši tuberu místo toho přiblblýho tetování.“ Zase vláček, zase romantika, a Swifty Morgan, tentokrát už pravý. Nefalšovaný, nekompromisní, 100%. Úžasné cedule, WAGON REPAIRES * HUNTING SUPPLIES * MINNING, SUPLIES, DYNAMITES * WOOD, OUT LUMBER, STOVE PIPES. „Je to můj osel!“ „Vůl taky.“ „Vždycky jsem říkal, že ten nevěstinec je zlatej důl.“ Nakonec i ta 23 vyšla. A speciálně pro fanoušky Jack Elam na konci:“Já? Ze mě se stane hvězda italskejch westernů.(13.10.2008)

"Jenom debil by hrál ruletu. Vypadám snad jako debil? Sázím 4600 dolarů na číslo 23." Já se tedy nezbavuju hotovosti při hraní rulety jako Latigo Smith, ale zase se mnou není taková zábava jako s ním. Taky neumím pravidelně vysávat finance z nadržených dam a už vůbec bych nedokázal s usměvavým nadhledem sledovat nekompromisní boj o získání zlaté žíly v Očistci. Latigo je zkrátka skvělý, a i když jako původní šerif byl ještě zábavnější, tak jeho souboje s pravým či falešným pistolníkem Swifty Morganem stály za to. Možná by to tedy chtělo nějaký smysluplnější děj, ale jako slepenec více či méně vtipných scének to na mě funguje.(5.10.2016)

Aj keď nejako výrazne neholdujem sledovaniu westernov, tak ma táto komédia veľmi dobre pobavila. Plusom pre hodnotenie tohto filmu je určite aj skutočnosť, že ho neporovnávam s predchádzajúcim filmom s podobným názvom s modifikáciou osoby. Skvelé “vtipy“ spolu so zábavnou zápletkou sú v tomto filme dobre zakomponované a aj keď k určitým pasážam (situáciam) mám mierne výhrady, tak nakoniec mi to vychádza, že ide o jednu z najlepších komédií čo som videl a to s ohľadom na rok vtipnosť nezvetral ani čas.(13.7.2008)

• BMAJTZ

Po skvělém prvním dílu Podporujte svého šerifa přichází jakýsi spin off. Bohužel v tomhle případě to už taková zábava není a inteligentní humor se tak nějak proměnil v prvoplánové gagy. Tahle zápletka rozhodně nepatří mezi ty chytré a hlavní postava už tak sympatická taky není. První díl si rád pustím znova o druhém to říct nemůžu.(17.4.2011)