Derek

na rozdiel od vacsinu komentarov viem ze nejde o benjamina (to bol captain tsubasa) ale o serial KICKERS! ktory svojho casu bezal kazde rano na RTL2. viac menej ide o kopiu tsubasu, ale pre mladsich hlavne vdaka jednoduchsim a detskejsim zapletkam (kazdy zapas sa vacsinou vyvija stylom ze kickers prehravaju 2:0 po polcase a potom to vzdy otocia na 3:2). animacia je na spickovej urovni (ako sa da od japoncov cakat) a nostalgia tiez napomaha... serial sa da pozriet tu (i ked v nemcine): https://www.youtube.com/watch?v=1iZcX5mi2HA ()

Trevor

Opäť obdoba seriálu Šampión, opäť som ju pozrel iba sporadicky . BTW, zbožňujem keď niekto ako Derek v komentári uvedie, že on PRESNE na rozdiel od ostatných vie že Benjamin bol v inom japonskom seriály, ale Benjamin bol prirodzene v seriály Šampión, ktorý sa na rozdiel od ostatných odohrával v Európe a Benjaminovým najlepším kamarátom bol Lucas a jeho úhlavným súperom na trávniku Cézar...Nakoniec aj tak hrávali spolu za Kračúnovce, ale je lepšie si trochu overiť fakty ako ostatných užívateľov osočovať a sám byť tým, ktorý sa mýli. ()

stOKYi

Benjamen a jeho orlia strela, moje dectvo a po každom jednom diely, čakanie na zvučku ďalšieho. Ešte si presne pamätám ako som mal zariadenú izbu a plagáty Peta Samprasa, Micheala Changa, Andreho Agassiho v rifliach, dlhých vlasoch a naušniciach, ležím na posteli a pozerám, ako Benjamen vybieha spoza kopca a prechádza všetkých hráčov až na hlavného soka proti týmu, a krúžia 2 minúty okolo seba a navzájom sa oberajú :)) .No nostalgia ako sviňa.. :) ()

BuryGol

Na tomhle seriálu jsem vyrůstal! Babča měla tehdá jako jedna z mála kabelovku a právě na ní jsem o víkendech a prázdninách sledoval tuhle pecku. Hráči se obírali o míč půl hodiny, překonávali fyzikální zákony a každá střela na bránu letěla tejden. Ale sranda to byla nehorázná! ()

chamba

Ja ako malý fagan a mnoho mojich kamarátov z okolia sme tento serál celkom žrali. Na jednej strane rádoby kladný hrdina Benjamen a jeho neprekonateľná orlia strela, na strane druhej to bol brankár v šiltovke, ktorý bol doslova nepriestrelný a ich futbalové zápasy boli vždy lahôdkou. Keď sa však na tento seriál pozerám s odstupom času tak si myslím, že v dnešnej tvrdej konkurencii by už "Kickers" zrejme neobstál tak ako kedysi. Čo by som najviac vytkol autorom tak asi to, že sa snažili diváka až príliš naťahovat, preto sa neraz stalo, že jeden futbalový zápas bol roztiahnutý až na 3-4 diely. ()