Joe Watters a Gus Green se spolu přátelí od dětství. Už tehdy spolu chodili na ryby a v dospělosti si to dopřávají alespoň jednou ročně. Jejich výlety ovšem pravidelně provázejí katastrofy nejrůznějšího druhu. Tentokrát se cestou na Floridu seznámili s jakýmsi člověkem, který jim vzápětí sebral auto. Z televizní pátrací relace potom kamarádi zjistí, že to byl podvodník a vrah Decker Massi, na něhož je vypsána vysoká odměna. Joe a Gus ve spravedlivém hněvu začnou zločince honit. Když se jim podaří získat zpátky ukradený vůz, situace se poněkud obrací. V autě totiž zůstala mapka, na níž si Decker vyznačil, kde ukryl kořist. Štvaná zvěř se nyní pouští po stopách svých pronásledovatelů (oficiální text distributora)

lamps

Naprosto průměrná komedie, která si získala mé částečné sympatie hlavně díky tomu, že já sám rybaření miluju a s problémy hlavních hrdinů jsem se dokázal zžít. Svoje si odvedli i Pesci a Glover, což jsou oba herecké persony a svých rolí se zhostili s takovou grácií a vervou, která zachraňuje i zdánlivě nezachránitelný scénář:) Film, který při sychravém nedělním opoledni vždy přijde vhod.. ()

Enšpígl

Rybář, to je chlap, kterýho přes noc tvrdě znásilňuje jeho manželka a on ráno celej říčnej běží k řece, do který strčí na celý dopoledne chladit ten svůj proutek, kolem 14:00 se vyklimbá a jde do nejbližích uzenin koupit nějakou tu rybí chcíplotinu k jídlu, aby měl sílu na přežítí další sexuální agrese ze strany své manželky. ()

frashmaker

Celou dobu jsem čekal, až se začne opravdu něco dít (jsem rybář a asi proto jsem se díval), a konec celý ten nudný děj docela povznesl na slabší tři hvězdy. Dobrá dvojka, zajímavý nápad, ale Joe Pasci - parodující Paola Villagia mi zas tolik nesedl. Měl být víc jako v Sám doma. Ale nevadí. Na odreagovani docela prijatelne. ()

Malarkey

Setkání dvou herců, jakými Joe Pesci a Danny Glover jsou, jsem si nechtěl nechat ujít. To jsem ale nevěděl, že tahle jinak ucházející roadtripová komedie, bude plná dost naprosto brutálně trapnejch scén, kterejm vévodí snad ta ke konci filmu, kde se Danny Glover a Joe Pesci perou s krokodýlem. Hned jsem si vzpomněl na film Ed Wood, kde stejnej režisér točil scénu se zfetovanym Belou Lugosim, jak se v bazénku pere s šesti hlavou olihní. ()

sinp

Vysadit do bláznivého děje dvě podvědomě sympatické tváře a sledovat, co nastane. Tenhle nefér plán po zásluze ztroskotal, ale i přes krajně primitivní scénář to není vyloženě zahozený čas. Jen se musí říct, že všechno kladné se vztahuje pouze k dvojici Pesci-Glover. Staří harcovníci dostali cejch buranů a melou bez ustání. Vtipné odlehčení přichází místy, jakoby si tvůrci uvědomovali blbost filmu a sázeli hlavně na hysterické scény a ječící hrdiny. Nuže, desítky lepších filmů už na kontě určitě máte, ale pokud máte k ústřední dvojici kladný (či dokonce fanouškovský) vztah, tak přistupujte k Na rybách bez obav. Koneckonců i vychytná hláška sem tam připlave. ()