Reklama

Reklama

Epizody(75)

Obsahy(1)

Hikaru jenoho deštivého dne nalezna na dědečkově půdě starou desku Go, která mu změní celý jeho dosavadní život. V desce totiž sídlí duch Sai, kdysi bývalého vynikajícího hráče této hry. Hikaru se tak stává jediný, kdo může ducha vidět a naslouchat jeho hlasu. Sai touží opět hrát svou milovanou hru a do jejích tajů začíná zasvěcovat i Hikarua. Ten se o Go začíná čím dál tím víc zajímat... (Terter)

(více)

Recenze (25)

LordSnape 

všechny recenze uživatele

Moje první sportovní anime. Je ovšem zajímavé, že se nejedná o nějaký klasický sport, ale o deskovou hru, kterou jsem předtím vůbec neznal. Po shlédnutí musím ale říct, že jsem křivdil jak sportovním žánrům, tak i strategickým deskovým hrám. Hikaru no Go precizní seriál s napínavými soubojy, dobře napsanými charaktery (především Sai) a slušným spádem. Škoda jen posledních patnácti dílů, kde se objeví i pár nezáživných fillerů. Ty maj za úkol jediné: oddálit už tak vyhrocený konec celého příběhu o kterém všichni tuší jak dopadne. Škoda. Mít tak o těch pár epizod míň, jednalo by se o totální masterpiece. Takhle "jen" za 9/10. ()

Naslund 

všechny recenze uživatele

75 dílů o hraní Go? Někoho by to odradilo, ale já se fakt těšil, zvládl to velice rychle a teď chci víc. Zkuste si představit, že se budete dívat na to, jak proti sobě sedí dva hráči a pět minut jen pokládají kameny ve hře, které absolutně nerozumíte. A teď zkuste uvěřit tomu, že takové pasáže mohou být víc dechberoucí, než je třeba průchod Společenstva prstenu Morií. Sám hraju šachy a musím se přiznat, že jsem doteď go pořádně neznal a trošku podceňoval. Jenže seriál mě tak nabudil,k že si ho chci rychle někde sehnat a naučit spoustu lidí kolem sebe. Podané je to opravdu krásně, když to dokáže vzbudit takovou touhu po hraní, a to není zdaleka vše. Seriál bych doporučil hlavně těm, kdo už zažili nějaké ty turnaje, protože alespoň u mě se mé pocity z nich velmi připomenuly. Tak, že jsem po dokoukání jednoho dílu vletěl na net, abych předvedl dokonalou šachovou hru a totálně zničil prvního, na koho narazím. Jenže jsem chtěl být tolik precizní a agresivní, že mě porazil nějaký praslabý noname. Prostě tohle anime ve mě dokázalo vybudit ty emoce rivality, které jsem na turnajích bral skoro za drogu, takže pokud někdo právě zvažujete, že nemáte dost motivace ke hraní nějakých her, určitě se podívejte. Sympatické je, že seriál není nic takového, že by hlavní hrdina po třech dnech usilovného tréninku začal porážet hráče, co dřou celý život, ale musí se hezky poctivě vypracovávat. To je slušná změna oproti všem sportovním filmům a seriálům. ()

Reklama

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Kvůli existenci takových seriálů jsem začal sledovat anime... tohle je prostě žánrová dokonalost v jakémkoli jiném provedení nemyslitelná. Za drobný nedostatek by možná šla považovat jistá epizodičnost vedlejších postav, kterých je opravdu hodně a po svých pěti minutách slávy se většinou z děje úplně vytratí. V předloze jich je ale ještě daleko víc.) ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Představa, že bych měl sledovat 75 dílný anime seriál, který je jenom o hraní go, mě poměrně děsila. Neprávem. Seriál je zvládnutelný i pro ty, kteří go neholdují. Poměrně hodně se věnuje psychologii postav a obzvláště psychologii hry. Vypjaté momenty nad hrací deskou jsou zároveň nejlepší momenty seriálu. Já osobně nemohu zapomenout na scény se slepým go mistra proti neschopnému hráči, na zpracování jedné internetové partie go (znalí již tuší) či na některé partie mistrů. Člověk se navíc i něco dozví o světě go, profesionálním i amatérském. A po endingu můžete sledovat kratičkou výuku go, nejdříve pravidla, pak i taktiku. Zvláštní je vizuální pojetí partií. Pokládání hracích kamenů připomíná údery z bojových shounen seriálů. Na mě to směšně nepůsobilo, někdo to možná neusene. Je to prvek, který slouží (a docela dobře) k budování napětí a vytváří dojem akce. Hikaru no Go je příjemným překvapením a už vzhledem k tématu, které si tvůrci zvolili, velmi dobře vytvořeným seriálem. Nicméně 75 dílů považuji za příliš. Ten kdo nikoli, ať si ještě pořídí bonusová OVA. ()

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych nepomyslel, že sledovat seriál o hře původem z Číny, která se nazývá Go a o níž jsem do té doby vůbec nic nevěděl, ve mě vyvolá filmový orgasmus. Tento seriál nabízí excelentní charaktery, precizní psychologii hry, skvěle dávkovanou rivalitu mezi hráči, kteří se navzájem motivují k lepším výkonům a v neposlední řadě bravurně vybranou hudbu, která vykresluje zmíněné charakteristiky a těží z nich maximum. Vzít jen jeden z těchto základů, tak se nebojím tvrdit, že Hikaru no Go ztratí svůj půvab. EDIT: Začínám čtvrtý rewatch a utvrzuji se v tom, že Hikaru no Go je nejen mým nejoblíbenějším anime seriálem, ale nejoblíbenějším seriálem vůbec. Takhle silné návaly emocí při téměř každé scéně ve mě dokáže vykouzlit pouze Hikaru no Go. Stačí jen, abych náhodně viděl nějaký obrázek, nebo slyšel hudbu z tohoto anime a husina útočí na každičký ždíbeček kůže mého těla. Prostě moje srdcovka číslo jedna. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama