Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do reálií současného Tokia zasazený příběh se od nám známého světa liší tím, že mnoho lidí má menší či větší magické schopnosti. Používání magie je však přísně omezeno: čarovat smějí pouze Úřadem magie certifikovaní mágové výhradně při plnění tímto úřadem schválených žádostí od běžných lidí, přičemž použité metody jsou omezeny dalšími zákazy. Jakékoli jiné použití magie je zločin. 
Sedmnáctiletá středoškolačka Jume Kikuči přijíždí o letních prázdninách z venkova poprvé do Tokia, aby se stala učněm pohledného profesionálního mága Masamiho Ojamady a poté složila certifikační zkoušku. Ubytuje se v domě, kde její mistr provozuje bar, seznámí se s jeho přáteli a s Angelou, která se také připravuje na certifikaci, kromě studia teorie plní se svým mistrem přání lidí a seznamuje se s obyvateli města. Postupně zjišťuje, že nesmí pomáhat, kdy chce a jak chce, že magie není všemocná a že splněné přání člověku vždy štěstí nepřinese... (bergenia)

(více)

Recenze (1)

mi0 

všechny recenze uživatele

Anime svojím štýlom pripomínajúce Haibane renmei no tu medzi ľudmi chodia jedinci schopní čarovať. Bohužiaľ, zatiaľ čo Haibane je úžasné anime od prvej časti po poslednú, Mahô tsukai ni taisetsu na koto bolo pre mňa dosť "nezáživné" a jeho pomalé tempo ma často uspávalo. Posledné časti boli síce výborné no neprebijú ten nudnejší stred. ()

Reklama

Reklama