Pidilidi

The Borrowers

Piadimužíci

Rodinný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / USA, 1997, 89 min

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Opening Titles ,2. Pete Helps Out ,3. Ocious P. Potter ,4. Pod's Heroics ,5. Killer Hoover ,6. Arriety's Sadness ,7. A Plan Is Hatched ,8. A Policeman Arrives ,9. Pod Saves Peagreen ,10. Borrower's Galore ,11. Stealing the Will ,12. Hammered ,13. The Borrower's Revenge ,14. Dairy Montage ,15. Arriety Is Seen and Caught ,16. Life or Death for Peagreen ,17. Pete to the Rescue ,18. Potter's Entrance ,19. Potter's Angry Now ,20. Under the Floorboards ,21. Jeff the Exterminator ,22. Home & Dry/End Titles ,(15.5.2011)

• kingik

Když náhodou při svých filmových toulkách narazíte na pidilidi s klidem do nich kopněte. Jsou jen pár centimetrů vysocí, ale otravní, až vám přerostou přes hlavu. Málokdy se stává, aby film tak dokonale zmršil knižní předlohu v její podstatě a jen se omezil na pár scén, které s většími či menšími úspěchy vyloudí pobavený úsměv. Za zmínku ještě stojí trikové efekty, které na rok vzniku celkem udělají dojem, ačkoliv o nějakém nebetyčném oslnění nemůže být řeč. Pidilidi jsou hlavně dost otravný snímek ze kterého se po shlédnutí nevybaví mnoho. Vypadalo to, že v lepším případě tvůrci přistoupí k tématu dospělým způsobem a v tom horším případě nechají vyniknout exhibování postav až do úmoru s totálně zabitým a ponejvíce infantilním dějem na zblbnutí. Druhý případ byl použit ve filmu. Z toho vyplývá, že pidilidi jsou v bytě nevítaná havět a dá se z nich zmagořit. Mé hodnocení: 20%(31.3.2013)

Milý a sympatický film! Prvních deset minut jsem koukal a bavil jsem se jak malý dítě, protože to " půjčování " pidilidí mně opravdu bavilo a ta akce , kdy ta malá holka zůstala v mrazáku byla opravdu skvělá. Jenže po tom se z toho stala obyčejná honička mezi pidilidičkama a velkým člověkem. A už to ztratilo to kouzlo, jenž to mělo ze začátku. John Goodman v roli slizského, tlustého, a hnusného advokáta byl celkem dobrý. Ovšem nejlepší výkon předvedl Hugh Laurie. Docela mu to sluší bez těch vousů, co nosí v Dr.Housovy. Dále nechápu, že zrovna génius jako je Hans Zimmer k tomuhle filmu zkomponoval hubu. Na to je ho docela škoda! Jsem rád, že jsem to viděl, byla to celkem hezky ztrávená hodina a půl ale vidět už to na pár let nemusím!(22.12.2007)

Zajímavě podaný film, který je spíše hodně pro děti. Proprvé když jsem byl malý jsem byl šťastný bez sebe. Dostalo mě, že postavu jménem hrášek stvárnil Malfoj z Harryho Pottera, ale pojďme k filmu. Komediální film je bravurně udělaný a tak i zahraný. John Goodman jako hlavní záporák byl geniální nápad a jak je zavřenej v té místnosti a k němu hovoří naši malí přátelé nemělo chybu. Sice je film docela krátký, ale za to pořád dobrý. Sice už nejsem dítě, ale koukat na něj stejně můžu.(21.3.2015)

Keď občas vysielajú v televízii túto pohodovú, detskú komédiu zakaždým si spomeniem na rovnomennú, rovnako pohodovú, pieseň pražskej punkrockovej kapely Plexis: "Věřím, že jsou a žijou tu s námi. Pidisvět pidilidí. Jednou jsem o nich četl ve snáři. Nejsou to žádný prohnaný lháři. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou. Pidilidi pijou pidipanáky. Nemaj války a neznaj rasisáky. Malinkej svět dobra někde mezi námi. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou. Hledám pidilidi už ňákej ten pátek. Den co den slavějí jinej pidisvátek. Věřím, že jsou možná mám v hlavě zmatek. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou! ***(20.3.2012)

• - Plechovka, v ktorej na bicykli vezie malý Peter piadimužíkov, otca Luska a mamku Hudrynu, je z kávy LaVazza. (pimpi)

• - Herci Tom Felton (Hrášok), Mark Williams (deratizátor) a Jim Broadbent (otec Lusk) sa spolu objavili aj vo filme Harry Potter a Dary smrti - 1. (2010). (pimpi)

• - Postavička, kterou Arietty shodí v Petově pokoji je „Little Bear“ z filmu Kouzelný klíč (1995). (HellFire)