Pidilidi

The Borrowers

Piadimužíci

Rodinný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / USA, 1997, 89 min

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Opening Titles ,2. Pete Helps Out ,3. Ocious P. Potter ,4. Pod's Heroics ,5. Killer Hoover ,6. Arriety's Sadness ,7. A Plan Is Hatched ,8. A Policeman Arrives ,9. Pod Saves Peagreen ,10. Borrower's Galore ,11. Stealing the Will ,12. Hammered ,13. The Borrower's Revenge ,14. Dairy Montage ,15. Arriety Is Seen and Caught ,16. Life or Death for Peagreen ,17. Pete to the Rescue ,18. Potter's Entrance ,19. Potter's Angry Now ,20. Under the Floorboards ,21. Jeff the Exterminator ,22. Home & Dry/End Titles ,(15.5.2011)

Milý a sympatický film! Prvních deset minut jsem koukal a bavil jsem se jak malý dítě, protože to " půjčování " pidilidí mně opravdu bavilo a ta akce , kdy ta malá holka zůstala v mrazáku byla opravdu skvělá. Jenže po tom se z toho stala obyčejná honička mezi pidilidičkama a velkým člověkem. A už to ztratilo to kouzlo, jenž to mělo ze začátku. John Goodman v roli slizského, tlustého, a hnusného advokáta byl celkem dobrý. Ovšem nejlepší výkon předvedl Hugh Laurie. Docela mu to sluší bez těch vousů, co nosí v Dr.Housovy. Dále nechápu, že zrovna génius jako je Hans Zimmer k tomuhle filmu zkomponoval hubu. Na to je ho docela škoda! Jsem rád, že jsem to viděl, byla to celkem hezky ztrávená hodina a půl ale vidět už to na pár let nemusím!(22.12.2007)

• Hemlock

Promítat tento film v prostorách zaplněných jedinci se zpomalenými, zakrnělými, zaostalými nebo jinak opožděnými myšlenkovými procesy, troufám si říct, že bude ohodnocen bouřlivým jekotem a potleskem ve stoje. Bohužel pro konzumního a jinak nevýrazného diváka jako jsem já, se jedná o naprosto nudnou a nezáživnou kokotinu - 10%.(7.7.2020)

Jeden z filmů mého pozdního dětství, na který se moc rád opakovaně podívám a byl bych naivka, kdybych mu dal méně než čtyři slunce. Pět si nezaslouží, na tom na něm vidím řadu i negativních věcí typu nepříliš zajímavé charaktery. Ovšem celá koncepce záporáků typu postav Lauer a Hardy je mi sympatická. 75%(4.1.2020)

• Mikovec

Pidiodpad. :) Film, u kterého si říkáte, kdo je hloupější, jestli hlavní záporák, který neustále vymýšlí způsoby jak se svých nepřátel ( kteří jsou asi tak 20x menší než on) rafinovaně zbavit a jakou zajímavou smrt jim dopřát, namísto toho aby je prostě rozšlápnul, či postava, která je tam nasazená proto aby mu vše kazila, nebo přiblblý policista kterého hraje doktor House. Navíc to není ani vtipné a pidilidi jsou tak trapní, že jim tu smrt prostě přejete, k tomu ale bohužel nedojde, ani v jednom případě. Z nostalgie jedna hvězda.(22.5.2019)