poster

Pidilidi

 • Velká Británie

  The Borrowers

 • Slovensko

  Piadimužíci

Rodinný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / USA, 1997, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Trevize
  ****

  Pidilidi je skvělěj oddychovej film. Příběh mi tématicky příjemně rezonoval s knihou mého oblíbeného autora T. Pratchtetta- Kobercové. TY všechny malý udělátka a vůbec celé přizpůsobení malých lidí velkému světu je vzrušující. Kolikrát jsem zasněně těkal očima po bytě a představoval si, kde bych si asi udělal úkryt, být oním pidimužíkem.(20.2.2011)

 • kingik
  *

  Když náhodou při svých filmových toulkách narazíte na pidilidi, s klidem do nich kopněte. Jsou jen pár centimetrů vysocí, ale otravní, až vám přerostou přes hlavu. Málokdy se stává, aby film tak dokonale zmršil knižní předlohu v její podstatě a jen se omezil na pár scén, které s většími či menšími úspěchy vyloudí pobavený úsměv. Za zmínku ještě stojí trikové efekty, které na rok vzniku celkem udělají dojem, ačkoliv o nějakém nebetyčném oslnění nemůže být řeč. Pidilidi jsou hlavně dost otravný snímek, ze kterého se po zhlédnutí nevybaví mnoho. Vypadalo to, že v lepším případě tvůrci přistoupí k tématu dospělým způsobem, a v tom horším případě nechají vyniknout exhibování postav až do úmoru, s totálně zabitým a ponejvíce infantilním dějem na zblbnutí. Druhý případ byl použit ve filmu. Z toho vyplývá, že pidilidi jsou v bytě nevítaná havěť a dá se z nich zmagořit. 20%(31.3.2013)

 • tron
  ****

  Príjemná, svižná a svieža rodinná triková komédia s typickým britským zmyslom pre humor. Triky sú kvalitné a príbeh nesabotujú, ale mu naopak pomáhajú, herci sú príjemne neznámi (prípadne, ako v prípade Johna Goodmana, vtipní) a celé to vďaka rozumnej minutáž (ani nie hodina a pol) odsýpa, ako sa patrí. Je to kúzelné vysvetlenie, prečo sa v byte strácajú veci.(13.1.2005)

 • Bauer
  ***

  Milý a sympatický film! Prvních deset minut jsem koukal a bavil jsem se jak malý dítě, protože to " půjčování " pidilidí mně opravdu bavilo a ta akce , kdy ta malá holka zůstala v mrazáku byla opravdu skvělá. Jenže po tom se z toho stala obyčejná honička mezi pidilidičkama a velkým člověkem. A už to ztratilo to kouzlo, jenž to mělo ze začátku. John Goodman v roli slizského, tlustého, a hnusného advokáta byl celkem dobrý. Ovšem nejlepší výkon předvedl Hugh Laurie. Docela mu to sluší bez těch vousů, co nosí v Dr.Housovy. Dále nechápu, že zrovna génius jako je Hans Zimmer k tomuhle filmu zkomponoval hubu. Na to je ho docela škoda! Jsem rád, že jsem to viděl, byla to celkem hezky ztrávená hodina a půl ale vidět už to na pár let nemusím!(22.12.2007)

 • zdeny99
  *****

  Pidilidi jsou hodně podobný film jako CO JE MALÝ, TO JE HEZKÝ. Akorát tady americký humor nahradil ten britský, který se hodně podobá tomu z HONU NA MYŠ. Kromě výborné rodinné komedie je to i film excelentních triků v podobě života pidilidí, kteří jsou velcí asi pět centimetrů. [4846. hodnocení, 77. komentář, 54%](13.5.2019)