Pidilidi

Scénografie:

Gemma Jackson

Kostýmy:

Marie France

Pidilidi je skvělěj oddychovej film. Příběh mi tématicky příjemně rezonoval s knihou mého oblíbeného autora T. Pratchtetta- Kobercové. TY všechny malý udělátka a vůbec celé přizpůsobení malých lidí velkému světu je vzrušující. Kolikrát jsem zasněně těkal očima po bytě a představoval si, kde bych si asi udělal úkryt, být oním pidimužíkem.(20.2.2011)

Zajímavě podaný film, který je spíše hodně pro děti. Proprvé když jsem byl malý jsem byl šťastný bez sebe. Dostalo mě, že postavu jménem hrášek stvárnil Malfoj z Harryho Pottera, ale pojďme k filmu. Komediální film je bravurně udělaný a tak i zahraný. John Goodman jako hlavní záporák byl geniální nápad a jak je zavřenej v té místnosti a k němu hovoří naši malí přátelé nemělo chybu. Sice je film docela krátký, ale za to pořád dobrý. Sice už nejsem dítě, ale koukat na něj stejně můžu.(21.3.2015)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Opening Titles ,2. Pete Helps Out ,3. Ocious P. Potter ,4. Pod's Heroics ,5. Killer Hoover ,6. Arriety's Sadness ,7. A Plan Is Hatched ,8. A Policeman Arrives ,9. Pod Saves Peagreen ,10. Borrower's Galore ,11. Stealing the Will ,12. Hammered ,13. The Borrower's Revenge ,14. Dairy Montage ,15. Arriety Is Seen and Caught ,16. Life or Death for Peagreen ,17. Pete to the Rescue ,18. Potter's Entrance ,19. Potter's Angry Now ,20. Under the Floorboards ,21. Jeff the Exterminator ,22. Home & Dry/End Titles ,(15.5.2011)

Príjemná, svižná a svieža rodinná triková komédia s typickým britským zmyslom pre humor. Triky sú kvalitné a príbeh nesabotujú, ale mu naopak pomáhajú, herci sú príjemne neznámi (prípadne, ako v prípade Johna Goodmana, vtipní) a celé to vďaka rozumnej minutáž (ani nie hodina a pol) odsýpa, ako sa patrí. Je to kúzelné vysvetlenie, prečo sa v byte strácajú veci.(13.1.2005)

• kingik

Když náhodou při svých filmových toulkách narazíte na pidilidi s klidem do nich kopněte. Jsou jen pár centimetrů vysocí, ale otravní, až vám přerostou přes hlavu. Málokdy se stává, aby film tak dokonale zmršil knižní předlohu v její podstatě a jen se omezil na pár scén, které s většími či menšími úspěchy vyloudí pobavený úsměv. Za zmínku ještě stojí trikové efekty, které na rok vzniku celkem udělají dojem, ačkoliv o nějakém nebetyčném oslnění nemůže být řeč. Pidilidi jsou hlavně dost otravný snímek ze kterého se po shlédnutí nevybaví mnoho. Vypadalo to, že v lepším případě tvůrci přistoupí k tématu dospělým způsobem a v tom horším případě nechají vyniknout exhibování postav až do úmoru s totálně zabitým a ponejvíce infantilním dějem na zblbnutí. Druhý případ byl použit ve filmu. Z toho vyplývá, že pidilidi jsou v bytě nevítaná havět a dá se z nich zmagořit. Mé hodnocení: 20%(31.3.2013)

• - Plechovka, v ktorej na bicykli vezie malý Peter piadimužíkov, otca Luska a mamku Hudrynu, je z kávy LaVazza. (pimpi)

• - Herci Tom Felton (Hrášok), Mark Williams (deratizátor) a Jim Broadbent (otec Lusk) sa spolu objavili aj vo filme Harry Potter a Dary smrti - 1. (2010). (pimpi)

• - Postavička, kterou Arietty shodí v Petově pokoji je „Little Bear“ z filmu Kouzelný klíč (1995). (HellFire)