Pidilidi

The Borrowers

Piadimužíci

Rodinný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / USA, 1997, 89 min

Pidilidi je skvělěj oddychovej film. Příběh mi tématicky příjemně rezonoval s knihou mého oblíbeného autora T. Pratchtetta- Kobercové. TY všechny malý udělátka a vůbec celé přizpůsobení malých lidí velkému světu je vzrušující. Kolikrát jsem zasněně těkal očima po bytě a představoval si, kde bych si asi udělal úkryt, být oním pidimužíkem.(20.2.2011)

• kingik

Když náhodou při svých filmových toulkách narazíte na pidilidi, s klidem do nich kopněte. Jsou jen pár centimetrů vysocí, ale otravní, až vám přerostou přes hlavu. Málokdy se stává, aby film tak dokonale zmršil knižní předlohu v její podstatě a jen se omezil na pár scén, které s většími či menšími úspěchy vyloudí pobavený úsměv. Za zmínku ještě stojí trikové efekty, které na rok vzniku celkem udělají dojem, ačkoliv o nějakém nebetyčném oslnění nemůže být řeč. Pidilidi jsou hlavně dost otravný snímek, ze kterého se po zhlédnutí nevybaví mnoho. Vypadalo to, že v lepším případě tvůrci přistoupí k tématu dospělým způsobem, a v tom horším případě nechají vyniknout exhibování postav až do úmoru, s totálně zabitým a ponejvíce infantilním dějem na zblbnutí. Druhý případ byl použit ve filmu. Z toho vyplývá, že pidilidi jsou v bytě nevítaná havěť a dá se z nich zmagořit. 20%(31.3.2013)

Príjemná, svižná a svieža rodinná triková komédia s typickým britským zmyslom pre humor. Triky sú kvalitné a príbeh nesabotujú, ale mu naopak pomáhajú, herci sú príjemne neznámi (prípadne, ako v prípade Johna Goodmana, vtipní) a celé to vďaka rozumnej minutáž (ani nie hodina a pol) odsýpa, ako sa patrí. Je to kúzelné vysvetlenie, prečo sa v byte strácajú veci.(13.1.2005)

Milý a sympatický film! Prvních deset minut jsem koukal a bavil jsem se jak malý dítě, protože to " půjčování " pidilidí mně opravdu bavilo a ta akce , kdy ta malá holka zůstala v mrazáku byla opravdu skvělá. Jenže po tom se z toho stala obyčejná honička mezi pidilidičkama a velkým člověkem. A už to ztratilo to kouzlo, jenž to mělo ze začátku. John Goodman v roli slizského, tlustého, a hnusného advokáta byl celkem dobrý. Ovšem nejlepší výkon předvedl Hugh Laurie. Docela mu to sluší bez těch vousů, co nosí v Dr.Housovy. Dále nechápu, že zrovna génius jako je Hans Zimmer k tomuhle filmu zkomponoval hubu. Na to je ho docela škoda! Jsem rád, že jsem to viděl, byla to celkem hezky ztrávená hodina a půl ale vidět už to na pár let nemusím!(22.12.2007)

Pidilidi jsou hodně podobný film jako CO JE MALÝ, TO JE HEZKÝ. Akorát tady americký humor nahradil ten britský, který se hodně podobá tomu z HONU NA MYŠ. Kromě výborné rodinné komedie je to i film excelentních triků v podobě života pidilidí, kteří jsou velcí asi pět centimetrů. [4846. hodnocení, 77. komentář, 54%](13.5.2019)