Zkáza spolku gentlemanů

The League of Gentlemen's Apocalypse

Komedie / Fantasy

Velká Británie / Irsko / USA, 2005, 91 min

Rozhodne by tu mal byť pri komédii aj žáner fantasy. Pomohlo by to k predstave o tomto filme, ktorý sa popisuje naozaj ťažko. Od základnej zápletky, ktorou je reálna existencia postáv zo seriálu vysielaného vo Veľkej Británii a ich snaha o spojenie sa s "našim" reálnym svetom sa odvíja hotový kolotoč šialených a svojím spôsobom aj typicky britsky vtipných situácií, ktoré postupne vyústia v jedno veľké chaotické vyvrcholenie. Atmosféra filmu chvíľami pripomína humor Monty Pythonov, chutnučké kameo Bernarda Hilla zase Mirandu Richardson v Čiernej zmiji a diabolský David Warner a jeho metódy zase asociujú hororovú paródiu. No, vyberte si čo chcete, toto je každopádne jeden z tých bizarnejších filmových zážitkov.(15.6.2006)

Pro neznalé seriálu naprosto zbytečné zapínat, pro fanoušky naopak lahůdka. Shearsmith, Pemberton, Gatiss a Dyson zvolili vůbec tu nejlepší formu vyprávění – zapojili do příběhu svá falešná já (Michael Sheen jako Jeremy Dyson hodně pobavil). Tentokrát tedy ještě víc experimentovali, ale současně zůstali sví a s Royston Vasey se patřičně rozloučili.(5.3.2014)

Dívat se na to jako neznalá tak hodnotím tak jednou hvězdičkou, pokud jste ale “local” tak si smlsnete. Jasně, je to obrovská kravina ale to je podstata celého seriálu. Jediné. co by se dalo vytknout jsou obě zelené příšery jejichž animace byla na úrovni chobotniček, ale jinak vše skvěle funguje a já si užila zapojení všech čtyř Gentlemanů do děje. A jako bonus můj oblíbený pan veterinář šáhl na zvíře a ono nezemřelo. No krása :D(3.3.2018)

5/10. Finální film udělaný několik let po seriálu a vlastně dost možná kvalita odráží celý seriál. Je vyveden ještě do absurdnější podoby, než bylo Royston Valey. Tvůrci si vyhráli,když zapojili do filmu sami sebe jako postavy. Některé vtípky jsou OK, některé jsou trapné. Takže tímto končím s celým městečkem magorů a úchylů, i když se mi po některých postavách bude trochu stýskat, tak na druhou stranu jsem rád, že je konec. Ano, má to za následek naprostá nevyváženost v kvalitě. Kdyby někdo celý seriál sestříhal, mohl z toho být masovější a rozšířený kult. Takhle je to jen okrajová záležitost s průměrným hodnocením.(20.2.2014)

• Vojcl

Seriál na jehož motivy film vzniknul jsem nikdy neviděl a doufám, že ani neuvidím. Děj je strašně zmatený, drtivá většina vtipů mi přišla spíš trapná a nechutná, zasmál jsem se možná jednou za celou stopáž. Kromě toho celá ústřední trojice mi byla krajně nesympatická. Určitě jsem viděl už i horší komedie - odpad dávám jako odpověď zdejším vysokým hodnocením.(31.1.2010)