C.H.U.D.

• Česko

CHUD

C.H.U.D.

Horor

USA, 1984, 88 min (Director's cut: 96 min)

Tak tohle se mi v mých pubertálních hororových letech prostě vyhnulo a já nabral čtyřiadvacetileté zpoždění. Vždycky když jsem byl ve videopůjčovně a koukal na tu videokazetu, pokaždé jsem objevil zajímavější horor (což se pak po shlédnutí ne vždy ukázalo být pravdou) a řekl jsem si, tak si ten C.H.U.D. půjčím příště, jenže příště jsem si zase půjčil něco jiného. Teď koukám, že jsem byl prostě blbej, měl jsem po tom jít hned. Banda zmutovaných bezdomovců má prostě hlad - o tom to celý je, a taky o tom, že největší svině jsou prostě vždycky lidi (někteří teda). Začátek teda nic moc (jsem si tak říkal - sakra ukážou z nich aspoň kousek?), pak se to ale rozjede..... K výzvě remaku od jistého R.Z. se připojuji všemi deseti!!!!!!!!! Co takhle poslat mu petici he, he?......(28.1.2009)

• Rakosnicek77

Dnes už celkem úsměvná retro podívaná, na hranici hororu a komedie, bylo asi to první co jsem společně s Lesním duchem (1981) viděl na tehdejší pirátské burzovní VHS kazeťe. Tehdy ani tak nešlo o děj, ten by se dal shrnout na dva řádky :-) šlo spíš o pocit navozeného strachu a hrůzy, kterou v tehdejší době mohla způsobit maximálně tak "Nedělní chvilka poezie" Ve filmu toho divák moc neviděl, tím že se většina děje odehrává v kanálech pod městem a tak defacto nebyl ani příliš nákladný a zbylo i na natočení škvárovitého druhého dílu, pak už finance asi definitivně došli!(1.1.2015)

Promě absolutní napínavá bomba. Hudba je napínavá a pomalá,čekal jsem v závěru nějaký jatka,ale ty se nekonaly. O to víc jsem se bál při konci,souboj C.H.U.D.a a ženy v domě,pronásledovaní ve stokách. Horor je točen dost realisticky,záživně a děsivě. Je to laciný,ale to co je laciný neznamená,že je to špatný.(16.5.2006)

• Pilda17

OMG, tak to byla nechutná kravina. Jedná se sice o starší snímek, ale mírný v hodnocení nebudu. Nudil jsem se od začátku a absolutně nic mě nezaujalo. Děj byl slaboučký jak čajíček, příběh naprosto o ničem a nějaké ty opravdu hororové scény chyběly. Divák tím pádem nemůže dát jiné hodnocení než nejnižší.. 0/10 = 0%(25.6.2012)

Další horová béčková šílenost z 80.let. Klasický příklad vládní birokracie ,která dělá pokuy s toxickým odpadem přímo pod městem v kanalizaci. Což má za následek zpoustu nezvěstných bezdomovců ,ale nejen jich. Kapitán místní policie se snaží to vyřešit ,hlavně díky tomu že se mu stejným způsobem ztratila manželka. S pomocí misionáře co vaří pro bezdomovce zjištuje že v kanalizaci je něco moc děsivého s čím nechtějí mocný nic dělat. Ještě je tu fotograf co vyfotil jednoho napadeného. Nakonec i ty nahoře jsou nuceni něcvo udělat ,ale nic se neobejde jen tak jednoduše. No občas se pobavíte ,místy je to docela zdlouhavé ,ale jde to.(29.10.2008)

• - Jay Thomas v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Skratka C.H.U.D. znamenala podľa komisára z NRC, Wilsona (George Martin), Cannibal Humanoid Underground Dwellers, no oficiálne, ako sa aj na konci filmu dozvieme, sa jedná o skratku ku Contamination Hazard Urban Disposal. (Lukoh)

• - Hlavní roli měl ztvárnit Robert Englund, ovšem odmítl kvůli natáčení Noční můry v Elm Street. (Holina)