Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (caligari)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (92)

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobrá hororová téma! Lenže tak neskutočne zlé prevedenie! Takmer 70 minút filmu sa nič (ale absolutne nič) nedeje. Veľmi pomalé, až prispaté tempo filmu je obrovským mínusom a sklamaním. Až posledných 20 minút ukazuje aký obrovský mal film potenciál a aká veľká hororová gore zábava to mohla byť. Keď už mutanti prídu na povrch a začne ich aj režisér ukazovať a jeden z nich sa vláme do bytu ženy fotografa, naberá to naozaj dobré grády. Začnú sa ukazovať mŕtvoly, predvedú sa dobré masky mutantov a atmosféra je aj vdaka hudbe naozaj dobrá. Lenže už je koniec filmu. Veľká škoda. (v tomto prípade by som remake určite privítal) ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Ukázkový výlisek hororového béčka z 80, který zaujme povedenými maskami (žárovky místo očí rulez!) a relativně dobrou atmosférou uvnitř manhattanské kanalizace. Bohužel kamera stráví více času u stolu v kanceláři, kde hrdinové řeší dilema záhadného mizení lidí, než aby více namasírovala natěšené divákovo oko lahodným gore. Prosebně volám pro remaku od jistého R. Z., tohleto už přeci jenom v některých momentech zestárlo. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Čad“, ako sme tomuto filmu ako deti hovorili, je ďalšia nostalgická bomba, ktorá patrila k hitom videopožičovní 90. rokov. Ku mne sa však dostala už až v dospelosti, takže nemôžem dať štvrtú hviezdu za nostalgiu. Je každopádne príjemným prekvapením, že i po desaťročiach ide o veľmi solídny a temný horor, ktorý síce je mierne odľahčený, ale rozhodne nejde o žiadnu hororovú komédiu. Netvormi tvorcovia šetria a je vcelku jedno, či preto, že nemali peniaze, alebo preto, aby budovali napínavú, tiesnivú atmosféru. Bod k dobru za pôsobivú podzemnú kanalizačnú výpravu a zaujímavý motív nedôležitých bezdomovcov; chuť na túto skupinu obyvateľstva hororoví a trileroví filmári majú zjavne spoločnú, viď. napr. Mimic alebo lekársky triler s Hughom Grantom Smrtiaca liečba. C.H.U.D. obsahuje v tej dobe módne veci, ako je komando v stiesnených priestoroch, na ktoré čosi útočí (Votrelci), alebo firma, ktorej neekologické správanie vytvorí monštrum (Aligátor). John Heard a Daniel Stern si o šesť rokov neskôr dali repete v trháku Sám doma, ale nemali v ňom bohužiaľ ani jednu spoločnú scénu. Vrchol kuriozity je, že na scenári neoficiálne pracoval údajne aj samotný Stern. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Název, respektive tedy jeho význam, dává tušit mnohem větší gore zábavu ,než které se divák nakonec dočká, ale přesto je minimálně posledních 30 minut pěknou ukázkou typického 80's horror movie. Masky jsou velice dobré a zajímavé, atmosféra nastupuje spolu s hustějším vyskytováním mutantů (tedy posledních 30 minut), herecké výkony nejsou důležité, stejně jako nulová originálnost příběhové linie - tak už to holt v těchto filmech je. Dost mě mrzí, že prozatím sešlo z plánovaného remaku od Roba Zombieho, myslím, že on by danou látku zpracoval více než uspokojivě. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Laciný osmdesátkový videokultík (nejen u nás) několikrát zmiňovaný v SIMPSONOVÝCH, tuším že ze stejné intersoňácké kolekce jako MĚSÍČNÍ PAST. Tady někdo viděl ALIGÁTORA (příšera v kanále, hrdinové marně se snažící utéct před ní a explozí zablokovaným poklopem na ulici), VETŘELCE (sledování akce v kanále, která se zvrhne v masakr, přes kamery, co mají účastníci u sebe) a pár hororů z 50. let (radiace) a vyvařil z nich tuhle vodu okořeněnou řadou klišé (autority se snaží vše ututlat, velká exploze na závěr, otevřený konec - zde s cameem Johna Goodmana!). Neříkám, že to nemá atmosféru, ale nebavilo mě to už v pubertě a s odstupem času se na tom nic nezměnilo. První a poslední film jak scenáristy, tak režiséra. Produkce: New World Pictures, která podobná hororová a jiná béčka chrlila jako na běžícím pásu (SADOR VLÁDCE VESMÍRU, PIRAŇA, PĚNA ZABIJÁK, CREEPSHOW 2, JÍZDA ČERNÉHO MĚSÍCE, ZATYKAČ: ŽIVÝ NEBO MRTVÝ, ŽENSKÁ VĚZNICE, PUNISHER, KARATE TIGER). Pro zajímavost - ve státech se jako "Chud" slangově označují transexuálové. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Jay Thomas v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Skratka C.H.U.D. znamenala podľa komisára z NRC, Wilsona (George Martin), Cannibal Humanoid Underground Dwellers, no oficiálne, ako sa aj na konci filmu dozvieme, sa jedná o skratku ku Contamination Hazard Urban Disposal. (Lukoh)

Reklama

Reklama