V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (Intersonic)

Han22

CHUD je poměrně známý, ale kdysi jsem ho marně sháněl na videu, pak zas nebyly titulky a tak ho vidím až s 30letým odstupem. A dlužno říct, že jsem čekal víc. Film má krásný příšerky se svítícíma očima, co žijí v kanálech New Yorku a útočí na lidi. Jenže ty příšerky na obrazovce moc nepobudou a když už ano, tak veškeré vraždy jsou mimo záběr. Jinak je CHUD klasická 80´s pohodovka, kde vládnou špinavé ulice, byrokracie a trojice policajt, fotograf a streetworker (překvapivý Stern) se snaží odhalit co se děje pod zemí. Jen jsem čekal větší nářez. ()

TERRORDROME

No jasné, pamätám sa na tú masáž trailermi na kazetách od intersonicu voľakedy začiatkom 90-tych. Vyzeralo a znelo to tak brutálne, zmutovaný bezdomovci kanibali vyliezajúci z kanálov, dokonalý námet na hororové béčko. Nakoniec to bola hlavne nuda kde sa skoro nič nedialo a len v závere bol ten trailerový záber na mutanta s predlžujúcim sa krkom. Dnes ma pomalý dej riešiaci záhadne miznúcich somrákov bavil viac vďaka solídne fungujúcej kanálovej atmosfére a potešil aj Daniel Stern ako hipisácky šéfkuchár zo santusáckej vývarovne. Prekvapivo ma menej bavili akčné scény pretože boli proste zle a nudne natočené a "somrotanti" príliš dementný, stupídne bublajúci, gumený a mali žiarovky miesto očí. Záverečné riešenie situácie bolo potom americké jak divá sviňa, vyhodili do vzduchu dodávku nad poklopom do kanála a akože je hotovo. Zaujímavé mi prišli len dve scény, mutanti klaňajúci sa zeleným toxickým sračkám a stretnutie s komandom ako z Votrelcov. Chcelo by to kurevsky poriadny remake, lebo ten potenciál je fascinujúci! ()

Isherwood

Ukázkový výlisek hororového béčka z 80, který zaujme povedenými maskami (žárovky místo očí rulez!) a relativně dobrou atmosférou uvnitř manhattanské kanalizace. Bohužel kamera stráví více času u stolu v kanceláři, kde hrdinové řeší dilema záhadného mizení lidí, než aby více namasírovala natěšené divákovo oko lahodným gore. Prosebně volám pro remaku od jistého R. Z., tohleto už přeci jenom v některých momentech zestárlo. ()

Hennesy

Ďalší film z kategórie "viac známy ako dobrý". O tomto filme som počul už ako malý chlapec, bol to jeden z tých snímkov, ktoré som vždy chcel vidieť, ale nejakou náhodou sa mi to úspešne vyhýbalo...až dodnes. A bohužiaľ prišlo to vo veku, kedy sa už minul akýkoľvek zamýšľaný účinok. Mám rád lacné B-čkové horory z 80-tych rokov, ktoré sa stali svojim spôsobom kultové, lenže v tomto prípade bol zub času neúprosný a rozpočet ultra nízky. A tak som sa díval na slabučký "horor", v ktorom sa objaví pár známych tvár, ktoré sa o pár rokov stretnú v Home Alone:) Ale okrem toho sa tu nedeje takmer nič, minimum akcie, zápletka je chabá, dejová linka bez akýchkoľvek zvratov a záver sa ani poriadnym záverom nedá nazvať. C.H.U.D. mal zrejme ostať iba nesplneným filmovým zážitkom malého chlapca...:) ()

J*A*S*M

Název, respektive tedy jeho význam, dává tušit mnohem větší gore zábavu ,než které se divák nakonec dočká, ale přesto je minimálně posledních 30 minut pěknou ukázkou typického 80's horror movie. Masky jsou velice dobré a zajímavé, atmosféra nastupuje spolu s hustějším vyskytováním mutantů (tedy posledních 30 minut), herecké výkony nejsou důležité, stejně jako nulová originálnost příběhové linie - tak už to holt v těchto filmech je. Dost mě mrzí, že prozatím sešlo z plánovaného remaku od Roba Zombieho, myslím, že on by danou látku zpracoval více než uspokojivě. ()

• Jay Thomas v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Skratka C.H.U.D. znamenala podľa komisára z NRC, Wilsona (George Martin), Cannibal Humanoid Underground Dwellers, no oficiálne, ako sa aj na konci filmu dozvieme, sa jedná o skratku ku Contamination Hazard Urban Disposal. (Lukoh)