poster

Papoušek a poklad

 • Austrálie

  Real Macaw, The

Rodinný / Dobrodružný

Austrálie, 1998, 91 min

Hudba:

Bill Conti
 • Paxxx.cz
  ***

  Povedený dobrodružný film o mladém chlapci, který díky papoškovi najde poklad. Docela příjemný oddych se špetkou zábavy i napětí.(22.3.2009)

 • Guran
  ****

  Příjemný kratký film o dobré vůli mladého chlapce s papouškem, který bude chtít získat poklad pro svého dědečka, který nemá peníze. Když jsem byl malý, měl jsem na kazetě nahráno jenom půlku filmu, ale pak jsem koupil DVD a snímek skoukl celý, ale bohužel s jiným dabingem, ale to nevadí, bavil jsem se i tak.(19.3.2015)

 • JohnCZ
  ****

  Podobně jako Napoleon je i The Real Macaw australský rodinný film s dobrodružnou tématikou. Klasika mého dětství a jeden z mála dětských filmů, na který se dá dívat i v dospělosti. Yeah, je to televizní, má to jednoduchý příběh, ale umí to být napínavé a má to i nějaké to morální poselství, které se prezentuje nádherným ústředním hudebním motivem. Link pro zájemce.(3.11.2016)

 • Davies182
  ****

  Skvělý dobrodružný snímek pro trochu odrostlejší diváky. Je to napínavé, akční... pohodová zábava.(22.7.2009)

 • T2

  Rozpočet AUD 5miliónovTržby Celosvetovo $600,000(5.8.2010)

 • - Filmaři si vůbec nelámali hlavu s detaily. Například když pirát s pokladem vyskakuje oknem z hořící kajuty, za ním z okna vyletí ohnivý oblak, jako při výbuchu. Papoušek, který v hořící kabině zůstal, je ohněm naprosto nedotčen. Když pak pirát zakopává poklad, podle pohybu těla dělá do stromu dvě souběžné čáry a umírá. Přesto je pak strom označen křížem. Nebo který smrtelník by dokázal bez znalosti výchozího bodu a bez kompasu odkrokovat z pláže skrz hustý prales 540 kroků a trefit téměř přesně požadovaný cíl? Další otazník visí nad vlastním pokladem. Jestliže byl opravdu ze zlata (a víme, že zlato je těžké), jaktože s ním všichni dokázali tak lehce manipulovat? V závěru filmu ho únosce nesl dokonce v jedné ruce! A kdyz Sam (Jamie Croft) vpadl dolů do kanálu a poklad táhl v ruce za sebou, truhla by ho po dopadu zabila, minimálně hodně zranila. Ale jemu se nic nestalo. (Amper01)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace