Papoušek a poklad

Real Macaw, The

Rodinný / Dobrodružný

Austrálie, 1998, 91 min

Bill Conti

Povedený dobrodružný film o mladém chlapci, který díky papoškovi najde poklad. Docela příjemný oddych se špetkou zábavy i napětí.(22.3.2009)

Příjemný kratký film o dobré vůli mladého chlapce s papouškem, který bude chtít získat poklad pro svého dědečka, který nemá peníze. Když jsem byl malý, měl jsem na kazetě nahráno jenom půlku filmu, ale pak jsem koupil DVD a snímek skoukl celý, ale bohužel s jiným dabingem, ale to nevadí, bavil jsem se i tak.(19.3.2015)

Podobně jako Napoleon je i The Real Macaw australský rodinný film s dobrodružnou tématikou. Klasika mého dětství a jeden z mála dětských filmů, na který se dá dívat i v dospělosti. Yeah, je to televizní, má to jednoduchý příběh, ale umí to být napínavé a má to i nějaké to morální poselství, které se prezentuje nádherným ústředním hudebním motivem. Link pro zájemce.(3.11.2016)

Skvělý dobrodružný snímek pro trochu odrostlejší diváky. Je to napínavé, akční... pohodová zábava.(22.7.2009)

Rozpočet AUD 5miliónovTržby Celosvetovo $600,000(5.8.2010)

• - Filmaři si vůbec nelámali hlavu s detaily. Například když pirát s pokladem vyskakuje oknem z hořící kajuty, za ním z okna vyletí ohnivý oblak, jako při výbuchu. Papoušek, který v hořící kabině zůstal, je ohněm naprosto nedotčen. Když pak pirát zakopává poklad, podle pohybu těla dělá do stromu dvě souběžné čáry a umírá. Přesto je pak strom označen křížem. Nebo který smrtelník by dokázal bez znalosti výchozího bodu a bez kompasu odkrokovat z pláže skrz hustý prales 540 kroků a trefit téměř přesně požadovaný cíl? Další otazník visí nad vlastním pokladem. Jestliže byl opravdu ze zlata (a víme, že zlato je těžké), jaktože s ním všichni dokázali tak lehce manipulovat? V závěru filmu ho únosce nesl dokonce v jedné ruce! A kdyz Sam (Jamie Croft) vpadl dolů do kanálu a poklad táhl v ruce za sebou, truhla by ho po dopadu zabila, minimálně hodně zranila. Ale jemu se nic nestalo. (Amper01)