• majo25
  ****

  Veľkolepejšie poňatý dobrodružný príbeh o tajemnom "Čiernomaskáčovi", ktorý prepadáva šľachtu a zdanlivo tak napomáha obyčajným sedliakom. Ale len zdanlivo, kedže tým sleduje svoje ciele, ktoré ho nakoniec stoja život. Fajn akčné scény a jemne mysteriózna atmosféra, ktoré dopomáhajú k tomu, že sa nejedná o žiadnu bohapustú historickú konverzovačku, ale že má príbeh celkom svižné tempo. Škoda, že exteriérových scén nie je viac a film nemá väčšiu výpravu. Viem si však predstaviť, že vo svoje dobe bol určite nezabudnuteľný.(18.6.2018)

 • clara.bow
  *****

  Maďarský spisovatel Jokai Mór napsal dobrodružný, romanticko historický námět k filmu s českým názvem Chudí boháči (Szegény gazdagok,)natočeným v roce 1959. Mladá krásná Henriette (Krencsey Marianne) je zamilovaná do mladíka, který je pro její příbuzné naprosto nepřijatelný, je jím Vámhidy Szilárd (Láng József). Nic nepomáhá, ani Henriettin pokus o sebevraždu. Je provdána proti své vůli zámožnému šlechtici baronu Hataszegedimu, který jí odváží na svoje sídlo. Henriettě nezbývá než si zvykat, i když je myšlenkami stále u své lásky. Jednoho dne jí manžel obdaruje drahoceným šperkem, který si vezme s sebou na návštěvu sousední šlechty, kam je pozvána na návštěvu. Je však přepadena a okradena záhadným lupičem s černou maskou, který okrádá bez výjimky všechny lidi široko daleko a jmenuje se Fatia Negra. Fatia Negra má však vždy odněkud přesné informace, takže úspěšně přepadá bohaté návštěvníky místní šlechty.Jeho milenkou je krásná a divoká Anica, které slibuje manželství. Do oblasti je proto vyslán Szilárd, který má zločince s pomocí vojska odhalit, a....setkává se zde se svou láskou Henriettou...(5.5.2016)

 • FilmFan24
  ****

  Můj vůbec první film viděný v kině. Bylo mě 5 roků a známá uvaděčka mojí babičky pustila do biografu celou rodinu zdarma na přístavek. Do dnešního dne jsem si myslel, že to byl francouzský film. Pamatuji si z toho, že to byl historický dobrodružný film, kde zbojník na koni vykrádal boháče cestující kočárem...(22.10.2008)

 • tommy187
  *****

  Na tú dobu *****.(23.1.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace