poster

Spláchnutej

 • Velká Británie

  Flushed Away

 • Slovensko

  Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Komentáře uživatelů k filmu (423)

 • Skejpr
  ****

  Těžko říct, který ze dvou Dreamworsovských animáků, které šli v roce 2006 do kina je lepší. Oba dva nabízejí hodinu a půl neuvěřitelně nabité srandy, kkterá nespoléhá na několik hlášek ale je zábavná celá, od začátku do konce. Spousta nápadů, destrukčního humoru, i několik narážek (dvakrát se ve filmu mihne Gromit a jednou Wallacův světřík ;) to vše v rozkošném animovaném balení... a ty slimáci.. ti sou geniální!!!(7.1.2007)

 • Gemini
  ****

  Nejsou to Aaardmani a není to plastelína. Namísto toho je to i na poměry DreamWorks (kteří - sorry, ale je to tak - na Pixar nemají) vcelku chabě animované počítačové svezení londýnskými kanály se sympatickými krysami, nesympatickými žábami a muzikálními slimáky. Ačkoliv ze spolupráce samostatně (obvykle) výborných animátorských studií vzešel jakýsi krysožabák (podle vzoru kočkopes), je ono zmiňované svezení poměrně svižné - a tím nemyslím jenom necelou hodinu a půl dlouhou stopáž - příběhově slušné a celkově vzato i značně vtipné. Ano, samozřejmě, hodně se tu padá, šklebí, a otloukají se hlavy a imaginární varlata, ale nemohl jsem si pomoct, a často se i tomuhle druhu humoru smál nahlas. A i zbytek je adekvátní měrou napěchován momentkami, reklamními a popkulturními odkazy, zkrátka a dobře "palec nahoru", a jelikož bych neměl problém se za čas podívat znovu, asi se můžu s klidem uchýlit k osmdesáti procentům. Pro srovnání jen dodám, že si Spláchnutého cením víc než vizuálně špičkového Hledá Se Nemo. Takže jo, 80%, byť ne úplně jistých. Ale míň než 70 bych určitě nedal.(25.4.2011)

 • Tom Hardy
  ***

  Ucházející kousek s pár dobrými nápady, slušným tempem a geniálními červíky (či co to je za svinstvo:). Jsou pro film stejnou spásou a osvěžením, jako tučňáci pro Madagaskar. Na rozdíl od Madagaskaru je však chvílemi Spláchnutej vtipnej i bez nich (pokud vás tedy baví cartoonovské držkopády)...(23.11.2006)

 • Matty
  ****

  Nejvtipnější film z londýnského podsvětí! Přesněji z Londýna pod Londýnem, kde autonomně existuje početné krysí společenství a kde domácí krysa Roddy prožije největší dobrodružství svého života. Jeho zprvu nedobrovolnou společnicí bude sexy krysa Rita se sexy hlasem Kate Winslet (což je nejen sexistické, ale i zoofilní, ale nemůžu si pomoct). Stranu zla zastupuje Žabák s natvrdlými komplici a francouzsky slizským bratrem (nic proti Jeanu Renovi). Jako společný potomek Aardmanů a Dreamworks nedopadl Spláchnutej nejslavněji, z řady animáků, rojících se v poslední době jako slimáci po dešti, přesto vyčnívá. Má hlavně úžasný spád. Sotva jsem se rozkoukal, zjistil, co je hlavní hrdina zač, uběhlo dobrých třicet minut. Rychlost střídání akce, dialogů a humoru během následujících padesáti minut připomínalo to jízdu rourou. Nikoliv odpadní. Animace není z nejúžasnějších, postavy vypadají jednoduše, ale potěší množství detailů, často nepostřehnutelných a pouze svědčících o zápalu, s jakým byl film tvořen. Hned během prvních pár minut si ti bystřejší mohou všimnou plyšového Gromita, DVD s peckami jako Deat is Venice 2: Zombi a ta rybka hledající svého otce vám jistě taky něco připomene :-). Těchto vtípků pro odrostlejší není mnoho, rozhodně méně než v průměrném (existuje vůbec takový?) filmu od Pixaru. Převažují legrační pády, škleby, nárazy… prostě budete rádi, když občas zazní i nějaká ta vydařená hláška (moje nejoblíbenější: „Scrabble!“), když nějaký šváb pronese do kamery s kamennou tváří smrtelně vážně míněnou větu, když slimáci začnou zpívat „Don’t Worry Be Happy“ apod. Jsou to střípky, nu, bída nás naučila vážit si jich. Spláchnutej nezapře svůj britský původ – kromě hlasů převážně britských herců, stylovým prostředím, dokonce i oblečením (britské džíny Kate, vlastně Rity, byly neodolatelné) a třeba i implementováním odvěké francouzsko-britské rivality (dialog francouzských žabáků: -vyrazíme hned... -a co bude s večeří? -...vyrazíme za pět hodin). Nakonec toho není až tak málo, no, čtvrtá hvězdička je stejně jenom za Kate (sakra, tohle už začíná zavánět obsesí). 75% Zajímavé komentáře: castor, MeGaBiTe(26.4.2008)

 • Cervenak
  ****

  Bavil som sa excelentne. Iste, v podstate to nemá žiadny príbeh, len akúsi spleť základných motívov, okolo ktorých sa točí celé to šialenstvo (preto jedna hviezda dole), ale tá smršť gagov, hlášok, filmových a dokonca aj literárnych narážok je neskutočná. Slimáci sú super, ale šváb, ktorý si za chladničkou číta Kafkovu Premenu, je GENIÁLNY!(25.1.2008)

 • Djkoma
  ****

  Příjemná zábava s pěknou animací. Nuda ke mě nepřicházela stejně jako se ke mě nedostali slabá místa a hodnotit chytrost/hloupost filmu ani nechci. Naopak příjemné tempo a délka pod 90 minut filmu hodně pomohla.(27.11.2009)

 • T2
  ****

  Rozpočet $149miliónovTržby USA $64,665,672Tržby Celosvetovo $178,120,010Tržby za predaj DVD v USA $82,037,744 //počet predaných kusov 4,373,120║ Na DreamWorks je našťastie stále spoľahnutie, aspoň čo sa týka nadpriemernej úrovne a k tomu ešte v spolupráci s "plastelínovou" Aardman Animations, stvorili dosť svižní film, s peknou animáciou, pre postavičky dosť podobnou z tou čo majú v hraných plastelínových filmoch ako Wallace & Gromit či Slepačí úlet, čím projekt nabral aj originálnejší vzhľad oproti svojim CGI kolegom. Príbeh má spád, slušnú zábavnosť opierajúca sa známe momenty zo života alebo aj filmov, svoje tam spravia aj vedľajšie žmurkajúce postavičky slimáci, plus k tomu aj výborný Slovenský dabing. / videl v kine: 80% /(15.7.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Dick Clement, Ian La Frenais, Christopher Lloyd, Joe Keenan, William Davies .. Tak nakonec docela zklamání z pokusné fúze studia DreamWorks a Aardman. Dobrá je animace, tam dnes není moc co pokazit a pro Aardman je zase typické vyvedení postav, ovšem do vypiplané plastelínové i charakterové podoby to má daleko. Chápu, že takový námět by bez digitální animace prostě nešel realizovat, ale právě ta plastelína dává Aardmanu to nezaměnitelné kouzlo a sílu. Sice pořád o stupínek lepší než některé „céčkové“ animáky posledních měsíců, ale nic víc, než nenáročná prodětská jednohubka ani Spláchnutej není. TEDY s výjimkou geniálně využitých slimáčků - ti neměli chybu!(14.1.2007)

 • MrHlad
  ***

  Překvapivě příjemná záležitost, která se vrací svým stylem až k prapůvodním groteskám. Pár skvělých filmových odkazů, několik hodně zábavných scén a super červíci. Nebýt neoriginality a několika hluchých míst, určitě by to bylo o hvězdičku víc.(24.11.2006)

 • Radek99
  *****

  Britská animovaná škola (legendární Aarmand Animations) se nezapře ani v tomhle módním klonu počítačově tvořené animace. Svěží britsky suchý humor, asi nejlépe zvládnuté odkazy ke známým dílům světové kinematografie (nemůže chybět James Bond, ale potkáte tu i rybku Nema, myší hrdinové vám dají vzpomenout na Batmana, film Já, robot a mnohé a mnohé další...), úchvatná je animovaná expozice Londýna (Piccadilly Circus s těmi nezaměnitelnými reklamami...), rouhačské narážky na královskou rodinu, geniální zpívající slimáci, moře vychytávek, spousta gagů a milých karambolů vyplývajících z paradoxů myšího života v lidském světě... Zkrátka Spláchnutej je pro mne (jdoucí ve stopách nedostižného, ale klasicky animovaného, Slepičího úletu) nejlepší počítačově animovaný film, co jsem kdy měl tu čest spatřit... Podobné filmy: Ratatouille, Slepičí úlet, Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka(21.10.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Když člověk odpustí novému výtvoru od kultovních Aardmanů jistou infantilnost, tak jde o docela příjemné překvapení. Spláchnutej má tempo, vtip i solidní zpracování. Určitě se nestane stejně zásadním dílem jako jiné animáky a není ani tak vypiplaný a proklatě vtipný jako jeho plastelínoví bratříčci, ale má nezpochynitelné kouzlo. Pohodovka s pár vydařenými gagy, provařeným scénářem a spoustou skvělých zpívajících červíků. Ač spíše pro menší publikum, tak jde o záležitost, kterou není třeba protrpět, ale jde si ji krásně užít - již jen díky docela podařeným odkazům na jiné snímky i knihy.(5.12.2006)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $149 million otvárací víkend : $18,814,323 tržby celosvetovo : $177,148,501(12.12.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Be Seeing You My Friend - Flushed Away ,2. Dancing With Myself - Billy Idol ,3. Are You Gonna Be My Girl? - Jet ,4. She's a Lady - Tom Jones ,5. Ice Cold Rita - Hugh Jackman/The Slugs ,6. Bohemian Like You - The Dandy Warhols ,7. Marcel/That's Not Rice You're Eating - Harry Gregson-Williams/The Slugs ,8. What's New Pussycat? - Tom Jones ,9. Yakety Sax - Boots Randolph ,10. Mr. Lonely - The Slugs ,11. Don't Worry Be Happy - Bobby McFerrin ,12. Proud Mary - Tina Turner ,13. Wonderful Night - Fatboy Slim ,14. Life in the Sewer - Harry Gregson-Williams ,15. Beware... Beware - The Slugs ,(14.5.2011)

 • LIVINGDEAD
  ***

  NO co říct, po grafické stránce O.K., ale kdyby tam nebyli ti zpívající a pištějící slimáci, tak by to byla nuda, nuda a ještě jednou nuda!(10.3.2007)

 • Fr
  ****

  Dobrá komedie, při které se nebudete nudit ani při vícero shlédnutí (alespoň myslím - doufám). Má to švih, celkem dost vtipných gagů a veselé krátké písničky, které se dost možná líbili víc mě než dětem.(4.1.2008)

 • tron
  **

  „Je to blázon. Ale je to moja rodina.“ Pri pozeraní SPLÁCHNUTÉHO som si spomenul na kultovú vetu Marlona Branda. „Dajte mu ponuku, akú neodmietne.“ Britské filmové štúdio Aardman sa stalo legendou vďaka plastelínovým krátkometrážnym i celovečerným snímkam (SLEPAČÍ ÚLET, WALLACE & GROMIT: PREKLIATIE KRÁLIKOLAKA). Boli to hity s krásnou „ručnou“ vizuálnou stránkou, rozkošnými nápadmi a kvalitnými scenármi. Niečo ako Pixar, ale olepený plastelínou. Potom zrazu štúdio dostalo ponuku, aká sa neodmieta – oslovil ho Steven Spielberg (a jeho DreamWorks) s ponukou na SPLÁCHNUTÉHO. Bohužiaľ to, čo vyzeralo ako megageniálna ponuka, sa v kine zmenilo na fiasko. SPLÁCHNUTÝ jednak nie je plastelínový (hoci tak občas vyzerá). Keď si zvyknete na absenciu starej dobrej plastelíny, uvedomíte si, aký slabý to má scenár. To všetko tu už bolo, jednanie postáv je nelogické, inokedy zdĺhavé a otravné. No a lepšie to už nebude. Nesympatické postavy (dabované Hughom Jackmanom, Kate Winslet, Andym Serkisom, Ianom McKellenom, Jeanom Renom a Billom Nighym!), nudné poučky o sile rodiny a priateľstva a chýba tomu vnútorná logika (chápem, že keď potkan môže v rozprávke hovoriť, asi môže aj telefonovať z mobilu - ale aj tak!). Usmieval som sa len občas a skutočne baviť ma bavili len scény so slimákmi.(22.11.2009)

 • B!shop
  ***

  Takovej nicim neurazejici, ale ani nijak oslnujici animak. Animace je docela obstojna, postavy jsou sympataci, furt se neco deje a u nekolika scen se da skvele pobavit. Ale ve vysledku pribehove nic originalniho, na co by clovek jeste dlouho vzpominal. Nicmene jako zabava na jedno skouknuti naprosto v pohode.(1.7.2013)

 • Slasher
  ****

  Krysáci versus žabáci. Konečně zábavný animák. Ač mě všechny ty poslední dobou tolik protlačované a vychvalované 3D animáky nikdy nijak nenadchly (s vyjímkou Toy Story a veverky z Ice Age, ale to jsem byl ještě sám dítě), tenhle se mi dost líbil. Zčásti také perfektním převážně britským dabingem. A také tím, že narozdíl od všech těch 'pecek' tenhle film vsadil spíše na samotný humor (a nejen imbecilní pro děti ze školky) než na efekt. I find everyone's pain amusing, except my own... I'm French!(28.12.2007)

 • Lateef
  ***

  Výborná animace, hromada dobrých vtípků, spousta filmových odkazů a dobré herecké(hlasové) výkony. Na druhou stranu jistá dějová rozmazanost a přeplácanost a tím, že studia točí jeden animovaný film za druhým, se tak nějak smazávají prožitky z nich. Nyní má už každý animák skvělé grafické zpracování a mohutnou oporu v řadě dobrých herců, starající se o hlasy animovaných hrdinů. Za rok si pravděpodobně řeknu: Spláchnutej, jo, asi jsem to viděl, dobrý, ale přesně si nevzpomenu, těch animáků je už tolik, že se mi to kryje...Spláchnutej nijak nevybočuje z nastoleného měřítka této filmové kategorie, není ničím výjimečný, mnohokrát jsem se usmál, ale ani jednou nezasmál. Líbilo se mi to, ale jinak to je prostě průměr. 149 miliónů dolarů(rozpočet)/167,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(25.1.2007)

 • RHK
  ****

  Zajímavý animák s muzikálovými prvky, tentokrát z krysího Londýna pod tím opravdovým britským hlavním městem. Krysí mazlíček je spláchnutý do záchodu a zažije hromadu vtipných dobrodružství, včetně záchranné mise. Je to svěží jízda v kombinovaná s romantickou linkou a četnými vtípky, které ovšem jako Čech až tak náležitě nevychutnám... Zpívající a vřeštící slimáci ovšem potěšili a tak můžu dát nadprůměrné hodnocení. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=RLJxoJM_ZbY(20.10.2012)

 • EdaS
  ***

  Flushed Away je mnohem víc pro děcka než pro dospělé. Bavil jsem se o hodně míň než třeba u Wallace a Gromita a o něco míň než u Za plotem. Většinu humoru představuje zakopávání, padání a narážení jednotlivých postav, příběh nahrazuje jedna velká honička. Nicméně animace je pěkná, film netrvá ani půl druhé hoďky a má svižné tempo. Takže proč ne. Ale od Aardmanů jsem čekal přece jen víc.(18.11.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22