Spláchnutej

Krysák Roddy je sám doma poté, co rodina, která se o něj stará, odjede pryč. Velmi si to užívá, ale pak se do domu prostřednictvím potrubí dostane další krysák, Sid. Je o něco větší než Roddy a začne si z něj dělat sluhu. Když mu řekne, že chce v domě zůstat, Roddy mu řekne, zda nechce jít do vířivky. Vezme ho na toaletní prkýnko a namlouvá mu, že toaleta je vířivka, ale Sid není hloupý. Strčí ho do toaletní mísy a Roddyho spláchne. Roddy se zastaví uprostřed kanálu. Vidí otvor a myslí si, že je to východ. Vběhne do něj, ale najednou spadne ze střechy na zem. Když se zvedne, zjistí, že je v neznámém městečku, kde je mnoho dalších krys a žádní lidé. Řekne policistovi, že se chce dostat zpět k lidem, je mu tedy řečeno pouličním krysákem, aby našel loď, na které je někdo, kdo ho domů dovede. Odvede ho do kanálu, kde Roddy najde loď. Tam se seznámí s krysou Ritou. V ten moment ale přijede i gang krys, kteří chtějí Ritu najít. Snaží se před nimi ukrýt, ale Roddy jí prozradí a oba jsou zajati krysákem Albínem. Velitel Bruno chce po Ritě rubín, ale ona řekne, že žádný nemá, že rubín jí ukradl Roddy, je to zloděj. Nakonec ale Ritě rubín vypadne z kalhot. Bruno ho proto vezme a odnese ho svému šéfovi, Von Ropušákovi. Rita však tvrdí, že je rubín jejího otce. Von Ropušák ukáže Roddymu svou sbírku, ale on ho naštve a Roddymu se dokonce podaří sbírku zničit. On proto Ritu i Roddyho odtáhne a chce je zmrazit. Rita má však v kalhotách sponku, proto se jim podaří dostat z provazů a nakonec i z mrazáku. Ukradne si zpět rubín, ukradne také hlavní kabel, čímž vypojí elektřinu, a začne s Roddym utíkat. Pronásleduje je však Albín a Bruno. Podaří se jim uniknout, ale Rita Roddyho opustí. Odjede lodí, ale Roddymu se podaří na loď dostat a společně odjet. Pak jí však Roddy řekne, že její rubín není pravý a rozbije ho. Ritu to velmi naštve, proto jí Roddy nabídne, že když ho dopraví zpět domů, zbohatne. Mají šperky a pravé rubíny. Rita tedy souhlasí, ale ani jeden z nich neví, že Von Ropušák je chce najít. Chce dostat zpět svůj kabel, proto pošle Bruna a Albína, aby je našli. Rita s Roddym zajdou za rodinou Rity, aby si od jejího otce vzali mapy a našli cestu. Pak ale Roddy uslyší, jak se baví Rita s otcem. Řekla mu, že odevzdají Roddyho Von Ropušákovi, dostanou peníze a nic se jim nestane. Roddy proto ukradne loď a odjede. Ona se mu však porouchá. Rita ho ale dožene a na lodi se objeví a řekne mu, že to jeho bratr ho chtěl odevzdat Von Ropušákovi. Její bratr si myslí, že je to zloděj, ale Rita ví, že to není pravda. Nakonec se spolu usmíří a pokračují v cestě. Bruno a Albín je ale doženou. Albín a Bruno je začnou pronásledovat. Společnými silami jim však uniknou, což Von Ropušáka velmi naštve. Proto si přivede na pomoc bratrance Le Žabáka. Řekne mu, že chce zpět elektrický kabel, jelikož má plán, až začne finále fotbalového zápasu. Ještě k tomu nemá rád krysy, jelikož byl nejoblíbenější mazlíček prince Charlese, ale jen od doby, než dostal krysu. Poprosí proto Le Žabáka o pomoc... (TV Prima)

Strike

Je až překvapivé jak film s tak krátkou stopáží dokáže být tak zdlouhavý. Občasné skvělé vtipy (a slimáci, nebo co to je) oprvdu nedokáží přebít jednoduchost příběhu. Slabé *** ()

Pennyzka

Dobrodružný, animovaný film ve kterém je plno zábavy od začátku až do konce. Tomu já říkám animák...krysy se mají zatraceně dobře :) ()

majo_svk

Po Autách, jeden z najlepších animovaných filmov (bezchybná animácia a množstvo humor). Teno filmík sa určite oplatí vidieť. ()

Oxymoron

Tak tohle se hodně povedlo! Smál jsem se jak maniak před masovou vraždou. Spláchnutej je opravdu vtipnej animák. Slimáci z kanálů nemají chybu a vždycky, když se objeví na scéně, vyprsknete smíchy. V kině nedoporučuju konzumovat nic, co by vám mohlo vylítnout náhle z pusy a doma... doma je to na vás, jestli budete chtít pak uklízet. ()

Gore

Bylo to tak suchý a blbý až to bylo vtipný a zábavný. Po vlažném rozjezdu se to překvapivě svižně rozjelo. Jen škoda, že jsem měl možnost to vidět pouze s českým dabingem. Originál by byl určitě lepší. ()

Emzet

Tak tento film u mě docela zabodoval. Především když na scéně byli zpívající slimáčci, Nighyho bílý krysák či Renův LeFrog a jeho komando i s mimem Marcelem. Ne, na Wallace a Gromita to nemá. Ale to vůbec nevadí. Když už kvůli ničemu jinému, tak díky Kate Winslet, která zanáší do slovníků zbrusu nové slovní spojení, "sexy krysa". ()

Vlkys

Oddychovka, která mě (vzhledem k tomu, že jsem neměl žádná vysoká očekávání) příjemně překvapila. ()

waits

Pro mě je tenhle film ve stejné škatulce jako dejme tomu Datel Woody. Co naplat, že je ve filmu slušná animace a pár vípků pro dospělé, když veškeré dětské vtipy jsou založeny na tom, že někdo někam spadne nebo někdo někoho bouchne, celý film pak všichni křičí a celé to je v příliš rychlém tempu, aby to mělo spád. Místo takového rušného dílka příšte dětem pustím Boba a Bobka. ()

Skarface

Jak jsem psal už u filmu Za plotem tak i tento film jsem viděl na hodině angličtiny pak zas doma a po měsící zase což značí že ten film je hodně dobrej !!! ()

Brylin

Příjemný animáč s pár solidními vtípky a spíše jemným a suchým anglickým humorem. Nic převratného, "jen" milý snímek s nezaměnitelnou animací studia Aardmans. Tři hvězdy. ()

Hepy13

Příběh o tom jak se bohatý myšák do hazjlu dostal. Tvůrcům se podařilo vytvořit animaci která je kombinací plastelínové grafiky a typické Dream Worksové animace. Originalita příběhu je slabá, za to sympatický britský humor tu má spoustu prostoru. Jako celek to však funguje velmi pěkně a 80 minut uteklo jako voda. Svižná animovaná jízda, která má tempo i místo pro nějakou tu pěknou písničku. Nikdy by mě nenapadlo, že budu nadšen když se ve filmu objeví slimáci a ještě k tomu zpívající. ()

strangercz

Tvůrci Wallace s Gromita se daly na 3d animaci a jejich první 3d dílo se povedlo vtipný zábavní který sice nedosahuje kvalit Wallace s Gromita ale i tak je to nadprůměr. Červy sou luxusní ()

Šmoula

Docela průměrný animák, který hlavně ocení děti. Byl jsem rád, že jsem viděl taky něco jiného, než jen ohraný zvířátka ze zoo, či podobný domácí mazlíčky, který se docela rádi v podobných animácích opakují. Hodně mě překvapila grafika, krysy a žabáci byly perfektně zpracovaný. Ve výsledku šlo o průměrný animovaný film. ()

senyor

Priemerný animák s dobrým námetom zlyháva na nudnej prvej polovici a minime slovného humoru. Animácia je veľmi podarená a prekvapujúco aj scenár bol celkom zaujímavý, ale nebyť slimákov a ich speváckeho výkonu pri "Dont worry, be happy" asi by som sa nezasmial. Nudné pasáže navyše prevládajú nad tými akčnými a to hlavne v prvej polovici, ktorú som musel pretrpieť. Druhá polovica je už celkom slušná jazda a aspoň čiastočne zachraňuje celkový dojem. "Spláchnutý" teda ničím neprekvapil a, žiaľ, nevystúpil z radu nudných animovaných filmov, akými sú v posledných rokoch naše kiná preplnené. ()

Luqi

Spievajúce slimáky boli skvelé, vlastne to najlepšie, to táto rozprávka ponúka ............. ale to asi nebol zámer, takže za 3. ()

Aardman to rozjíždí

31.01.2007

Domů na svátky

Domů na svátky

08.06.2006

Stalo se mnohokrát, že herec nebo režisér odmítl pracovat na určitém projektu a později toho litoval, protože jeho náhradník získal mnohá ocenění a film se nestal očekávaným propadákem. Například… (více)