Spláchnutej

Krysák Roddy je sám doma poté, co rodina, která se o něj stará, odjede pryč. Velmi si to užívá, ale pak se do domu prostřednictvím potrubí dostane další krysák, Sid. Je o něco větší než Roddy a začne si z něj dělat sluhu. Když mu řekne, že chce v domě zůstat, Roddy mu řekne, zda nechce jít do vířivky. Vezme ho na toaletní prkýnko a namlouvá mu, že toaleta je vířivka, ale Sid není hloupý. Strčí ho do toaletní mísy a Roddyho spláchne. Roddy se zastaví uprostřed kanálu. Vidí otvor a myslí si, že je to východ. Vběhne do něj, ale najednou spadne ze střechy na zem. Když se zvedne, zjistí, že je v neznámém městečku, kde je mnoho dalších krys a žádní lidé. Řekne policistovi, že se chce dostat zpět k lidem, je mu tedy řečeno pouličním krysákem, aby našel loď, na které je někdo, kdo ho domů dovede. Odvede ho do kanálu, kde Roddy najde loď. Tam se seznámí s krysou Ritou. V ten moment ale přijede i gang krys, kteří chtějí Ritu najít. Snaží se před nimi ukrýt, ale Roddy jí prozradí a oba jsou zajati krysákem Albínem. Velitel Bruno chce po Ritě rubín, ale ona řekne, že žádný nemá, že rubín jí ukradl Roddy, je to zloděj. Nakonec ale Ritě rubín vypadne z kalhot. Bruno ho proto vezme a odnese ho svému šéfovi, Von Ropušákovi. Rita však tvrdí, že je rubín jejího otce. Von Ropušák ukáže Roddymu svou sbírku, ale on ho naštve a Roddymu se dokonce podaří sbírku zničit. On proto Ritu i Roddyho odtáhne a chce je zmrazit. Rita má však v kalhotách sponku, proto se jim podaří dostat z provazů a nakonec i z mrazáku. Ukradne si zpět rubín, ukradne také hlavní kabel, čímž vypojí elektřinu, a začne s Roddym utíkat. Pronásleduje je však Albín a Bruno. Podaří se jim uniknout, ale Rita Roddyho opustí. Odjede lodí, ale Roddymu se podaří na loď dostat a společně odjet. Pak jí však Roddy řekne, že její rubín není pravý a rozbije ho. Ritu to velmi naštve, proto jí Roddy nabídne, že když ho dopraví zpět domů, zbohatne. Mají šperky a pravé rubíny. Rita tedy souhlasí, ale ani jeden z nich neví, že Von Ropušák je chce najít. Chce dostat zpět svůj kabel, proto pošle Bruna a Albína, aby je našli. Rita s Roddym zajdou za rodinou Rity, aby si od jejího otce vzali mapy a našli cestu. Pak ale Roddy uslyší, jak se baví Rita s otcem. Řekla mu, že odevzdají Roddyho Von Ropušákovi, dostanou peníze a nic se jim nestane. Roddy proto ukradne loď a odjede. Ona se mu však porouchá. Rita ho ale dožene a na lodi se objeví a řekne mu, že to jeho bratr ho chtěl odevzdat Von Ropušákovi. Její bratr si myslí, že je to zloděj, ale Rita ví, že to není pravda. Nakonec se spolu usmíří a pokračují v cestě. Bruno a Albín je ale doženou. Albín a Bruno je začnou pronásledovat. Společnými silami jim však uniknou, což Von Ropušáka velmi naštve. Proto si přivede na pomoc bratrance Le Žabáka. Řekne mu, že chce zpět elektrický kabel, jelikož má plán, až začne finále fotbalového zápasu. Ještě k tomu nemá rád krysy, jelikož byl nejoblíbenější mazlíček prince Charlese, ale jen od doby, než dostal krysu. Poprosí proto Le Žabáka o pomoc... (TV Prima)

igi B.

No jo, jasně jasně mudrlanti (zase jednou nějací ze stok) zdejší dadabáze, plastelína už nejni co bejvala (pokrok je holt pokrok a hápéčka jsou hype) a aardmanské krysy zdrýmovatěly, ale... ALE!!! Ale minulost je minulost a všichni dneska chtějí krom hor sejra i moře šekelů, který teče hovínka zrovínka ve stokách Londýna... A to nemusí být Rita zrovna blonýna, že... ;o) . . . Každopádo navzdory všem možným žabomyším výtkám je Spláchnutej - krom toho že je spláchnutej - i nesmírně zábavnej, myši mají pré s kadencí skvělých a do detailu promyšlených gagů tak šedesát do minuty - a mezi tím vším i pár geniálních momentů a politicky i jinak nekorektních narážek bez nějakých hluchých míst a pitomých náhražek - včetně fantasmagorického závěrečného finále velkého (chodíte taky až o poločasu?) spláchnutí... . . . Dle igitátorova ne skromného názoru tedy v rámci subžánru crazymáků zcela geniální počin a mouchy si slupněte, jestli umíte vypláznout jazyky tak jako von Von Frogschack. Ano, milujeme šťastné konce, kvákošům navzdory! Písk! . . . Čtyři a půl hvězdy tedy (uznávám, Pohodlíčko má i filosofický přesah ;o) za film - ale za ten dvojsmyslný fór s britskou známkou s královnou Alžbětou s přetiskem "Bahrajn" (a sta a sta jiných!) i za kongeniální mix muziky (a za slimáky muzikáky) zaokrouhleno bez ubahnění nahoru! - - - - - (Poprvé viděno 9.4.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou - to musíte! - a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 12229, komentář zde jako třistatřicátýšestý /se smyslem/ - 9.4.2012) ()

Skejpr

Těžko říct, který ze dvou Dreamworsovských animáků, které šli v roce 2006 do kina je lepší. Oba dva nabízejí hodinu a půl neuvěřitelně nabité srandy, kkterá nespoléhá na několik hlášek ale je zábavná celá, od začátku do konce. Spousta nápadů, destrukčního humoru, i několik narážek (dvakrát se ve filmu mihne Gromit a jednou Wallacův světřík ;) to vše v rozkošném animovaném balení... a ty slimáci.. ti sou geniální!!! ()

BadoXXII

Zo začiatku som mal menší problém s nie práve najkrajšou animáciou, ale ani to nezabránilo mojej celkovej spokojnosti. Veď napokon animácia nie je taká dôležitá. Keď to má dobre napísané postavy, nejaký ten príbeh a hlavne veľké množstvo vtipných momentov, tak sa nemáme o čom baviť (veď aj taká Futurama a ostatné jej podobné seriály majú animáciu jednoduchú, ale vtipnosť je obrovská). Vôbec som sa počas filmu nenudil, skôr som sa divil ako ma to celé tak veľmi baví. Podarené kanálové dobrodružstvo a mňa najviac bavili žabiaci z Francúzska. ()

flanker.27

Kamarád prohlásil, že až na podprahový feminismus to bylo docela dobrý. Já, že nebýt vlezlého feminismu, dal bych i 4 fíky. Docela dobré, ale od Aardmanů jsem čekal víc. P.S. Chápete ten obří rozpočet? ()

TeeAge

Prípad, keď forma zvíťazila nad obsahom. Buď je to fakt tým anglickým štýlom, alebo len chceli byť Americký a nepodarilo sa. Niečo tomu chýbalo. Spievajúce slimáky však boli tak profesionálne, že zahalujú 80% môjho hodnotenia... Ich subbass hĺbky a štvorhlasé choráli boli proste dokonalé! ()

genetique

Ale áno, čím ďalej, tým viac na mňa začína zaberať animácia podľa štúdia Aardman. Niektoré rozkošné postavičky svojim šarmom niekedy predčia dokonca aj pár miliónových figúriek Pixaru a spol., čo už začína byť podozrivé. Ale je to tak, veď už som z tých prečačkaných fajnoviek začal byť aj otrávený. Keď sa vydarí aj dabing, tak už naozaj nie je o čom, tantokrát ten slovenský, Le Frog bol bezchybný. Príbeh je ale prostučký, ale stačí to, hlavne keď sa dá zasmiať. 80%. ()

Hakha

Mnoho nápaditých a vtipných situací, roztomilé postavičky v čele s geniálními slimáčky a celkově oddychová podívaná, která během celé stopáže nenudí. Mé hodnocení 4 hvězdičky... ()

Ainy

Skutečně svěží animovaná záležitost, díky které mi uběhlo necelých devadesát minut cesty na vodu z plánovaných čtyř hodin. Už jsem ho kdysi viděla, ale bylo příjemné si ho díky škemrání dětí v zájezdovém busu připomenout. Film svižně odsýpal, člověk se nenudil a od všech mláďat byl taky na chvíli klid. Pobavilo množství hlášek včetně zpívajících slimáků, kteří zkroušenému myšákovi zazpívali Dont worry, be happy ve čtyřhlase. ()

kitano

Aleluja. Žiadne morálne ponaučenie v závere, žiadne ukacené zvieratko, žiadne trápne vtípky, ale odschoolovo pojatá dobrodružná jazda s hromadou krásnych detailov a odkazov. A že sa nedá. (8.5/10) ()

NinadeL

Solidní animák, ideální před spaním ;) Potěší hrátky s hračkami i některé reminiscence na jiné žánry. Reprízy ovšem nutné nejsou. ()

Falko

Bud som bol prilis unaveny alebo ma ten dej akosi nevtiahol do spravnej nalady a to mam animaky rad. Takze zatial 3 hviezdicky, uvidim, ci zmenim nazor po dalsom zhliadnuti. ()

castor

Problém číslo jedna je jak vidno v tom, že Flushed Away je vážně zaměřen spíše na dětského diváka a přímočaře si putuje až do svého morálního vyústění, kdy jeden ušlechtilý krysí mládenec zmaří ďábelský plán záporáka-Žabáka, dokáže se u toho i „zamilovat“ a ještě dokonale pochopit, co že to má na tom světě největší váhu. Scénář rozhodně neoplývá invencí, řada potencionálních nápadů je trestuhodně nevyužita a gagy jsou tak omezeny pouhým padáním, rozbíjením a nepříjemnými a často opakovanými údery do rozkroku. Flushed Away místy ale skvostně cituje slavná filmová dílka a má i výborné hlasové zastoupení v podobě takových herců jako je Ian McKellen, Bill Nighy anebo skutečně sexy krysí lady Kate Winslet. Tvůrci pak především pochopili, že je zbytečné strohý děj nějak natahovat a délka filmu tak nepřesáhne 90 minut, což je skutečně příjemné. Kdykoliv se rozjede nějaká akce, příjemně to odsýpá a toho jest třeba si cenit!! ()

viperblade

Jedno si předem ujasněme: Spláchnutej nemůže konkurovat Nemovi nebo Remymu. Přesto je tam něco, co mě udrželo u filmu a donutilo dát nadprůměrné hodnocení - zběsilé tempo. Tento animák se žene takovou rychlostí, že by i Pendolíno mohlo závidět. A když už někdy zpomalí, tak je to jen proto, aby v příštích pěti minutách mohl být ještě divočejší. Ve výsledku to je pěkný animák, který nenudí, ale jak říkám, špičkám v oboru se zatím nevyrovná. Je vlastně otázka, zda se někdy vyrovnat chtěl. ()

D.Moore

Spláchnutej je po nějaké době animák, o kterém můžu říct, že si ho pustím znovu a rád. Spousta nápadů, fórů, zábavné postavy a doopravdy ďábelsky vymyšlený plán ropušího bosse... K tomu přičtěte zpívající slimáky, ropuší ninji + mima, odkazy na klasické aardmanovky s Wallacem (jeho sako mezi obleky na začátku) a Gromittem (chudák tu má vidět jen hlavu) i Slepičí útěk, mrknutí směrem k Pixaru a další všemožnosti (šváb, který si čte Kafkovu Proměnu - no to mě podrž)... Díky tomu všemu mi ani nevadilo, že příběh je docela obyčejná báchorka "Jak se opuštěný myšák stal neopuštěným". Čtyři hvězdy a kus zaokrouhluji nahoru i za "Toma Jonese". ()

Spooner

První počítačově animovaná podívaná od tvůrců Gromitta a Slepičího úletu (a ve spolupráci s Dreamworks) se stala další velmi příjemnou podívanou od těchto tvůrců. Občasné padání někam a zakopávání o něco může bejt místy už docela trapné, jsou zde ale taky bezva hlášky, filmové odkazy a docela obstojná animace. A nesmím zapomenout na havěť zeleného čehosi (asi slimáci), která vždycky přijde na scénu a něco zazpívá, což bylo ve chvílích kdy hrozila nuda zajímavé spestření. Prostě velice příjemná podívaná ()

Tom_Lachtan

asi mám pro porůzné tvorstvo obývající kanály slabost už od dob Futuramy, ale to rozhodně není jediná dobrá věc na tomhle snímku s až podezřele sexy myší, neboť je tu vlastně cokoli, co by si člověk uměl představit u klasického animáku namixována s až podezřele zábavnou přesností, která si drží svůj standart i po několikeré shlédnutí ()

Gimp

Nenáročná hříčka s celkem milými postavami (propracovanosti a roztomilosti Wallace a Grommita ovšem nedosahují) a dobrým tempem ve scénách, kde někdo někoho honí, něco s něčím bojuje atd. Následující morální poučení (nemít kamarády - jó to vadí, to vadí) je povinnost pro dětičky. Záležitostna jedno pokoukání. ()

Aardman to rozjíždí

31.01.2007

Domů na svátky

Domů na svátky

08.06.2006

Stalo se mnohokrát, že herec nebo režisér odmítl pracovat na určitém projektu a později toho litoval, protože jeho náhradník získal mnohá ocenění a film se nestal očekávaným propadákem. Například… (více)