Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Flushed Away je mnohem víc pro děcka než pro dospělé. Bavil jsem se o hodně míň než třeba u Wallace a Gromita a o něco míň než u Za plotem. Většinu humoru představuje zakopávání, padání a narážení jednotlivých postav, příběh nahrazuje jedna velká honička. Nicméně animace je pěkná, film netrvá ani půl druhé hoďky a má svižné tempo. Takže proč ne. Ale od Aardmanů jsem čekal přece jen víc.(18.11.2006)

Nenáročná hříčka s celkem milými postavami (propracovanosti a roztomilosti Wallace a Grommita ovšem nedosahují) a dobrým tempem ve scénách, kde někdo někoho honí, něco s něčím bojuje atd. Následující morální poučení (nemít kamarády - jó to vadí, to vadí) je povinnost pro dětičky. Záležitostna jedno pokoukání.(8.12.2006)

Rozhodně veselý animák, který stojí za to shlédnout. Dobrý styl vypravování i slušné tempo. Velmi se mi líbili cool zpívající plži, ty se vážně povedli :)) Nadruhou stranu si myslím, že Flushed Away, mohl být více rozvinutý, hlavně v té části filmu, kdy se Roddy St. James dostane do ,,kanálového městečka". Podle mě tam mohl trochu pobýt a poznat více obyvatel a díky tomu by se rozvětvily mnohem více vedlejší role. Ale jinak dávám zasloužené 3,5*(22.12.2006)

Tak tohle je asi nejvtipnější film, který jsem v poslední době viděla. Smála jsem se skutečně od začátku do konce. Jestli jsem Ratatouille dala pět hvězdiček, tohle by mělo dostat deset. Je tam spousta roztomilých nápadů, pěkná hudba, praštění slimáčci, kteří piští na každém kroku. Film je i perfektně namluvený spoustou úžasných herců. Prostě taková dokonalost se jen tak nevidí!(30.12.2007)

Aardmani dodali tomuto animáku nezabudnuteľnú podobnosť postáv s plastelínovými kolegami Wallace & Gromit, Dreamworks zase skvelú animáciu. Tento americko - európsky kríženec navyše disponuje silnou kadenciou hlášok, ktoré vyslovene odrovnajú deti aj dospelých, obľúbenú postavičku si tu nájde snáď každý (Roddy a Sid sú borci, aj tak ale u mňa vedú spievajúci slimáci) a kanálová verzia Londýna s doubledeckermi a Big Benom proste nemá chybu. Nakoniec neostáva iné, len pochváliť vydarený cz, ale aj sk dabing. Skvelý počin, ktorý je pre mňa a moju rodinu už pomaly kult.(14.12.2007)

• - Spláchnutý byl prvním počinem Aardmanu kompletně vyrobeným v počítačích namísto obvyklé plastelíny. Speciální software dodával jednotlivých modelům povrchové struktury, které vypadají jako ručně modelovaná plastelína. Počítače bylo nutné použít, protože velkou úlohu ve filmu má voda, se kterou se v stop motion animaci nedá prakticky počítat. (imro)

• - Při večeři Roddyho a Rity je možné na pozadí vidět dva slimáky, kteří společně jedí špagety. Jde o parodovaný odkaz na Disneyho film Lady a Tramp (1955). Oranžová ryba, která se Roddyho zeptá, jestli neviděl jejího tátu, zase odkazuje na dřívější film Hledá se Nemo (2003). (Lorge)

• - Když se dovírají dveře lednice, ve které Ropušák uchovává své nepřátele zmražené tekutým dusíkem a chystá se to samé provést Roddymu a Ritě, lze si všimnout ve dveřích lednice zmrazené postavy, která svým oblečením a pózou nápadně připomíná postavu Hana Sola ze Star Wars, který byl obdobně zmražený, jen tedy v karbonitu. (DJDVD)