poster

Spláchnutej

 • Velká Británie

  Flushed Away

 • Slovensko

  Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  *****

  No jo, jasně jasně mudrlanti (zase jednou nějací ze stok) zdejší dadabáze, plastelína už nejni co bejvala (pokrok je holt pokrok a hápéčka jsou hype) a aardmanské krysy zdrýmovatěly, ale... ALE!!! Ale minulost je minulost a všichni dneska chtějí krom hor sejra i moře šekelů, který teče hovínka zrovínka ve stokách Londýna... A to nemusí být Rita zrovna blonýna, že... ;o) . . . Každopádo navzdory všem možným žabomyším výtkám je Spláchnutej - krom toho že je spláchnutej - i nesmírně zábavnej, myši mají pré s kadencí skvělých a do detailu promyšlených gagů tak šedesát do minuty - a mezi tím vším i pár geniálních momentů a politicky i jinak nekorektních narážek bez nějakých hluchých míst a pitomých náhražek - včetně fantasmagorického závěrečného finále velkého (chodíte taky až o poločasu?) spláchnutí... . . . Dle igitátorova ne skromného názoru tedy v rámci subžánru crazymáků zcela geniální počin a mouchy si slupněte, jestli umíte vypláznout jazyky tak jako von Von Frogschack. Ano, milujeme šťastné konce, kvákošům navzdory! Písk! . . . Čtyři a půl hvězdy tedy (uznávám, Pohodlíčko má i filosofický přesah ;o) za film - ale za ten dvojsmyslný fór s britskou známkou s královnou Alžbětou s přetiskem "Bahrajn" (a sta a sta jiných!) i za kongeniální mix muziky (a za slimáky muzikáky) zaokrouhleno bez ubahnění nahoru! - - - - - (Poprvé viděno 9.4.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou - to musíte! - a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 12229, komentář zde jako třistatřicátýšestý /se smyslem/ - 9.4.2012)(9.4.2012)

 • EdaS
  ***

  Flushed Away je mnohem víc pro děcka než pro dospělé. Bavil jsem se o hodně míň než třeba u Wallace a Gromita a o něco míň než u Za plotem. Většinu humoru představuje zakopávání, padání a narážení jednotlivých postav, příběh nahrazuje jedna velká honička. Nicméně animace je pěkná, film netrvá ani půl druhé hoďky a má svižné tempo. Takže proč ne. Ale od Aardmanů jsem čekal přece jen víc.(18.11.2006)

 • jojinecko
  ****

  Nie som veľký fanúšik animovaných "rozprávok", no Flushed Away ma potešil a zabavil. Nádherné prevedenie,milé postavičky (absolútne GENIÁLNE boli pijavice alebo čo to vlastne bolo!!!), vtipné scény a samozrejme aj nejaký ten kec pre deti nesmie chýbať...Nie je to prvá liga, kde trónia Nemo a Shrek, ale pre mňa príjemné prekvapenie...(30.1.2007)

 • Smok
  *****

  Aardmani dodali tomuto animáku nezabudnuteľnú podobnosť postáv s plastelínovými kolegami Wallace & Gromit, Dreamworks zase skvelú animáciu. Tento americko - európsky kríženec navyše disponuje silnou kadenciou hlášok, ktoré vyslovene odrovnajú deti aj dospelých, obľúbenú postavičku si tu nájde snáď každý (Roddy a Sid sú borci, aj tak ale u mňa vedú spievajúci slimáci) a kanálová verzia Londýna s doubledeckermi a Big Benom proste nemá chybu. Nakoniec neostáva iné, len pochváliť vydarený cz, ale aj sk dabing. Skvelý počin, ktorý je pre mňa a moju rodinu už pomaly kult.(14.12.2007)

 • Ilicka
  ****

  Na jednu stranu někdo někam neustále velmi vtipně padá nebo je nakopáván do rozkroku, na stranu druhou si červíci čtou Kafkovu Proměnu. (Pro mě nejvíc šokující a nejzábavnější scéna filmu.) Nemo hledá tátu, Roddy hledá bráchu a Rita rubín, který jí zajistí lepší život, k tomu jim slimáci pějí písně. Nechybí ani obligátní poučení o důležitosti rodiny a přátel. Solidní vizuální stránku neprzní ani český dabing. Naprosto přesně třemi a čtyřmi hvězdičkami. 3,5*(19.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace