Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Těžko říct, který ze dvou Dreamworsovských animáků, které šli v roce 2006 do kina je lepší. Oba dva nabízejí hodinu a půl neuvěřitelně nabité srandy, kkterá nespoléhá na několik hlášek ale je zábavná celá, od začátku do konce. Spousta nápadů, destrukčního humoru, i několik narážek (dvakrát se ve filmu mihne Gromit a jednou Wallacův světřík ;) to vše v rozkošném animovaném balení... a ty slimáci.. ti sou geniální!!!(7.1.2007)

Zpočátku jsem chtěl dát za to "high five" na konci čtyři, ale pak jsem si to rozmyslel - přece jen to tak úžasné nebylo. Řekl, bych, že se jedná o animák převážně pro děti a na rozdíl od nějakých jiných animovaných filmů je toho zde pro dospělé relativně málo. Co mě potěšilo, bylo už zmíněné "hifajvování" a parodie na francouze, které vévodilo jméno L´Frog (vrtá mi hlavou jestli chyba - měl by to být Le Frog - je chybou samotného filmu anebo jen českých titulků).(8.12.2006)

Ne že bych se nebavil, to jako jo, ale zas až taková pecka to není. Zatím nejhorší Aardmanovka. Může mi ale proboha někdo vysvětlit, proč tento snímek stál neuveřitelných 140 000 000 dolarů? Když srovnám technickou úroveň s Auty (rozpočet cca 120 000 000), musim říct, že někde se stala chyba. Tvůrci prodělali obrovskej balík peněz, doufám, že finanční neúspěch nezlomí Aardmanům vaz.(25.1.2007)

Britská animovaná škola (legendární Aarmand Animations) se nezapře ani v tomhle módním klonu počítačově tvořené animace. Svěží britsky suchý humor, asi nejlépe zvládnuté odkazy ke známým dílům světové kinematografie (nemůže chybět James Bond, ale potkáte tu i rybku Nema, myší hrdinové vám dají vzpomenout na Batmana, film Já, robot a mnohé a mnohé další...), úchvatná je animovaná expozice Londýna (Piccadilly Circus s těmi nezaměnitelnými reklamami...), rouhačské narážky na královskou rodinu, geniální zpívající slimáci, moře vychytávek, spousta gagů a milých karambolů vyplývajících z paradoxů myšího života v lidském světě... Zkrátka Spláchnutej je pro mne (jdoucí ve stopách nedostižného, ale klasicky animovaného, Slepičího úletu) nejlepší počítačově animovaný film, co jsem kdy měl tu čest spatřit... Podobné filmy: Ratatouille, Slepičí úlet, Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka(21.10.2007)

• Roman.Ticka

Tenhle animák mi nijak nevadil, ale ničím nezaujal. Tuctový příběh, pár odkazů na známé filmy nebo slavné osobnosti, ale jinak nuda na spláchnutí. Trouba krysák Roddy a akční Rita neměli žádné kouzlo, a určitě není na vině jen londýnský kanál. Bohužel, vtipná tam byla asi jedna scéna, a to je žalostně málo.(20.2.2011)