Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

asi mám pro porůzné tvorstvo obývající kanály slabost už od dob Futuramy, ale to rozhodně není jediná dobrá věc na tomhle snímku s až podezřele sexy myší, neboť je tu vlastně cokoli, co by si člověk uměl představit u klasického animáku namixována s až podezřele zábavnou přesností, která si drží svůj standart i po několikeré shlédnutí(11.2.2013)

Flushed Away je mnohem víc pro děcka než pro dospělé. Bavil jsem se o hodně míň než třeba u Wallace a Gromita a o něco míň než u Za plotem. Většinu humoru představuje zakopávání, padání a narážení jednotlivých postav, příběh nahrazuje jedna velká honička. Nicméně animace je pěkná, film netrvá ani půl druhé hoďky a má svižné tempo. Takže proč ne. Ale od Aardmanů jsem čekal přece jen víc.(18.11.2006)

Zajímavý animák s muzikálovými prvky, tentokrát z krysího Londýna pod tím opravdovým britským hlavním městem. Krysí mazlíček je spláchnutý do záchodu a zažije hromadu vtipných dobrodružství, včetně záchranné mise. Je to svěží jízda v kombinovaná s romantickou linkou a četnými vtípky, které ovšem jako Čech až tak náležitě nevychutnám... Zpívající a vřeštící slimáci ovšem potěšili a tak můžu dát nadprůměrné hodnocení. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=RLJxoJM_ZbY(20.10.2012)

Rozpočet $149miliónovTržby USA $64,665,672Tržby Celosvetovo $177,148,501Tržby za predaj DVD v USA $70,987,879 //počet predaných kusov 4,373,120║ Na DreamWorks je našťastie stále spoľahnutie, aspoň čo sa týka nadpriemernej úrovne a k tomu ešte v spolupráci s "plastelínovou" Aardman Animations, stvorili dosť svižní film, s peknou animáciou, pre postavičky dosť podobnou z tou čo majú v hraných plastelínových filmoch ako Wallace & Gromit či Slepačí úlet, čím projekt nabral aj originálnejší vzhľad oproti svojim CGI kolegom. Príbeh má spád, slušnú zábavnosť opierajúca sa známe momenty zo života alebo aj filmov, svoje tam spravia aj vedľajšie žmurkajúce postavičky slimáci, plus k tomu aj výborný Slovenský dabing. / videl v kine: 80% /(15.7.2008)

Když člověk odpustí novému výtvoru od kultovních Aardmanů jistou infantilnost, tak jde o docela příjemné překvapení. Spláchnutej má tempo, vtip i solidní zpracování. Určitě se nestane stejně zásadním dílem jako jiné animáky a není ani tak vypiplaný a proklatě vtipný jako jeho plastelínoví bratříčci, ale má nezpochynitelné kouzlo. Pohodovka s pár vydařenými gagy, provařeným scénářem a spoustou skvělých zpívajících červíků. Ač spíše pro menší publikum, tak jde o záležitost, kterou není třeba protrpět, ale jde si ji krásně užít - již jen díky docela podařeným odkazům na jiné snímky i knihy.(5.12.2006)

• - Při večeři Roddyho a Rity je možné na pozadí vidět dva slimáky, kteří společně jedí špagety. Jde o parodovaný odkaz na Disneyho film Lady a Tramp (1955). Oranžová ryba, která se Roddyho zeptá, jestli neviděl jejího tátu, zase odkazuje na dřívější film Hledá se Nemo (2003). (Lorge)

• - V pokoji holčičky, které Roddy patří, najdete hračku lva Alexe z filmu Madagaskar, nebo taky psa Gromita (Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka aj.). (Mr.Dogman)

• - Hugh Jackman poskytl svůj hlas také slimákům, které Roddy poprvé potká po spláchnutí do kanálu. (HellFire)