Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

V poslední době se snažím dívat na dobré animáky a toto je jeden z nich, který uvíznul v mé síti. Víte co může vzniknout, když se spojí dvě výborná animační studia? No přece ještě lepší animák. Samozřejmě, že je to výborný film. Animaci nemá ani cenu vychvalovat. To bych se tady rozepsal, jak v předešlém komentu u filmu Ratatouille. Suchý, brtitský humor mě v některých pasážích filmu připadal trochu trapný, ale dokázal jsem to překousnout. Jen mě velmi vadila délka filmu (pohých 74 min). To je hodně málo, jelikož děj plyne rychle a než se nadáte, tak najednou skočí závěrečné titulky. No nic, jdu se spláchnout do záchodu a doufat, že objevím ve stokách jedno takove nádherné městečko :-). Film útočí na plné hodnocení, ale bohužel k tomu vrcholu mu chybí 30 minut :-).(1.9.2008)

Tenhle film je očividně dělaný hlavně pro děti a podle toho taky vypadá. Je to vlastně jedna dlouhá zběsilá honička proložená četnými držkopády a narážením se do intimních míst, která dospělého poměrně brzy omrzí. Na děti to ale stoprocentně funguje (soudě podle jejich hlasitého smíchu v kině), takže svoje ambice Spláchnutej v podstatě naplnil.(10.12.2006)

Aardmani dodali tomuto animáku nezabudnuteľnú podobnosť postáv s plastelínovými kolegami Wallace & Gromit, Dreamworks zase skvelú animáciu. Tento americko - európsky kríženec navyše disponuje silnou kadenciou hlášok, ktoré vyslovene odrovnajú deti aj dospelých, obľúbenú postavičku si tu nájde snáď každý (Roddy a Sid sú borci, aj tak ale u mňa vedú spievajúci slimáci) a kanálová verzia Londýna s doubledeckermi a Big Benom proste nemá chybu. Nakoniec neostáva iné, len pochváliť vydarený cz, ale aj sk dabing. Skvelý počin, ktorý je pre mňa a moju rodinu už pomaly kult.(14.12.2007)

Těžko říct, který ze dvou Dreamworsovských animáků, které šli v roce 2006 do kina je lepší. Oba dva nabízejí hodinu a půl neuvěřitelně nabité srandy, kkterá nespoléhá na několik hlášek ale je zábavná celá, od začátku do konce. Spousta nápadů, destrukčního humoru, i několik narážek (dvakrát se ve filmu mihne Gromit a jednou Wallacův světřík ;) to vše v rozkošném animovaném balení... a ty slimáci.. ti sou geniální!!!(7.1.2007)

• kinej

Tak ani Spláchnutej neprolomí mojí averzi k digitálně animovaným filmům. Kromě Finding Nemo nemůžu o žádném říct, že by mě pobavil. Nemůžu ani říct, jestli je některý lepší než další, protože mi přijdou všechny skoro stejné. Spláchnutej měl potenciál se nějak odlišit, ale ani on nevybočuje nijak z řady. Myslím, že mu dokonce téměř úplně schází humor. 2 hvězdičky filmu dám jen kvůli zpívajícím slimákům. Napsal jsem to asi už u více těchto digitálů, ale napíšu to i tady, chybí mi v tom prostě kumšt. Nejlepší animované filmy poslední doby, nepočítám-li japonské anime, jsou Trio z Belleville, Wallace & Gromit, ale také české Fimfárum.(16.5.2007)

• - Při večeři Roddyho a Rity je možné na pozadí vidět dva slimáky, kteří společně jedí špagety. Jde o parodovaný odkaz na Disneyho film Lady a Tramp (1955). Oranžová ryba, která se Roddyho zeptá, jestli neviděl jejího tátu, zase odkazuje na dřívější film Hledá se Nemo (2003). (Lorge)

• - V domě Rity si lebedí za sporákem brouk a čte si Kafkovu Proměnu - v této povídce se hrdina jednoho rána probudí jako brouk. (xjane)

• - Celkový počet digitálních modelů přesáhl tři tisíce, což je oproti běžnému animovanému filmu od DreamWorks (které má na svědomí například Shreka) skoro dvojnásobek. (CrypzzXD)