Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

No jo, jasně jasně mudrlanti (zase jednou nějací ze stok) zdejší dadabáze, plastelína už nejni co bejvala (pokrok je holt pokrok a hápéčka jsou hype) a aardmanské krysy zdrýmovatěly, ale... ALE!!! Ale minulost je minulost a všichni dneska chtějí krom hor sejra i moře šekelů, který teče hovínka zrovínka ve stokách Londýna... A to nemusí být Rita zrovna blonýna, že... ;o) . . . Každopádo navzdory všem možným žabomyším výtkám je Spláchnutej - krom toho že je spláchnutej - i nesmírně zábavnej, myši mají pré s kadencí skvělých a do detailu promyšlených gagů tak šedesát do minuty - a mezi tím vším i pár geniálních momentů a politicky i jinak nekorektních narážek bez nějakých hluchých míst a pitomých náhražek - včetně fantasmagorického závěrečného finále velkého (chodíte taky až o poločasu?) spláchnutí... . . . Dle igitátorova ne skromného názoru tedy v rámci subžánru crazymáků zcela geniální počin a mouchy si slupněte, jestli umíte vypláznout jazyky tak jako von Von Frogschack. Ano, milujeme šťastné konce, kvákošům navzdory! Písk! . . . Čtyři a půl hvězdy tedy (uznávám, Pohodlíčko má i filosofický přesah ;o) za film - ale za ten dvojsmyslný fór s britskou známkou s královnou Alžbětou s přetiskem "Bahrajn" (a sta a sta jiných!) i za kongeniální mix muziky (a za slimáky muzikáky) zaokrouhleno bez ubahnění nahoru! - - - - - (Poprvé viděno 9.4.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou - to musíte! - a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 12229, komentář zde jako třistatřicátýšestý /se smyslem/ - 9.4.2012)(9.4.2012)

Flushed Away je mnohem víc pro děcka než pro dospělé. Bavil jsem se o hodně míň než třeba u Wallace a Gromita a o něco míň než u Za plotem. Většinu humoru představuje zakopávání, padání a narážení jednotlivých postav, příběh nahrazuje jedna velká honička. Nicméně animace je pěkná, film netrvá ani půl druhé hoďky a má svižné tempo. Takže proč ne. Ale od Aardmanů jsem čekal přece jen víc.(18.11.2006)

Nie som veľký fanúšik animovaných "rozprávok", no Flushed Away ma potešil a zabavil. Nádherné prevedenie,milé postavičky (absolútne GENIÁLNE boli pijavice alebo čo to vlastne bolo!!!), vtipné scény a samozrejme aj nejaký ten kec pre deti nesmie chýbať...Nie je to prvá liga, kde trónia Nemo a Shrek, ale pre mňa príjemné prekvapenie...(30.1.2007)

Aardmani dodali tomuto animáku nezabudnuteľnú podobnosť postáv s plastelínovými kolegami Wallace & Gromit, Dreamworks zase skvelú animáciu. Tento americko - európsky kríženec navyše disponuje silnou kadenciou hlášok, ktoré vyslovene odrovnajú deti aj dospelých, obľúbenú postavičku si tu nájde snáď každý (Roddy a Sid sú borci, aj tak ale u mňa vedú spievajúci slimáci) a kanálová verzia Londýna s doubledeckermi a Big Benom proste nemá chybu. Nakoniec neostáva iné, len pochváliť vydarený cz, ale aj sk dabing. Skvelý počin, ktorý je pre mňa a moju rodinu už pomaly kult.(14.12.2007)

Na jednu stranu někdo někam neustále velmi vtipně padá nebo je nakopáván do rozkroku, na stranu druhou si červíci čtou Kafkovu Proměnu. (Pro mě nejvíc šokující a nejzábavnější scéna filmu.) Nemo hledá tátu, Roddy hledá bráchu a Rita rubín, který jí zajistí lepší život, k tomu jim slimáci pějí písně. Nechybí ani obligátní poučení o důležitosti rodiny a přátel. Solidní vizuální stránku neprzní ani český dabing. Naprosto přesně třemi a čtyřmi hvězdičkami. 3,5*(19.11.2007)