Spláchnutej

Flushed Away

Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Krysáci versus žabáci. Konečně zábavný animák. Ač mě všechny ty poslední dobou tolik protlačované a vychvalované 3D animáky nikdy nijak nenadchly (s vyjímkou Toy Story a veverky z Ice Age, ale to jsem byl ještě sám dítě), tenhle se mi dost líbil. Zčásti také perfektním převážně britským dabingem. A také tím, že narozdíl od všech těch 'pecek' tenhle film vsadil spíše na samotný humor (a nejen imbecilní pro děti ze školky) než na efekt. I find everyone's pain amusing, except my own... I'm French!(28.12.2007)

aj ked ardmani upustili od mojej oblubenej plasteliny nedopadli az tak zle. splachnuty je pozeratelny, vtipy su dokonca miestami velmi trefne a obcas aj zaujimave na rozlusknutie (anglicania prehrali vo finale na penalty - anglicania vzdy prehravaju na velkych turnajoch na penalty atd.)...bavil som sa :)(6.1.2007)

Ale áno, čím ďalej, tým viac na mňa začína zaberať animácia podľa štúdia Aardman. Niektoré rozkošné postavičky svojim šarmom niekedy predčia dokonca aj pár miliónových figúriek Pixaru a spol., čo už začína byť podozrivé. Ale je to tak, veď už som z tých prečačkaných fajnoviek začal byť aj otrávený. Keď sa vydarí aj dabing, tak už naozaj nie je o čom, tantokrát ten slovenský, Le Frog bol bezchybný. Príbeh je ale prostučký, ale stačí to, hlavne keď sa dá zasmiať. 80%.(23.3.2008)

Ne že bych se nebavil, to jako jo, ale zas až taková pecka to není. Zatím nejhorší Aardmanovka. Může mi ale proboha někdo vysvětlit, proč tento snímek stál neuveřitelných 140 000 000 dolarů? Když srovnám technickou úroveň s Auty (rozpočet cca 120 000 000), musim říct, že někde se stala chyba. Tvůrci prodělali obrovskej balík peněz, doufám, že finanční neúspěch nezlomí Aardmanům vaz.(25.1.2007)

Tenhle film je očividně dělaný hlavně pro děti a podle toho taky vypadá. Je to vlastně jedna dlouhá zběsilá honička proložená četnými držkopády a narážením se do intimních míst, která dospělého poměrně brzy omrzí. Na děti to ale stoprocentně funguje (soudě podle jejich hlasitého smíchu v kině), takže svoje ambice Spláchnutej v podstatě naplnil.(10.12.2006)

• - Hugh Jackman poskytl svůj hlas také slimákům, které Roddy poprvé potká po spláchnutí do kanálu. (HellFire)

• - V pokoji holčičky, které Roddy patří, najdete hračku lva Alexe z filmu Madagaskar, nebo taky psa Gromita (Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka aj.). (Mr.Dogman)

• - Ve filmu se objevují tři odkazy na komiksové charaktery. Modrožlutý kostým na začátku filmu odkazuje na postavu Wolwerina, fráze „Je to pták, ledatlo…“ na Supermana a zvolání krysáka „Do ratmobilu“ na postavu Batmana. (Lorge)