poster

Spláchnutej

 • Velká Británie

  Flushed Away

 • Slovensko

  Spláchnutý

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2006, 86 min

Externí recenze k filmu (11)

 • CinemaView.sk (Lucia Hrnčiarová) ****

  "Nechcem byť však veľmi kritická, pretože sa mi to páčilo. Vcelku milý, vtipný a plynulý kúsok s niekoľkými postavičkami, ktoré ma dostali na celej čiare (neviem prečo, ale mím mi svojou chutnou naivitou pripomínal Medovníčka zo Shreka). Zdá sa mi ale, že vo všeobecnosti sa animovaný celovečerný…" (více)

 • Escape-mag.com (Adam El Chaar) ***

  "Příběh pro děti s groteskovými gagy, ale i vtipy, které apelují na rozum dospělého, nese i hlubší význam, a ač se odehrává v obrázcích, je ze života. Sděluje nám, že nemáme nahlížet na události svého života povrchně a snažit se prožívat naplno i situace, které se zdají být předem odsouzené k…"

 • Filmkabi.net (Antonie Urbancová) **

  "Řeklo by se, není třeba vytvořit přecitlivělého milovníka a jeho prožitky tak zatěžovat naše děti. Proč však tuto rozličnou skupinu bavit opakovanými vulgarismy, častým momentem domnělé kastrace při neobratném pádu myšáka na tupý předmět etc. Laciný a upovídaný humor, nahrazující drobné gagy, je…"

 • Filmpub.cz (Milada Hrušková) ***

  "Ze Spáchnutýho je cítit až přílišná zaměřenost na malé diváky, pro které je vyhrazena téměř naprostá většina gagů. Místo aby se vymysleli nějaký pořádný sofistikovaný fór, tvůrci prostě nechají hlavní postavu něco rozbít nebo někam spadnout. Vtipy, ve kterých postavičky padají a do něčeho se…"

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ***

  "Spláchnutej je skvělý animovaný film, docela dobrá komedie, ale jen průměrný film (pokud odděleně sledujeme jednotlivá hlediska). Nebál bych se jej označit za příslovečnou „labutí píseň“ novodobých animáčů – završuje je kvalitativně, trpí všemi jejich nedostatky. Animované filmy znamenaly oživení…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) ****

  "Na rozdiel od Slepačieho úletu alebo Wallacea a Grommita totiž neprichádza vyšperkovaný kúsok kladúci dôraz na vlastný svet i jednotlivé detaily. V centre stojí príbeh pre deti, ktorý musí obsahovať veľa animovaných postavičiek, zopár akcií a naháňačiek a množstvo humoru." (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Myšáci jsou schopni hláškovat jak o život, jen aby si sem tam užili oddechový čas a ubrali tempo na minimum. Film má tři čtyři scény, při kterých se budete sami sebe ptát, kam se sakra poděla ta stylová fajn atmosféra a dobrá nálada. Je to jako kdyby pětice scénáristů pracovala na směny a jeden z…" (více)

 • Nekultura.cz (Láďa Konečný)

  "Animace jsou opravdu úžasné a každého zvědavějšího diváka donutí se na snímek podívat minimálně ještě jednou. Obchod jako starý jukebox, pračka, hodiny a rám obrazu jako Big Ben myších stok, boty jako taxíky... Za vše mluví i sama loď, která provází oba hlavní protagonisty téměř celým příběhem.…" (více)

 • Premiere.cz (Ivan Peška) ****

  "Humor Spláchnutýho se ale netočí kolem popkulturních citací, mnohem víc spoléhá na fyzické gagy, mnohdy dovedené až do absurdna – když se Roddy během pádu třikrát praští do rozkroku, objeví se doslova odnikud hrající si děti, aby dostal počtvrté fotbalovým míčem… Důraz na klasickou grotesku by…" (více)

 • Rozhlas.cz (Jakub Leníček)

  "Pokud si chcete odpočinout od předvánočního shonu, na chvilku myslet i na něco jiného, než na to, kolik Vám ještě schází dárků, a zároveň se při tom dobře pobavit, určitě zajděte do kina na Spláchnutého. Téměř dvouhodinová myší jízda nenechá vaše bránice ani na chvilku v klidu a precizní práce…" (více)

 • Tiscali.cz (Linda Winsh-Bolard)

  "Těžkopádná, i když velmi technicky a počítačově vyspělá ruka Dreamworks je tu příliš viditelná. Roddyho rozkrok to při pádech na trubky opravdu odnese, opakují se ty samé honičky, hrubé zvuky a připomínky bývalých úspěchů (Hledá se Nemo), stejné tak gagy na lepší společnost a vrstvy „nahoře“.…"