Manipulace (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Fantasy

Velká Británie, 1991, 7 min

Daniel Greaves

• Houdini

Oscar 1 : Krátký animovaný film(4.3.2005)

Nakreslený paňác ožívá a k nelibosti svého tvůrce se snaží seznámit s okolním světem. Technickou nedokonalost animace vynahrazuje její nelimitovaná hravost a množství originálních nápadů.(9.2.2007)

Když jsem sledoval, jak si autor nelibě pohrává se svým výtvorem, tak jsem si hned vzpomněl na jednu počítačovou aplikaci, kde bylo něco podobného možné s loutkou Bushe. Jednoduché, nápadité, ale ne stoprocentně oscarové.(29.7.2011)

• DaUr

Špatné to není, ale Oscara? Za tohle? Sice před devatenácti lety, ale žil jsem v domnění, že páni akademici potřebují více, než jen inovátorskou animaci... Co třeba příběh, nebo alespoň nepatrná pointa, to by nebylo?(25.11.2010)

I když šlo o útlak pouze animované postavičky, stejně to na mě nepůsobilo moc příjemně. Proti svému autorovi jste zkrátka bezmocní. Spousta práce a originální výsledek oceněný Oscarem, právem.(18.8.2010)

Originální a jednoduchý nápad co dokáže zaujmout se cení(18.11.2010)