Klasický příklad jak neukočírovat velkorysý rozpočet a šťavnatý příběh odehrávající se podle skutečných událostí o jedné z největších válečných celebrit vůbec. Nemůžu říct, že bych něco podobného nečekal. Zbytečné obsazení zahraničních herců, které díky následnému německému dabingu dělá z "originálního" znění neposlouchatelnou záležitost. Nekoncepční skladba scén, kdy je třeba vynechán souboj Richthofena s Hawkerem nebo chybí scéna předcházející havarování Rudého barona a následnému pobytu v nemocnici - vždy to působí, jako by promitač v kině vystřihl celý kus filmu. Samotný závěr se dá s ohledem na umělecký záměr pochopit, tedy skutečnost, že místo zaběru smrti ústředního hrdiny je volena zatmívačka scény pohledu na Richthofena těsně před osudným startem, kterému se v očích zračí očekávání konce - proč je ale potom pohřbena zbytečným blábolením nevýrazné Headyové u jeho hrobu? Samozřejmě tam musejí prsknout ještě toho Fiennese, protože ten je chudák nevyužitý až běda. Abych ale také ocenil některé složky tohoto díla, musím říct, že letecké souboje jsou velmi pěkné, stejně jako některé válečné výjevy a je tu ještě jeden nepopiratelný klad, můj kamarád ze Strážnice, Lukáš Příkazký, si tu hned na začátku střihl roličku jednoho z pilotů, který to ale následně schytá a už se objeví jen v rakvi :-) Ale i tak dobré. Gratuluji!!(3.10.2008)

• fragre

Zklamání! Proto jen 2 *. Ten film je nějaký nedopečený, jako by nevěděl, zda má vyrábět legendu či být deziluzivně kritický. Občas se táhne a tam, kde by našinec čekal vyvrcholení, je najednou uťat. Zvláště na konci filmu je to devastující. Neukázat hrdinovu smrt, to je snad proti všem zásadám dramatu. Souboje jsou dobré, ale kupodivu ani s pomocí digitálních triků nedosahují takového účinku jako ty prostými kamerami snímané souboje u stařičkého (z roku 1930) filmu Pekelní andělé.(26.8.2012)

Přesně tak jak zdejší kamarád uživatel povídal. Na tomhle filmu, jestli trošku znáte příběh o Rudém Baronovi, tak přesně víte co máte očekávat, jenže od něj to prostě prakticky vůbec ale vůbec nedostanete. A co se týče té největší bitvy ze všech, tu autoři radši okamžitě vypustili. A já to nepochopil, fakt ne. Proč si s tím alespoň nedali práci. Líbí se mi, že ve filmu je vidět, že tenkrát se válka chápala jinak, tedy co se týče letců, ta směs baronů, princů a všelijakých hrabět, co se této bitvy účastnili totiž dokázali ve vzduchu navodit příjemný závan skutečného soupeření s velkou špetkou ctí a hlavně džentlmenství, kterého se tam dola na zemi nikoho netýkala a nikdy ani týkat nebude. Letci prostě ukázali válku z naprosto jiného pohledu, a velitelové si nevěděli rady co s nimi, i když jim ve skrytu duše neskutečně záviděli, že něco takového ve vzduchu dokáží vyloudit. To si ale vysloužila jen první světová válka a znovu se to zřejmě už opakovat nebude. Tenhle film to nabízí a je vidět, že si s tím rozhodně hlavu neláme. Ukazuje to, co lidi, kteří tento film chtějí vidět, už dávno vědí, jenže to na co se těší, to s nadšením autor upustí. Je to ostuda, pro Německého občanu ještě větší, protože tady se opravdu Německý národ nemusí oproti zbytku za co stydět. Tady skutečně šlo jen o pohé leč veskrze ušlechtilé soupeření. Každopádně filmově to projeli na celé čáře, barbaři.(16.7.2009)

To jsem se takhle zas jednou probudila ve 4:30, přede mnou víkend a já ne a ne znovu zabrat. Pustila jsem tedy televizi a jediný snesitelný program nabízel kanál Film+, ve 100 let starých uniformách tam pobíhala banda nesympatických německých ksichtů a Til Schweiger, ba dokonce i nějakého toho českého ksichta se mi podařilo zahlédnout. Von Richthofen byl pro mě zatím pouze jméno, spojené s přezdívkou Rudý baron a leteckými souboji dvojplošníků. Tak proč si nerozšířit obzory, nedozvědět se o tomhle legendárním letci víc? No, například proto, že tenhle film je převážně nudný, nepříjemně roztříštěný, zajímavé události přeskakuje a v nezáživnostech se nimrá, předhazuje neexistujícího židovského pilota coby přítele z nejlepších... Kromě toho samotná postava hlavního hrdiny postrádala charisma, Rudý baron mi byl táááákhle volný a vzhledem k pitomě ustřiženému závěru snad nemohla uronit slzičku ani ta osoba, které se slaďoučký, slizoučký von Richthofen přece jen líbil. Nicméně našlo by se i pár kladných dojmů, nejsilnějším z nich je gentlemanství a fair play, hodnoty, jaké se v dnešní bezohledné době příliš nenosí. Leteckých soubojů mohlo být o něco víc, zpracovány byly obstojně. Do třetí hvězdičky pro tento film se musím hodně nutit, je totiž doslova esencí průměrnosti. Dalo se to snést, ovšem podruhé se dívat určitě nebudu. 50%(24.11.2009)

Ale jo, dá se na to dívat, pochválim slušnou výpravu, solidní triky (...i když leteckých soubojů je velice málo ) a pestrou hereckou výpravu!! Hrůzou hrůz je ale scénář, který je divnej, nedává vůbec smysl, spoustu scén si musíte domýšlet...jelikož jsem se natáční na pár dní zúčastnil a viděl jsem co se na place děje, nedivim se vůbec ničemu, režisér na mě působil chaotickým dojmem, každá scéná se měnila snad desetkrát...ale na to, že je to jeho první netelevizní film, neni to taková trgédie!! Jednou větou: Točím nejdražší film Německa, všechno si snažim dělat sám, snad to neposeru a budu opěvován!!(7.2.2009)

• - Pes, který se ve filmu několikrát objeví, je český fousek, plemeno loveckého psa. (Axarus)

• - Při závěrečné scéně, kdy letí podpořit operaci Michael, je detailní záběr na obličej bratra Lothara - jeho piha je však na druhé straně tváře než obvykle. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jeden z pilotů 56. squadrony V. P. Cronyn si po návratu na základnu šel prohlédnout svojí SE 5a do hangáru. Byla poměrně vážně poškozena. V dopise otci napsal, že nemohl tu noc po souboji usnout a potil se, přestože byla chladná noc začínajícího podzimu. Voss dokázal poškodit všech 7 nepřátelských strojů, které se účastnili boje, který trval přes 10 minut. (Michel24)